2021-10-17 GKS Tychy - Comarch Cracovia 1:2

Wersja z dnia 13:44, 22 lis 2021 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (nowy artykuł)

(0:1; 1:0; 0:0; d. 0:1)

Sędzia: Bartosz Kaczmarek, Patryk Kasprzyk (główni) - Michał Gerne, Jacek Szutta (liniowi)

62:04 Shirley (Dudaš, Šaur)

2 min. 33 min. (w tym Woroszyło 5+20)

Comarch Cracovia zdobyła Tychy. Debiut Miszczenki

W Tychach w zespole „Pasów” zadebiutował rosyjski napastnik Grigorij Miszczenko, pozyskany przez krakowski klub dwa tygodnie temu. A dzień przed meczem Comarch Cracovię wzmocnili dwaj jego rodacy, którzy jeszcze czekają na debiut.

Jednym z nich jest Jewgienij Popiticz. Grał w VHL czyli bezpośrednim zapleczu KHL, a od sezonu 2017/18 występował w klubie Kulager Pietropawłowsk. W ekstraklasie Kazachstanu wystąpił w 180 meczach, a jego dorobek to aż 112 punktów, na które składają się 44 gole oraz 68 kluczowych podań. Drugim z zawodników jest Dmitrij Ismagiłow. Również grał w Kulagerze (58 goli i 101 asyst w 231 spotkaniach), a ten sezon zaczął w Bejbarysie Atyrau (gol i 3 asysty).

Krakowianie już po raz trzeci w tym sezonie mierzyli się z tyszanami, we wcześniejszych meczach pokonując ich 2:0 i ulegając 3:4. Niedzielne spotkanie nie mogło się dla nich zacząć lepiej – już w 14 s sposób na Lewartowskiego znalazł bowiem Nemec, uderzając celnie z bulika. Potem karę meczu otrzymał Woroszyło za bezpardonowy atak na Bizackiego. Tyszanie wyrównali w 34 min – Galat uderzył z beckhandu, a potem w rolach głównych byli bramkarze. I tak do końca regulaminowego czasu. W dogrywce Shirley wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem.
Źródło: Gazeta Krakowska 17 października 2021 [1]

"Dogrywka na Stadionie Zimowym. "Pasy" zgarniają dwa punkty" -

Dogrywka na Stadionie Zimowym. "Pasy" zgarniają dwa punkty

W niedzielnym spotkaniu 13. kolejki Polskiej Hokej Ligi hokeiści GKS Tychy przegrali na własnym lodowisku z Comarch Cracovią 1:2 po dogrywce. Złotego gola w 62. minucie zdobył Collin Shirley.

Już w 9 sekundzie spotkania wynik otworzył Erik Němec, który zaskoczył Kamila Lewartowskiego strzałem zza zasłony. Gospodarze próbowali się odegrać, ale brakowało dokładności. W międzyczasie do szatni został odesłany Artiom Woroszyło, który zaatakował kolanem Olafa Bizackiego. Tyszanie jednak nie stworzyli zbyt dużo okazji do wyrównania w pięciominutowej przewadze.

Drugą bramkę zobaczyliśmy dopiero w 34 minucie gdy po wygranym wznowieniu Radosław Galant sam ruszył na przebój i z bekhendu ulokował gumę przy słupku bramki Pieriewozczikowa.

Z czasem nakreślała się coraz większa przewaga gospodarzy, ale ciągle brakowało precyzji a pewnie dostępu do bramki strzegł Pieriewozczikow.

Decydująca bramka dla "Pasów" padła w dogrywce gdy krążek stracił Jason Seed w tercji rywala a Martin Dudaš długim podaniem uruchomił Collina Shirleya, który w sytuacji sam na sam wymanewrował Lewartowskiego.

- Pretensje możemy mieć tylko do siebie, mieliśmy sporo przewag których nie potrafiliśmy wykorzystać. Jednak trzeba przyznać, że bramkarz Cracovii rozegrał niezłe spotkanie - powiedział po meczu, Radosław Galant napastnik GKS Tychy.