2022-08-13 Lublinianka Lublin - Cracovia II 0:3

Wersja z dnia 15:31, 10 wrz 2022 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (+frekwencja)

Rezerwa Cracovii idzie jak burza, pokonała Lubliniankę

Po pokonaniu Stali Stalowa Wola 4:2, tym razem Cracovia II udowodniła swą wyższość, wygrywając z Lublinianką w kolejnym meczu III ligi.

Ale łatwo wcale nie było. Najbardziej doświadczony w tym gronie Marcin Budziński zdobył gola, ale na listę strzelców mógł się wpisać już w 10 min, ale piłkę po jego strzale, z linii bramkowej wybił Marcin Święch.

Z kolei w 21 min w poprzeczkę uderzył Sebastian Strózik. 6 min później ten sam zawodnik będąc w dobrej sytuacji uderzył nad poprzeczką. Z kolei miejscowi odpowiedzieli strzałem Norberta Myszki, ale Adam Wilk fenomenalnie obronił.

Wprowadzony do gry Kacper Nowicki zdecydował się na uderzenie z dystansu i pokonał Krystiana Krupę. Prowadzenie po indywidualnej akcji podwyższył Budziński. A gospodarzy już w doliczonym czasie pognębił Tomasz Bała.
Źródło: gazetakrakowska.pl 13 sierpnia 2022 [1]

"Lublinianka – Cracovia II 0:3. Wytrzymali do 70 minuty" -
dziennikwschodni.pl

Lublinianka – Cracovia II 0:3. Wytrzymali do 70 minuty

Piłkarze Lublinianki robili co mogli, ale Cracovia II okazała się zbyt wymagającym rywalem. Goście mieli multum sytuacji w pierwszej połowie jednak drużyna Roberta Chmury długo utrzymywała bezbramkowy remis. Niestety, w końcówce „Pasy” udowodniły swoją wyższość trzema bramkami.

W 10 minucie świetną szansę mieli goście, a nawet dwie. Najpierw prawym skrzydłem rywalom uciekł Sebastian Strózik i zagrał do Przemysława Kapka, który strzelił po ziemi. Świetnie zachował się jednak Marcin Michota, który jeszcze przed uderzeniem rywala wykonał wślizg i dzięki temu zdołał zablokować piłkę. Kapek przejął jednak futbolówkę i wyłożył ją do nadbiegającego Marcina Budzińskiego. Michota wrócił jednak w światło bramki i tym razem wybił futbolówkę sprzed linii.

„Pasy” przeważały i w kolejnych fragmentach miały kolejne okazje. Uderzali: Budziński, Strózik, a po rzucie rożnym o centymetry po strzale głową pomylił się Krystian Bracik. Po kolejnym kornerze i sprytnej próbie Strózika futbolówka wylądowała na poprzeczce.

W 29 minucie Strózik po raz kolejny „urwał” się po prawej stronie boiska, ale zabrakło lepszego podania do nadbiegającego kolegi. Jak to w takich sytuacjach często bywa kilkadziesiąt sekund później zamiast gola dla Cracovii II prowadzenie mogli objąć piłkarze Roberta Chmury. Po świetnej centrze Marcina Świecha z pięciu metrów głową strzelał Norbert Myszka, ale jakimś cudem Adam Wilk zdołał odbić piłkę na rzut rożny.

Po chwili Tomasz Brzyski wymienił podania ze Świechem i posłał wrzutkę pod bramkę rywali. Bracik nie sięgnął piłki, a zrobił to Mateusz Majewski. Po jego „główce” część kibiców krzyknęła już „jest”, ale jednak „Majo” nie trafił w bramkę. Na koniec pierwszej części Strózik znowu pokazał się na prawym skrzydle. Wygrał pojedynek bark w bark z Myszką i wyłożył piłkę do Budzińskiego, który strzelił w środek bramki. Dzięki temu Krystian Krupa nie dał się zaskoczyć.

W drugiej połowie na boisku działo się zdecydowanie mniej. Długo trzeba było czekać na jakąś klarowną okazję. Ta pojawiła się w 70 minucie. Niestety, w końcu przyniosła prowadzenie gościom. Kacper Nowicki, który kilka minut wcześniej pojawił się na murawie wpadł w pole karne, poradził sobie z Konradem Niegowskim i zanim doskoczyło do niego dwóch kolejnych obrońców świetnie huknął w górny róg bramki.

