2022-09-02 Comarch Cracovia - Straubing Tigers 0:4

Wersja z dnia 11:15, 3 wrz 2022 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (nowy artykuł)

(0:0; 0:3; 0:1)

Sędzia: Martin Jobbagy, Patryk Kasprzyk (główni) - Andrzej Nenko, Michał Gerne (liniowi)

48:22 Leier (St. Denis, Brandt) 5/4

16 min. 8 min.

O tempo wolniejsi. "Tygrysy" lepsze od Cracovii

Hokeiści Comarch Cracovia tegoroczną przygodę z Hokejową Ligi Mistrzów rozpoczęli od porażki. „Pasy” nie ustrzegły się prostych błędów i przegrały na własnym lodzie z Straubing Tigers 0:4.

W przekroju całego meczu „Tygrysy” okazały się zespołem lepszym w każdym elemencie hokejowego rzemiosła. Podopieczni Toma Pokela szybciej poruszali się po lodzie, grali agresywniej i dokładniej. Pokazali teżjak powinno rozgrywać się przewagi i zrobili swojemu trenerowi prezent na 55. urodziny.

Cracovii przydarzyły się proste błędy. Widoczne były też nawyki z Polskiej Hokej Ligi takie jak długie holowanie krążka oraz niepotrzebne podejmowanie ryzyka we własnej tercji.

W pierwszej odsłonie nie padły żadne gole, ale więcej z gry mieli zawodnicy z Bawarii. W krakowskiej bramce świetnie spisywał się Rok Stojanovič, który popisał się kapitalnymi interwencjami.

Pod koniec pierwszej odsłony na ławkę kar zostali odesłani Mike Connolly i Marcel Brandt. „Pasy” przez 108 sekund miały okazję grać w podwójnej przewadze. Przeszła ona też na początek drugiej tercji, ale zespół Rudolfa Roháčka nie wykorzystał swojej szansy.

Goście, wręcz przeciwnie,okres gry w przewadze zamienili na gola i objęli prowadzenie. Spod linii niebieskiej huknął Marcel Brandt, a zasłonięty bramkarz Cracovii nie zdołał w porę zareagować.

Milowy krok do zwycięstwa „Tygrysy” zrobiły pod koniec drugiej odsłony. Najpierw prosty błąd przydarzył się Stojanovičowi, który nie trafił kijem w krążek i guma znalazła się w siatce. Później na listę strzelców wpisał się Stephan Daschner. Niemiecki napastnik zagrał zza bramki, a krążek odbił się jeszcze od Kayle’a Doetzela i trafił do siatki.

Kropkę nad „i” w trzeciej tercji postawił Taylor Leier akrakowianie zakończyli mecz bez honorowego gola.