2022-03-13 GKS Tychy - Comarch Cracovia 3:2

Wersja z dnia 12:12, 26 kwi 2022 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (nowy artykuł)

(1:1; 1:1; 0:0; d. 1:0)

Sędzia: Bartosz Kaczmarek, Paweł Breske (główni) - Wojciech Czech, Wiktor Zień (liniowi)

24:13 Jacenko 4/5

4 min. 6 min.

GKS Tychy - Comarch Cracovia. Koniec sezonu dla krakowian

Tydzień temu Comarch Cracovia świętowała zdobycie hokejowego Pucharu Kontynentalnego. Na krajowym podwórku jednak już zakończyła sezon, przegrywając w ćwierćfinale play-off z GKS Tychy 2:4. I na nic zda się przywołanie faktu, że wszystkie mecze z tyszanami były bardzo zacięte. W piątek „Pasy” potrafiły przedłużyć nadzieje, wygrywając po karnych, dwa dni później padły w dogrywce.

Comarch Cracovia, pomna doświadczeń z poprzednich spotkań z Tychami powinna wystrzegać się gry w osłabieniach, bo wtedy traci gole. Łatwo powiedzieć... Podopieczni trenera Rudolfa Rohaczka znów o tym zapomnieli i zostali skarceni już w 3 min, gdy Pociecha strzelił z nadgarstka przy słupku. Gorszego otwarcia nie mogli sobie wyobrazić, ale nie wyciągnęli wniosków i znowu złapali karę. O dziwo, udało się wyjść z kontrą i Bodrow w sytuacji sam na sam pokonał Fucika. „Pasy” też zagrały 5 na 4, ale nie potrafiły wykorzystać tej szansy.

Niebywałe, ale krakowianie znów strzelili gola podczas gdy na lodzie miały o jednego zawodnika mniej. Jacenko popisał się kapitalnym uderzeniem w „okienko”. Goście prezentowali się dobrze, ale nie potwierdzili przewagi kolejnymi golami. Niestety, sami stracili bramkę – Fieofanow strzałem z ostrego kąta znalazł sposób na Pieriewozczikowa. W trzeciej tercji oba zespoły chciały rozstrzygnąć to spotkanie w regulaminowym czasie, ale trzeba było zagrać dogrywkę (czterech na czterech).
Źródło: gazetakrakowska.pl 13 marca 2022 [1]

"Tyszanie w półfinale! Mroczkowski załatwił sprawę" -

Tyszanie w półfinale! Mroczkowski załatwił sprawę

GKS Tychy pokonał na własnym lodzie Comarch Cracovię 3:2 po dogrywce i tym samym awansował do półfinału play-off! Decydujący cios w tej ćwierćfinałowej rywalizacji zadał Christian Mroczkowski, który przymierzył z przestrzeni międzybulikowej.

Zapowiadając ten mecz, podkreślaliśmy, że w fazie play-off tyszanie znakomicie radzą sobie podczas gier w przewagach. W tym elemencie zdobyli bowiem 9 ze swoich 13 bramek i mogą pochwalić się 41-procentową skutecznością. Takich liczb nie ma żaden z zespołów występujących w Polskiej Hokej Lidze.

Zwracaliśmy też uwagę na to, że Cracovia nie może łapać zbyt wielu wykluczeń, bo może okazać się to dla nich gwoździem do trumny. Tymczasem już w 143 sekundzie spotkania na ławkę kar powędrował Damian Kapica.

A tyszanie? Wykorzystali ten fakt i objęli prowadzenie. Wynik spotkania otworzył Bartłomiej Pociecha, który miał wystarczająco dużo czasu, by soczyście uderzyć.

Atut, który na moment stał się przekleństwem

Na domiar złego w 5. minucie na ławkę kar trafił Artiom Woroszyło. Rosyjski napastnik ostrzej potraktował Christiana Mroczkowskiego i musiał przymusowo odpocząć przez dwie minuty. Serca krakowskich kibiców z pewnością mocniej zadrżały.

Tymczasem podczas odsiadki Woroszyły, „Pasy” doprowadziły do wyrównania. Jewgienij Popiticz zagrał do rozpędzającego się Jewgienija Bodrowa, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Tomáša Fučíka. Był to klasyczny zwód na bekhend wykonany w dobrym tempie.

Po pierwszej tercji mieliśmy więc remis 1:1. Z kolei w drugiej doszło do powtórki z rozgrywki. Wykluczenie zarobił Štěpán Csamangó, a podopieczni Rudolfa Roháčka znów zdobyli gola w osłabieniu. Tym razem precyzyjnym uderzeniem z nadgarstka popisał się Iwan Jacenko, który wypalił z prawego bulika.

Ale tyszanie wyrównali w 35. minucie. Dienis Sierguszkin nie dał się wypchnąć z korytarza międzybulikowego, gdzie absorbował uwagę zarówno Aleša Ježka, jak i Dienisa Pieriewozczikowa, a Jegor Fieofanow posłał gumę pod poprzeczkę. Tyscy kibice mieli więc kolejne powody do radości.

„Mroczek” powiedział dobranoc

Później trwała prawdziwa wymiana ciosów, ale zarówno w drugiej, jak i trzeciej tercji bramek już nie oglądaliśmy. Choć okazji nie brakowało.

Sędziowie zarządzili więc dogrywkę, która na tym etapie fazy play-off trwa maksymalnie 20 minut, a oba zespołu występują w niej w czteroosobowych składach. W tej rzeczywistości lepiej odnaleźli się podopieczni Andrieja Sidorienki i to właśnie oni sięgnęli po zwycięstwo.

W 94. sekundzie dodatkowego czasu gry decydujący cios zadał Christian Mroczkowski. 27-letni napastnik w swoim stylu uderzył z nadgarstka z przestrzeni międzybulikowej, zaskakując Dienisa Pieriewozczikowa. Później hokeiści GKS-u mogli rozpocząć świętowanie awansu do półfinału play-off.