2021-06-05 Podhale Nowy Targ - Cracovia II 3:1

Wersja z dnia 13:11, 15 lip 2021 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (drobne redakcyjne)

Sędzia: Gerard Gawron (Mielec)
Widzów: 100 Mecz ze względu na zagrożenie epidemiologiczne odbywał się z ograniczoną ilością kibiców

Piłka nożna 3 liga. Skuteczni po przerwie

Dobrze oglądało się oba zespoły w pierwszej połowie. Gra była otwarta, mało było przestojów, stąd co rusz działo się coś pod jedną, bądź drugą bramką. Jedyne czego zabrakło obu zespołom to skuteczności i w efekcie przed przerwą goli nie oglądaliśmy.

Pierwszą bramkową sytuację stworzyli sobie w tym meczu gospodarze. W 8 minucie, po ładnej koronkowej akcji, przed szansą stanął Rafał Surmiak. Przegrał jednak pojedynek z Krzysztofem Senderkiem. Dobijał jeszcze Samuel Budinsky, ale trafił wprost w obrońcę. Odpowiedział w 15 minucie Kacper Grzebieluch, ale dobrze ustawiony w bramce Podhala Bartosz Matoga, poradził sobie z tym uderzeniem. Golkiper gospodarzy dobrze zachował się tez przy strzale Sebastiana Strózika z 18 minuty. W 20 minucie ponownie Surmiak stworzył zagrożenie pod bramką Cracovii, ale i tym razem powstrzymał go Senderek. W 27 minucie nowotarżanie sami – prostą stratą w środku pola - sprokurowali sobie groźną sytuację pod własną bramką. Matodze w sukurs – po strzale Mateusza Supryna – przyszła jednak poprzeczka. Za moment po drugiej stronie boiska, Budinsky wymanewrował defensywę Cracovii, oddał strzał, ale kolejny raz czujnością wykazał się golkiper „Pasów”. W 36 minucie trzeci raz w tej odsłonie bez powodzenia Senderka próbował po solowej akcji zaskoczyć Surmiak.

"Worek z bramkami" rozwiązał się po przerwie. Otwarcia wyniku doczekaliśmy się już w pierwszej ofensywnej akcji drugiej odsłony. Warto było czekać. Prowadzenie Podhalu dał cudownym uderzeniem z 18 metrów w samo „okienko” Maciej Tonia. Ten sam zawodnik miał też udział przy golu numer dwa dla swojego zespołu. To po jego uderzeniu - w 64 minucie - obrońca Cracovii Supryn zatrzymał ręką piłkę zmierzającą do bramki. Arbiter ukarał zawodnika gości czerwoną kartką i wskazał na rzut karny, pewnie wykorzystany przez Dawida Dynarka. W 78 minucie kolejny raz Tonia uderzał z dystansu, ale tym razem ostemplował poprzeczkę. Akcja przeniosła się na drugą stronę boiska i pryzjezdni złapali kontakt po efektownym trafieniu z 11 metra Michała Wiśniewskiego. Zapędy krakowian błyskawicznie jednak ostudził Michał Nawrot golem.... bezpośrednio z rzutu rożnego.
Maciej Zubek
Źródło: podhaleregion.pl 5 czerwca 2021 [1]

Zapis konferencji prasowej po meczu NKP Podhale Nowy Targ – Cracovia II (3:1)

Piotr Giza, Cracovia II:

- Pierwsza połowa pod kontrolą. Mieliśmy stu procentową sytuację, której jednak nie udało się wykorzystać. Druga połowa zaczęła się od błędu technicznego naszego zawodnika, po którym zawodnik Podhala oddał strzał życia. Chcieliśmy szybko wrócić do gry, zaatakować, ale straciliśmy drugiego gola, po mocno kontrowersyjnym rzucie karnym. Znów dobrze zareagowaliśmy po straconej bramce i mimo liczebnego osłabienia złapaliśmy kontakt. Potem jednak kolejny stały fragment gry i gol z rzutu rożnego dla gospodarzy, przy którym nasza bramkarz jest faulowany. Szkoda, straconych punktów i przerwanej serii. Z rożnych powodów zabrakło w naszym składzie kilku podstawowych zawodników, ale szansę w większym wymiarze czasu dostali młodzi chłopcy, którzy w takich właśnie meczach muszą udowadniać swoją przydatność.

Marcin Zubek, Podhale:

- Wiedzieliśmy że Cracovia, to zespół o dużej kulturze gry. Z takim przeciwnikiem gra się znacznie lepiej. Na boisko nie rządzi wtedy przypadek. I myślę że dobrze się dostosowaliśmy do przeciwnika, mimo że musieliśmy włączyć tryb ekonomiczny. Nawarstwiły się nam w ostatnim czasie problemy kadrowe. Trudy sezonu dają się już we znaki. Stąd musimy dużo rotować i kombinować z ustawieniem. Siłę zespołu poznaje się jednak właśnie w takich momentach. Nie jest to łatwy czas dla nas. Jesteśmy jednak profesjonalistami i wiem, że sobie poradzimy. Przed nami jeszcze dwa mecze i chcemy dobrze ten sezon zakończyć. Mamy coś do udowodnienia.

