2023-03-13 GKS Katowice - Comarch Cracovia 2:3

Katowice, "Satelita" Spodek, poniedziałek, 13 marca 2023, 18:30

2
:
3

(0:0; 2:2; 0:0; d. 0:1)

Sędzia: Michał Baca, Rafał Noworyta (główni) - Artur Hyliński, Sebastian Iwaniak (liniowi)

65:41 Gula (Polák, D. Kapica) 4/3

8 min. 12 min.

"GKS Katowice - Comarch Cracovia. "Złoty gol" Guli daje zwycięstwo "Pasom"" -

GKS Katowice - Comarch Cracovia. "Złoty gol" Guli daje zwycięstwo "Pasom"

Trzeci mecz półfinałowy fazy hokejowego play-off pomiędzy GKS Katowice a Comarch Cracovią był zacięty. Podobnie jak ten drugi, który rozstrzygnął się w dogrywce. Wygrali krakowianie, dopiero po dogrywce. Stan rywalizacji do czterech zwycięstw wynosi 2:1 dla "Pasów".

Przed poniedziałkowym starciem krakowski klub opublikował film pokazujący sędziowskie błędy z poprzedniego starcia, w tym ten kluczowy, wykluczający zawodnika „Pasów” i dający przewagę GKS-owi, którą wkrótce ten zespół zamienił na decydującego gola. W Katowicach od początku trwała wymiana ciosów. Goście byli bardzo bliscy objęcia prowadzenia, ale Kasperlik trafił w słupek. Ze strony gospodarzy groźnie strzelał Simek.

W II tercji po akcji Polaka Kapica został przewrócony przez Murraya, ale krążek trafił do Wronki, a następnie do siatki. Krakowianie tylko 13 sekund nacieszyli się prowadzeniem, wyrównał bowiem Pulkkinen, zmieniając tor lotu krążka po uderzeniu Maciasia. Po raz kolejny „Pasy” objęły prowadzenie w 32 min gdy krążek po precyzyjnym uderzeniu Łyszczarczyka odbił się od słupka, a następnie trafił do bramki. Potem krakowianie musieli bronić się, gdy podwójną karę odsiadywał Saur. Długo utrzymywali korzystny wynik, aż w końcu zasłonięty Stojanović skapitulował po uderzeniu Bepierszcza.

W III tercji tempo meczu nieco spadło. Krakowianie obronili się grając 4 na 5. Następnie „Pasy” zyskały lekką przewagę, próbował Gula, ale obronił Murray. Gdy karę odsiadywał Varttinen stworzyła się szansa dla gości na gola, ale nie potrafili tego wykorzystać. Potem znów Gula „szukał” gola, ale golkiper był górą. W odpowiedzi Pasiut posłał krążek nad poprzeczką! Racuk przegrał z Murrayem i trzeba było grać dogrywkę.

Podobnie jak w piątek w Krakowie. Grano więc trzech na trzech. Ale w 3 min dogrywki Racuk został odesłany na ławkę kar i GKS grał w czwórkę. Z kolei niebawem gospodarze dostali karę za zbyt wielu graczy na lodzie przy zmianie. Sytuacja się odwróciła i to „Pasy” grały 4 na 3. Znów oglądaliśmy pojedynki Gula – Murray. Po trzecim strzale obrońcy Murray wreszcie skapitulował!

Kolejny mecz we wtorek o godz. 18.30 też w Katowicach.
Źródło: gazetakrakowska.pl 13 marca 2023 [1]

"Cracovia ponownie na prowadzeniu w serii! Złoty gol Guli w dogrywce" -

Cracovia ponownie na prowadzeniu w serii! Złoty gol Guli w dogrywce

W trzecim spotkaniu serii pomiędzy GKS-em Katowice a Comarch Cracovią ponownie do wyłonienia wygranej drużyny była potrzebna dogrywka. W dodatkowych dwudziestu minutach lepsi okazali się krakowianie, którzy tym razem wykorzystali przewagę w dogrywce, a gola na wagę zwycięstwa zdobył Jiří Gula.

Pierwsza tercja trzeciego spotkania półfinałowego nie przyniosła nam żadnego trafienia. MartinKasperlík w 6. minucie był najbliższy szczęścia, ale krążek po jego uderzeniu z bekhendu zatrzymał się na słupku bramki strzeżonej przez Johna Murray'a. W 12. minucie gracze Comarch Cracovii mieli swoją szansę na otwarcie wyniku w przewadze, ale ta sztuka się im nie udała. Hokeiści GKS-u Katowice mogli, jako pierwsi trafić do siatki rywali w 17. minucie, jednak oni również nie zdołali skutecznie rozegrać swojej przewagi.

Strzelanie w tej rywalizacji rozpoczęło nam się w 25. minucie. Dwójkową akcjęVojtěcha Polák z Damianem Kapicą powstrzymał golkiper gospodarzy, ale guma była dalej w grze i do niej dopadł Patryk Wronka, który otworzył wynik spotkania. Na odpowiedź aktualnych mistrzów Polski nie musieliśmy długo czekać, bo już po 13 sekundach Teemu Pulkkinen strącił krążek przed RokiemStojanovičiem i doprowadził do wyrównania. Alan Łyszczarczyk w 32. minucie ponownie wyprowadził "Pasy" na prowadzenie. Krążek po jego strzale miał kontakt z obramowaniem bramki, po czym przekroczył linię bramkową. Krakowianie utrudnili sobie sprawę pod koniec drugiej tercji, kiedy to JakubŠaur został odesłany na ławkę kar na cztery minuty. Początkowo dobrze radzili sobie goście w defensywie, ale na 39 sekund przed końcem drugiej odsłony Mateusz Bepierszcz mocnym strzałem zdołał zaskoczyć zasłoniętegoStojanoviča i ponownie mieliśmy remis w tym meczu.

Trzecia tercja podobnie, jak pierwsza nie przyniosła nam żadnego trafienia, co oznaczało, że o losach trzeciego starcia podobnie tak, jak w przypadku drugiej rywalizacji musiała zadecydować dogrywka. Tym razem o losach spotkania ponownie zadecydował gol w przewadze, ale tym razem toJiří Gula w 66. minucie zdobył trafienie, które zamknęło nam trzeci mecz na korzyść "Pasów".