W 83 minucie było po zawodach, a z rywalami w szesnastce „zabawił” się Budziński, który w poprzednich, wydaje się łatwiejszych sytuacjach nie potrafił umieścić piłki w siatce. Tym razem najpierw łatwo oszukał Karola Kalitę, po chwili Karola Futę i na koniec uderzył lekko, ale precyzyjnie tuż przy słupku. Później kontaktowe trafienie powinien zaliczyć Kalita, ale z bliska spudłował po strzale głową. Lepiej pod bramką zachowali się gracze z Krakowa, a konkretnie Tomasz Bała, który w doliczonym czasie gry sfinalizował kontrę przyjezdnych mimo asysty dwóch obrońców.

Już w środę o godz. 17 podopieczni trenera Chmury zagrają w Wiązownicy z tamtejszym KS (godz. 17). A w następną sobotę czeka ich domowy pojedynek z Unią Tarnów (również 17).
Łukasz Gładysiewicz
Źródło: dziennikwschodni.pl 13 sierpnia 2022 [2]

Mecze sezonu 2022/23 (Cracovia II)

Stal Stalowa Wola 2022-08-06 Cracovia II - Stal Stalowa Wola 4:2  Lublinianka Lublin 2022-08-13 Lublinianka Lublin - Cracovia II 0:3  Wisła Sandomierz 2022-08-17 Cracovia II - Wisła Sandomierz 3:0  KS Wiązownica 2022-08-21 Cracovia II - KS Wiązownica 2:2  Unia Tarnów 2022-08-27 Unia Tarnów - Cracovia II 0:4  Chełmianka Chełm 2022-09-03 Chełmianka Chełm - Cracovia II 1:3  Wieczysta Kraków 2022-09-10 Wieczysta Kraków - Cracovia II 1:1  MKS Skała 2022-09-14 MKS Skała - Cracovia II 0:6  Wisłoka Dębica 2022-09-18 Cracovia II - Wisłoka Dębica 2:1  Korona II Kielce 2022-09-24 Korona II Kielce - Cracovia II 0:0  Prądniczanka Kraków 2022-09-28 Prądniczanka Kraków - Cracovia II 1:1 k.4:5  Avia Świdnik 2022-10-02 Cracovia II - Avia Świdnik 2:3  Czarni Połaniec 2022-10-08 Czarni Połaniec - Cracovia II 1:0  Wieczysta II Kraków 2022-10-12 Wieczysta II Kraków - Cracovia II 2:2 k.5:4  Podhale Nowy Targ 2022-10-15 Cracovia II - Podhale Nowy Targ 3:2  ŁKS Łagów 2022-10-23 ŁKS Łagów - Cracovia II 2:1  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2022-10-29 Cracovia II - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:0  Podlasie Biała Podlaska 2022-11-05 Podlasie Biała Podlaska - Cracovia II 1:3  Sokół Sieniawa 2022-11-12 Cracovia II - Sokół Sieniawa 4:2  Orlęta Radzyń Podlaski 2022-11-19 Cracovia II - Orlęta Radzyń Podlaski 1:2  Cracovia_herb 2023 Trening Noworoczny  GKS Jastrzębie 2023-01-28 Cracovia II - GKS Jastrzębie 1:2  Stal Stalowa Wola 2023-03-04 Stal Stalowa Wola - Cracovia II 1:0  Lublinianka Lublin 2023-03-11 Cracovia II - Lublinianka Lublin 9:0  Wisła Sandomierz 2023-03-18 Wisła Sandomierz - Cracovia II 3:2  KS Wiązownica 2023-03-26 KS Wiązownica - Cracovia II 1:3  Unia Tarnów 2023-04-01 Cracovia II - Unia Tarnów 3:0  Chełmianka Chełm 2023-04-06 Cracovia II - Chełmianka Chełm 1:1  Wieczysta Kraków 2023-04-16 Cracovia II - Wieczysta Kraków 0:3  Wisłoka Dębica 2023-04-22 Wisłoka Dębica - Cracovia II 0:1  Korona II Kielce 2023-04-29 Cracovia II - Korona II Kielce 1:4  Avia Świdnik 2023-05-06 Avia Świdnik - Cracovia II 2:2  Czarni Połaniec 2023-05-13 Cracovia II - Czarni Połaniec 1:0  Podhale Nowy Targ 2023-05-20 Podhale Nowy Targ - Cracovia II 5:0  ŁKS Łagów 2023-05-24 Cracovia II - ŁKS Łagów 3:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2023-05-27 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Cracovia II 4:0  Podlasie Biała Podlaska 2023-06-03 Cracovia II - Podlasie Biała Podlaska 0:1  Sokół Sieniawa 2023-06-10 Sokół Sieniawa - Cracovia II 1:1  Orlęta Radzyń Podlaski 2023-06-17 Orlęta Radzyń Podlaski - Cracovia II 1:5