Not. Mz

Mecze sezonu 2020/21 (Cracovia II)

Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 2020-07-22 Węgrzcanka Węgrzce Wielkie - Cracovia II 1:6  Avia Świdnik 2020-08-01 Cracovia II - Avia Świdnik 1:0  Podlasie Biała Podlaska 2020-08-08 Podlasie Biała Podlaska - Cracovia II 1:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2020-08-12 Cracovia II - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:2  Wólczanka Wólka Pełkińska 2020-08-16 Wólczanka Wólka Pełkińska - Cracovia II 1:0  Korona II Kielce 2020-08-26 Korona II Kielce - Cracovia II 3:0  Hetman Zamość 2020-08-29 Cracovia II - Hetman Zamość 2:1  Chełmianka Chełm 2020-09-05 Chełmianka Chełm - Cracovia II 0:0  Wisłoka Dębica 2020-09-09 Cracovia II - Wisłoka Dębica 0:1  Lewart Lubartów 2020-09-13 Lewart Lubartów - Cracovia II 1:1  Dąbski Kraków 2020-09-16 Dąbski Kraków - Cracovia II 0:5  Siarka Tarnobrzeg 2020-09-19 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia II 1:0  Wisła Sandomierz 2020-09-27 Wisła Sandomierz - Cracovia II 2:1  Borek Kraków 2020-09-30 Borek Kraków - Cracovia II 0:3  KS Wiązownica 2020-10-03 KS Wiązownica - Cracovia II 2:1  Jutrzenka Giebułtów 2020-10-07 Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II 2:2  Stal Kraśnik 2020-10-10 Stal Kraśnik - Cracovia II 0:3  Garbarnia II Kraków 2020-10-14 Garbarnia II Kraków - Cracovia II 1:1 k.3:4  ŁKS Łagów 2020-10-17 Cracovia II - ŁKS Łagów 2:0  Wisła Puławy 2020-10-24 Wisła Puławy - Cracovia II 4:1  Wieczysta Kraków 2020-10-28 Wieczysta Kraków - Cracovia II 4:0  Orlęta Radzyń Podlaski 2020-11-07 Orlęta Radzyń Podlaski - Cracovia II 2:1  Podhale Nowy Targ 2020-11-11 Cracovia II - Podhale Nowy Targ 5:1  Stal Stalowa Wola 2020-11-14 Cracovia II - Stal Stalowa Wola 0:3  Sokół Sieniawa 2020-11-25 Cracovia II - Sokół Sieniawa 1:2  Cracovia_herb 2021 Trening Noworoczny  Wieczysta Kraków 2021-01-27 Cracovia II - Wieczysta Kraków 3:2  Podhale Nowy Targ 2021-02-10 Cracovia II - Podhale Nowy Targ 4:1  Wisłoka Dębica 2021-02-20 Cracovia II - Wisłoka Dębica 1:0  Avia Świdnik 2021-02-28 Avia Świdnik - Cracovia II 1:1  Podlasie Biała Podlaska 2021-03-07 Cracovia II - Podlasie Biała Podlaska 0:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2021-03-13 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Cracovia II 1:2  Wólczanka Wólka Pełkińska 2021-03-20 Cracovia II - Wólczanka Wólka Pełkińska 2:0  Jutrzenka Giebułtów 2021-03-27 Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 1:1  Korona II Kielce 2021-04-03 Cracovia II - Korona II Kielce 2:0  Hetman Zamość 2021-04-10 Hetman Zamość - Cracovia II 0:1  Chełmianka Chełm 2021-04-14 Cracovia II - Chełmianka Chełm 1:2  Wisłoka Dębica 2021-04-18 Wisłoka Dębica - Cracovia II 3:1  Lewart Lubartów 2021-04-25 Cracovia II - Lewart Lubartów 0:1  Siarka Tarnobrzeg 2021-04-28 Cracovia II - Siarka Tarnobrzeg 0:0  Wisła Sandomierz 2021-05-01 Cracovia II - Wisła Sandomierz 6:2  KS Wiązownica 2021-05-09 Cracovia II - KS Wiązownica 4:1  Stal Kraśnik 2021-05-15 Cracovia II - Stal Kraśnik 2:1  ŁKS Łagów 2021-05-19 ŁKS Łagów - Cracovia II 2:2  Wisła Puławy 2021-05-22 Cracovia II - Wisła Puławy 2:0  Sokół Sieniawa 2021-05-29 Sokół Sieniawa - Cracovia II 0-2  Orlęta Radzyń Podlaski 2021-06-02 Cracovia II - Orlęta Radzyń Podlaski 2-0  Podhale Nowy Targ 2021-06-05 Podhale Nowy Targ - Cracovia II 3:1  Stal Stalowa Wola 2021-06-12 Stal Stalowa Wola - Cracovia II 2:2