liczba występów i goli w ekstraklasie i mistrzostwach kraju
2016 Polska 1 (0)

j - jesień, w - wiosna

Damian Dąbrowski - piłkarz Cracovii występujący na pozycji pomocnika.

Rozegrał w barwach Pasów 150 spotkań w Ekstraklasie zdobywając 8 bramek.

W reprezentacji Polski (jako 924. piłkarz) zadebiutował 14 listopada 2016 w zremisowanym 1:1 meczu ze Słowenią we Wrocławiu.

Damian Dąbrowski wypożyczony do Cracovii - 02.08.2012

Pomocnik Zagłębia Lubin Damian Dąbrowski, został na rok wypożyczony do Cracovii.

Damian Dąbrowski został na rok wypożyczony z Zagłębia Lubin do Cracovii, z opcją pierwokupu. Będzie grał w Pasach z numerem 14.

Dąbrowski rundę wiosenną sezonu 2011/12 spędził w KS Polkowice. Defensywny pomocnik rozegrał w I lidze 11 meczów i strzelił jedną bramkę.

Damian Dąbrowski w Ekstraklasie w barwach Miedziowych rozegrał 27 spotkań (debiutował w 2010 roku w meczu z Piastem Gliwice).

Źródło: Cracovia.pl [2]

Damian Dąbrowski zadebiutował w reprezentacji Polski! - 14.11.2016

Drugie powołanie i debiut - zawodnik Cracovii Damian Dąbrowski zagrał właśnie w pierwszej reprezentacji Polski!

Damian Dąbrowski pojawił się na boisku w 83. minucie towarzyskiego meczu ze Slowenią, zmieniając Krzysztofa Mączyńskiego. Było to przy wyniku 1:1, cztery minuty po tym, jak Łukasz Teodorczyk strzelił bramkę wyrównującą. Polacy do końca walczyli o wygraną, kilkoma niezłymi zagraniami popisał się nasz reprezentant, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Damian, gratulujemy występu w kadrze i życzymy kolejnych!

Źródło: Cracovia.pl [3]

Źródło: Cracovia.pl [4]

Damian Dąbrowski zerwał więzadło krzyżowe - 04.04.2018

Niestety mamy złą informację w sprawie kontuzji Damiana Dąbrowskiego. Nasz pomocnik zerwał więzadło krzyżowe przednie w meczu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

W 40. minucie starcia w Niecieczy kontuzji kolana doznał Damian Dąbrowski. Poznaliśmy diagnozę i niestety Damian ma zerwane więzadło krzyżowe przednie. Pomocnika czeka od 4 do 6 miesięcy przerwy w grze.

Dla Damiana jest to szczególnie przykra sytuacja, bowiem mecz z Bruk-Bet Termaliką był jego pierwszym w wyjściowej jedenastce w tym sezonie. W dwóch wcześniejszych kolejkach wchodził z ławki rezerwowych, notując pierwsze minuty po powrocie do zdrowia po kontuzji - w czerwcu zeszłego roku zerwał więzadła krzyżowe w drugim kolanie.

Damian, cała drużyna jest z Tobą! Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Źródło: Cracovia.pl [5]

Damian Dąbrowski odchodzi z Cracovii - 24.08.2019

Po siedmiu latach najstarszy klub sportowy w Polsce opuszcza Damian Dąbrowski. 27-letni pomocnik na zasadzie transferu definitywnego przenosi się do Pogoni Szczecin.

Damian trafił do zespołu Pasów przed sezonem 2012/13. Wówczas został wypożyczony na sezon z Zagłębia Lubin, którego był wychowankiem. Szybko zaaklimatyzował się we wówczas pierwszoligowej drużynie, debiutując już w drugiej kolejce ówczesnych rozgrywek. Stał się jedną z ważniejszych postaci zespołu, który awansował do Ekstraklasy, pozostając w Cracovii na dłużej.

Przez siedem lat Damian rozegrał w pasiastej koszulce łącznie 187 spotkań. Strzelił w nich osiem goli i zaliczył 23 asysty. Poza awansem do najwyższej klasy rozgrywkowej, dwukrotnie zagrał z Pasami również w europejskich pucharach. Zadebiutował także w pierwszej reprezentacji Polski. Za kadencji selekcjonera Adama Nawałki dostał szansę w spotkaniu ze Słowenią (1:1).

Damian, dziękujemy za wszystkie lata wspólnych emocji! Powodzenia w dalszej karierze!

Źródło: Cracovia.pl [6]