| kartki_zolte_gospodarz = Pupeć <br> Chyrchała
| kartki_zolte_gospodarz = Kaznokha<br>Pupeć<br>Chyrchała
| kartki_zolte_gosc = [[Mateusz Supryn|Supryn]]
Linia 34: Linia 34:
| trener_gosc = [[Piotr Giza]]
| ustawienie_gospodarz = 1-4-4-2
| sklad_gospodarz = Rosiak <br> Wolanin <br> Dajos <br> Grzęda (88' Szatała) <br> Łapiński <br> Kaznocha <br> Pupeć <br> Turczyn <br> Koszel <br> Chyrchała (81' Wszoła) <br> Sienkiewicz (57' Białousko)
| sklad_gospodarz = Rosiak<br>Wolanin<br>Dajos<br>Grzęda (88' Szatała)<br>Łapiński<br>Kaznokha<br>Pupeć<br>Turczyn<br>Koszel<br>Chyrchała (81' Wszoła)<br>Sienkiewicz (57' Białousko)
| ustawienie_gosc = 1-3-5-2
| sklad_gosc = [[Adam Wilk|Wilk]] <br> [[Mateusz Supryn|Supryn]] <br> [[Mateusz Jarzynka|Jarzynka]] <br> [[Krystian Bracik|Bracik]] <br> [[Michał Wiśniewski|Wiśniewski]] <br> [[Adam Malisz|Malisz]] <br> [[Robert Ożóg|Ożóg]] (90' [[Krzysztof Bociek|Bociek]]) <br> [[Sylwester Lusiusz|Lusiusz]] <br> [[Kacper Nowicki|Nowicki]] <br> [[Tomasz Bała|Bała]] (70' [[Kacper Grzebieluch|Grzebieluch]]) <br> [[Łukasz Ziemnik|Ziemnik]]
| sklad_gosc = [[Adam Wilk|Wilk]]<br>[[Mateusz Supryn|Supryn]]<br>[[Mateusz Jarzynka|Jarzynka]]<br>[[Krystian Bracik|Bracik]]<br>[[Michał Wiśniewski|Wiśniewski]]<br>[[Adam Malisz|Malisz]]<br>[[Robert Ożóg|Ożóg]] (90' [[Krzysztof Bociek|Bociek]])<br>[[Sylwester Lusiusz|Lusiusz]]<br>[[Kacper Nowicki|Nowicki]]<br>[[Tomasz Bała|Bała]] (70' [[Kacper Grzebieluch|Grzebieluch]])<br>[[Łukasz Ziemnik|Ziemnik]]
}}
}}
[[Grafika:2021-04-10 Hetman Zamość - Cracovia II 0-1 Foto 1.jpg|thumb|300px|Fotografia: Cracovia.pl |Strzelec zwycięskiej bramki w Zamościu '''Krystian Bracik''' <br> '''Fotografia: Cracovia.pl''']]

===Opis meczu===
Linia 52: Linia 54:
| Tytul_artykulu = Rezerwa Cracovii wymęczyła zwycięstwo z Hetmanem Zamość
| Autor = Jacek Żukowski
| Tresc = '''W kolejnym meczu III ligi Cracovia II kontynuuje dobrą passę wiosną. Krakowianie tylko wygrywają i remisują. Sięgnęli po trzy punkty w meczu ze słabym przeciwnikiem, w słabym stylu. Ale w ich sytuacji najważniejsza jest zdobycz punktowa.''' <br> <br>

'''Bez zawodników z ekstraklasy na Hetmana'''
Linia 64: Linia 66:
'''"Pasy" szanują remis'''

Po przerwie Cracovia II szanowała piłkę, a miejscowi nie bardzo wiedzieli jak „ugryźć” gości. W drugiej połowie oglądaliśmy bardzo dużo walki i bardzo mało sytuacji bramkowych z obu stron. }}

| Autor =
| Tresc = '''W pierwszym meczu pod wodzą nowego szkoleniowca Władimira Geworkiana zamościanie zapowiadali walkę o pierwsze punkty w tej rundzie. Do szczęścia zabrakło bardzo niewiele.'''

