2023-01-31 Comarch Cracovia - GKS Tychy 3:2

Kraków, ul. Siedleckiego 7, wtorek, 31 stycznia 2023, 18:30

3
:
2

(2:0; 1:2; 0:0)

Sędzia: Michał Baca, Sebastian Kryś (główni) - Sebastian Iwaniak, Jacek Szutta (liniowi)

36:30 Mroczkowski (Szturc, Galant)

8 min. 6 min.

Comarch Cracovia - GKS Tychy. Hokejowy klasyk pełen emocji

W meczu Polskiej Hokej Ligi Comarch Cracovia pokonała GKS Tychy 3:2. To było pasjonujące widowisko, które trzymało w napięciu do ostatnich sekund.

W 2 min krakowian mógł zaskoczyć Bukowski, który znalazł się w sytuacji sam na sam ze Stojanoviciem, ale górą był bramkarz. Niebawem Younan sprawdził czujność golkipera gospodarzy. Cracovia odpowiedziała konkretnie – młodzieżowiec Dziurdzia posłał krążek pod poprzeczkę po podaniu Michalskiego zza bramki. Potem „Pasy” grały w przewadze i gorąco było pod bramką Fucika. W końcówce tercji po kontrze sprytem wykazał się D. Kapica, który wcisnął krążek do siatki.

W II tercji trwała wyrównana walka. Ale „Pasy” musiały grać 3 na 5 przez 48 sekund. Tuż po końcu pierwszej kary tyszanie zdobyli kontaktową bramkę – Nilsson przymierzył pod poprzeczkę. Tyszanie zwietrzyli szansę na remis, ale ostudził ich zapały Polak, który dobił swój strzał. Goście jednak nie poddawali się i wyprowadzili kontrę zakończoną golem.

W III tercji groźnie w okresie przewagi strzelał Mroczkowski, ale Stojanović był górą. Z kolei Fucik kapitalnie odbił krążki po strzałach Raca. Krakowski bramkarz spisał się znakomicie, broniąc strzał Galanta. W 59 min kapitalną szansę miał Sedivy, ale bramkarz obronił. Z kolei w ostatniej minucie goście wycofali bramkarza, ale nic nie wskórali.
Źródło: gazetakrakowska.pl 31 stycznia 2023 [1]

"Cios za cios w Krakowie. Cracovia wygrywa z GKS-em Tychy" -

Cios za cios w Krakowie. Cracovia wygrywa z GKS-em Tychy

Wyrównane i zacięte spotkanie oglądali kibice zgromadzeni na lodowisku im. Adama "Rocha" Kowalskiego w Krakowie. "Pasy" po wyprowadzaniu skutecznych kontr pokonały na własnym lodzie drużynę GKS-u Tychy 3:2, a decydujące trafienie w drugiej tercji zdobył Vojtěch Polák.

Aktualny lider tabeli Polskiej Hokej Ligi pewniej rozpoczął ten mecz. Gospodarze częściej byli przy krążku i to oni stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych. Tyszanie przystąpili do tego starcia z kilkoma brakami w składzie. W kadrze Andrieja Sidorienki zabrakło zawodników takich jak Jean Dupuy, Alexandre Boivin, Emil Bagin czy Jouko Juhola.

W 6. minucie spotkania Mateusz Michalski podał zza tyskiej bramki do Antoniego Dziurdzi, który pewnym strzałem z bliskiej odległości, pod poprzeczkę pokonał Tomáša Fučíka. Zawodnicy tyskiego GKS-u starali się stwarzać sytuacje w tercji rywala, lecz takie wypady zazwyczaj kończyły się niedokładnymi podaniami i stratą krążka. Pod koniec pierwszej odsłony Damian Kapica skutecznie wykorzystał sytuację sam na sam z tyskim bramkarzem i podwyższył wynik spotkania na 2:0.

Na początku drugiej tercji można było zobaczyć, że zawodnicy z “piwnego miasta” powiedzieli sobie nawzajem parę mocnych słów. Ich gra wyglądała całkiem inaczej. Odważniej wychodzili z kontrami i skuteczniej grali z tyłu. Podczas przewagi liczebnej, jaką wywalczyli sobie w 28. minucie, strzelili kontaktowego gola. August Nilsson uderzył z okolic bulika pewnym strzałem w okienko bramki Roka Stojanoviča.

Tyszanie próbowali pójść za ciosem, a krakowianie niczym rasowy bokser wykorzystali jeden z ich błędów. W 33. minucie gry po potężnym strzale Damiana Kapicy, tyski bramkarz wypluł gumę przed siebie, a krążek do siatki dobił nadjeżdżający Vojtěch Polák.

W końcówce drugiej odsłony tego spotkania tyscy hokeiści wyprowadzili dwójkową akcję, w której główne role odegrali Roman Szturc i Christian Mroczkowski. Czeski napastnik trójkolorowych dograł przed bramkę Cracovii do “Mroczka”, który strzałem z bekhendu pod poprzeczkę pokonał bramkarza “Pasów”.

Ostatnia tercja była zdecydowanie najmniej atrakcyjna ze wszystkich podczas meczu na lodowisku im. Adama „Rocha” Kowalskiego. Oba zespoły wyczekiwały na błąd drużyny przeciwnej, by skutecznie zamienić taką okazję na zdobycz bramkową.

Pod koniec spotkania Andriej Sidorienko zdecydował się na wycofanie Tomáša Fučíka, w celu wpuszczeniu szóstego zawodnika do pola gry. Chwilę potem poprosił o przysługujący mu czas, lecz wynik końcowy nie uległ zmianie.