2020-11-22 Tauron KH Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia 2:1

Wersja z dnia 15:27, 25 lis 2020 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (nowy artykuł)

(1:0; 0:1; 0:0; d. 1:0)

Sędzia: Tomasz Radzik, Mariusz Smura (główni) - Rafał Noworyta, Jacek Szutta (liniowi)
Widzów: 0 (Mecz ze względu na zagrożenie epidemiologiczne odbywał się bez kibiców.)

25:54 Kapica (Gula)

20 min. (w tym Mrugała 2+10) 4 min.

Derbowa wygrana. Popis Odrobnego

W trzecich w tym sezonie derbach Małopolski między Tauron Podhale Nowy Targ, a Comarch Cracovią, drugi raz górą nowotarżanie. „Szarotki” wygrały na własnym lodowisku po dogrywce 2:1.

Już w 4. minucie gospodarze, wykorzystując grę 5 na 4, otworzyli wynik tego spotkania. Bartłomiej Neupaer spod bandy dograł przed bramkę do Alana Łyszczarczyka i ten z bliska pokonał Michala Petráska. W kolejnych fragmentach tej odsłony wynik już się nie zmienił, mimo że Cracovia trzykrotnie grała w liczebnej przewadze. Przez 83 sekundy „Pasy” miały na lodzie nawet dwóch zawodników więcej. Pewnym punktem w bramce Podhala był jednak Przemysław Odrobny.

W drugiej tercji pierwsi bramkową okazję mieli gospodarze. Mateusz Bepierszcz przegrał jednak pojedynek z Petráskiem. Ta niewykorzystana sytuacja błyskawicznie się zemściła na Podhalu. W 26. minucie wyrównał pozostawiony bez opieki pod nowotarską bramką i obsłużony świetnym podaniem przez Jiříego Gula, Damian Kapica. Parę chwil później Cracovia mogła prowadzić, ale Joseph Widmar z bliska przestrzelił. Już do końca tej części gry inicjatywa była po stronie goście. Przełożenia na wynik to jednak nie znalazło.

W trzeciej tercji dalej to Cracovia sprawiała lepsze wrażenie. Grając w szesnastu nowotarżanie przede wszystkim fizycznie odstawali od przeciwnika. Na domiar złego przytrafiły się im kolejne kary. Gospodarze mieli jednak tego dnia w swoich szeregach doskonale dysponowanego Odrobnego. „Wiedźmin” skutecznie powstrzymywał kolejne ataki krakowian. W 57. min wygrał m.in. pojedynek jeden na jeden z Damianem Kapicą. W całym meczu obronił aż 47 strzałów.

Regulaminowy czas gry zakończył się remisem 1:1.

W 61. sekundzie dogrywki wygraną Podhalu po kontrataku dał Mateusz Bepierszcz.
Maciej Zubek
Źródło: Hokej.net 22 listopada 2020 [1]

Zagraliśmy kolejny dobry mecz i to nie podlega dyskusji. Niestety w tym spotkaniu nie powinno dojść do dogrywki! W drugiej tercji posiadaliśmy zdecydowaną przewagę i była to gra do jednej bramki. Było mnóstwo okazji do zdobycia gola, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Powinniśmy rozstrzygnąć losy tego meczu podczas gier w przewadze, ale nawet wówczas, gdy mieliśmy nawet o dwóch zawodników więcej to nie byliśmy w stanie nic strzelić. Chcę dokładnie przeanalizować zapis wideo, zwłaszcza pod kątem gry trójek w dogrywce. Nie powinniśmy tak grać, dlatego chcę przyjrzeć się i zobaczyć kto jakie błędy popełnił. Powtórzę jeszcze raz: Powinniśmy rozstrzygnąć to spotkanie w regulaminowym czasie gry, ponieważ mieliśmy mnóstwo sytuacji, a nie potrafiliśmy ich wykorzystać. To wszystko co mam dzisiaj do powiedzenia.

Źródło: Cracovia-hokej.pl [2]