Choć obydwie strony rozpoczęły mecz bardzo spokojnie, to piłkarze Cracovii bardzo szybko cieszyli się z objęcia prowadzenia. Już w 12. minucie po rzucie rożnym głową piłkę do siatki skierował Krystian Bracik. W kolejnych fragmentach pierwszej odsłony goście nadal mieli przewagę w posiadaniu piłki, jednak nie przekładało się to na klarowne sytuacje, a z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić zamościanie. W 31. minucie po dwójkowej akcji Wolanina i Turczyna, futbolówkę w polu karnym otrzymał Sienkiewicz, ale niestety jego strzał okazał się zbyt lekki. Po chwili groźny strzał Cracovii odbił Rosiak, piłka po wybiciu w okolice linii środkowej trafiła do obrońców Cracovii, jednak ich nieporozumienie wykorzystał Sieniewicz. Zawodnik przejął futbolówkę i popędził w kierunku pola karnego. Kiedy wydawało się, że nasz napastnik stanie oko w oko z bramkarzem Cracovii, „wyrzucił się” z piłką zbyt blisko linii bocznej, próbując jeszcze podaniem szukać ustawionych w polu karnym kolegów – niestety bezskutecznie.

}}
Po zmianie stron, przez długie minuty żadna z drużyn nie potrafiła sobie stworzyć klarownej sytuacji, w ofensywie z jednej i z drugiej strony było sporo niedokładności, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Pod koniec spotkania Hetman próbował mocniej zaatakować, jednak przy stałych fragmentach gry czy dośrodkowaniach z bocznej strefy brakowało dokładności. W 83. minucie po szybkiej akcji zamościan bliski szczęścia mógł być Koszel, gdyby prostopadła piłka posłana w jego kierunku nie okazała się zbyt mocna. Z kolei w 90. minucie to piłkarzom Hetmana sprzyjało szczęście – po strzale zawodnika gości z okolic 16. metra piłka trafiła w słupek. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, a z 3 zdobytych punktów mogli cieszyć się piłkarze z Krakowa.

Wydaje się jednak, że w tym spotkaniu sprawiedliwszym wynikiem byłby remis. Hetman, który stracił bramkę po prostym błędzie w defensywie na samym początku spotkania, nie pozwalał gościom na zbyt wiele. Niestety, zamościanom zabrakło konkretów w ofensywie i to przełożyło się na ostateczny wynik. Okazja do zdobycia punków nastąpi bardzo szybko, już w najbliższy wtorek, 13 kwietnia w Stalowej Woli.}}

Sędzia: Adam Jamka z Kielc
Widzów: 0 Mecz ze względu na zagrożenie epidemiologiczne odbywał się bez kibiców

Bez zawodników z ekstraklasy na Hetmana

Mecz z ostatnią drużyną w tabeli nie powinien nastręczać krakowianom większych trudności. Choć tym razem byli pozbawieni wzmocnień z pierwszej drużyny – poza Adamem Wilkiem i Sylwestrem Lusiuszem, którzy jednak w I zespole nie występują, tylko z nim trenują. Z kolei Ołeksij Dytiatjew musiał pauzować za kartki, a reszta zawodników.

Krystian Bracik głową

Gospodarze mimo to z dużym respektem podeszli do rywala, skupili się na obronie, dlatego Cracovii II trudno było przedostać się pod bramkę przeciwnika. Ale od czego są stałe fragmenty gry? Po drugim kolejnym rogu najlepiej w polu karnym znalazł się Krystian Bracik i strzałem głowa pokonał Dawida Rosiaka. Po półgodzinie gry przed szansą stanął Kacper Nowicki, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem zbyt mocno wypuścił sobie piłkę. Potem Hetman nieco przycisnął, uderzał Bartłomiej Sienkiewicz, ale niecelnie.

Mecze sezonu 2020/21 (Cracovia II)

Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 2020-07-22 Węgrzcanka Węgrzce Wielkie - Cracovia II 1:6  Avia Świdnik 2020-08-01 Cracovia II - Avia Świdnik 1:0  Podlasie Biała Podlaska 2020-08-08 Podlasie Biała Podlaska - Cracovia II 1:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2020-08-12 Cracovia II - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:2  Wólczanka Wólka Pełkińska 2020-08-16 Wólczanka Wólka Pełkińska - Cracovia II 1:0  Korona II Kielce 2020-08-26 Korona II Kielce - Cracovia II 3:0  Hetman Zamość 2020-08-29 Cracovia II - Hetman Zamość 2:1  Chełmianka Chełm 2020-09-05 Chełmianka Chełm - Cracovia II 0:0  Wisłoka Dębica 2020-09-09 Cracovia II - Wisłoka Dębica 0:1  Lewart Lubartów 2020-09-13 Lewart Lubartów - Cracovia II 1:1  Dąbski Kraków 2020-09-16 Dąbski Kraków - Cracovia II 0:5  Siarka Tarnobrzeg 2020-09-19 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia II 1:0  Wisła Sandomierz 2020-09-27 Wisła Sandomierz - Cracovia II 2:1  Borek Kraków 2020-09-30 Borek Kraków - Cracovia II 0:3  KS Wiązownica 2020-10-03 KS Wiązownica - Cracovia II 2:1  Jutrzenka Giebułtów 2020-10-07 Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II 2:2  Stal Kraśnik 2020-10-10 Stal Kraśnik - Cracovia II 0:3  Garbarnia II Kraków 2020-10-14 Garbarnia II Kraków - Cracovia II 1:1 k.3:4  ŁKS Łagów 2020-10-17 Cracovia II - ŁKS Łagów 2:0  Wisła Puławy 2020-10-24 Wisła Puławy - Cracovia II 4:1  Wieczysta Kraków 2020-10-28 Wieczysta Kraków - Cracovia II 4:0  Orlęta Radzyń Podlaski 2020-11-07 Orlęta Radzyń Podlaski - Cracovia II 2:1  Podhale Nowy Targ 2020-11-11 Cracovia II - Podhale Nowy Targ 5:1  Stal Stalowa Wola 2020-11-14 Cracovia II - Stal Stalowa Wola 0:3  Sokół Sieniawa 2020-11-25 Cracovia II - Sokół Sieniawa 1:2  Cracovia_herb 2021 Trening Noworoczny  Wieczysta Kraków 2021-01-27 Cracovia II - Wieczysta Kraków 3:2  Podhale Nowy Targ 2021-02-10 Cracovia II - Podhale Nowy Targ 4:1  Wisłoka Dębica 2021-02-20 Cracovia II - Wisłoka Dębica 1:0  Avia Świdnik 2021-02-28 Avia Świdnik - Cracovia II 1:1  Podlasie Biała Podlaska 2021-03-07 Cracovia II - Podlasie Biała Podlaska 0:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2021-03-13 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Cracovia II 1:2  Wólczanka Wólka Pełkińska 2021-03-20 Cracovia II - Wólczanka Wólka Pełkińska 2:0  Jutrzenka Giebułtów 2021-03-27 Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 1:1  Korona II Kielce 2021-04-03 Cracovia II - Korona II Kielce 2:0  Hetman Zamość 2021-04-10 Hetman Zamość - Cracovia II 0:1  Chełmianka Chełm 2021-04-14 Cracovia II - Chełmianka Chełm 1:2  Wisłoka Dębica 2021-04-18 Wisłoka Dębica - Cracovia II 3:1  Lewart Lubartów 2021-04-25 Cracovia II - Lewart Lubartów 0:1  Siarka Tarnobrzeg 2021-04-28 Cracovia II - Siarka Tarnobrzeg 0:0  Wisła Sandomierz 2021-05-01 Cracovia II - Wisła Sandomierz 6:2  KS Wiązownica 2021-05-09 Cracovia II - KS Wiązownica 4:1  Stal Kraśnik 2021-05-15 Cracovia II - Stal Kraśnik 2:1  ŁKS Łagów 2021-05-19 ŁKS Łagów - Cracovia II 2:2  Wisła Puławy 2021-05-22 Cracovia II - Wisła Puławy 2:0  Sokół Sieniawa 2021-05-29 Sokół Sieniawa - Cracovia II 0-2  Orlęta Radzyń Podlaski 2021-06-02 Cracovia II - Orlęta Radzyń Podlaski 2-0  Podhale Nowy Targ 2021-06-05 Podhale Nowy Targ - Cracovia II 3:1  Stal Stalowa Wola 2021-06-12 Stal Stalowa Wola - Cracovia II 2:2