|                strzelcy_gospodarz = Oshadogan (18.)
|                            wyniki = 1:0<br>1:1<br>1:2<br>1:3
|                      strzelcy_gosc = <br>[[Jacek Wiśniewski|Wiśniewski]] (45.)<br>[[Paweł Nowak|Nowak]] (50.)<br>Stawarczyk (63. samobójcza)
|            kartki_zolte_gospodarz = Szeliga<br>Kuklis<br>Napoleoni
|          kartki_czerwone_gospodarz = xxx
|                  kartki_zolte_gosc = [[Paweł Nowak|Nowak]]<br>[[Piotr Bania|Bania]]
|              kartki_czerwone_gosc =
|                  trener_gospodarz = Michał Probierz
|                        trener_gosc = [[Stefan Majewski]]
|              ustawienie_gospodarz = 4-4-2
|                    sklad_gospodarz = Hładowczak<br> Wawrzyniak<br> Stawarczyk<br> Oshadogan<br> Ł. Broź (77. Kursa)<br> Jarmuż<br> Szeliga<br> Kuklis (60. Grzelak)<br> Budka (65. M. Broź)<br> Bogunović<br> Napoleoni
|                    ustawienie_gosc = 3-2-3-2
|                        sklad_gosc = [[Marcin Cabaj|Cabaj]]<br> [[Tomasz Wacek|Wacek]]<br> [[Łukasz Skrzyński|Skrzyński]]<br> [[Krzysztof Radwański|Radwański]]<br> [[Jacek Wiśniewski|Wiśniewski]]<br> [[Dariusz Kłus|Kłus]]<br>[[Paweł Nowak|Nowak]]<br> [[Arkadiusz Baran|Baran]]<br> [[Marcin Bojarski|Bojarski]] (84. [[Dariusz Pawlusiński|Pawlusiński]])<br> [[Piotr Bania|Bania]] (77. [[Piotr Giza|Giza]])<br> [[Tomasz Moskała|Moskała]]
}}
== Szablon ==

'''Wystarczy skopiować do artykułu podany kod i uzupełnić go odpowiednimi informacjami. Jeśli jakiejś informacji nie posiadasz zostaw  puste pole nie usuwaj nazw zmiennych. '''

== Krótkie objaśnienia parametrów ==
Graficznie rewelacja, śliczne, czytelne, o niebo lepsze od obecnego standardu. Dzięki temu, że będzie szablon, będzie można szybko i łatwo zmienić coś we wszystkich meczach.
* '''gospodarz''' - nazwa drużyny będąca gospodarzem

* '''gosc''' - nazwa drużyny będąca gościem
Drobne uwagi:
* '''gospodarz_owczesna_nazwa'''- stara nazwa drużyny gospodarzy używana w czasach meczu (np Ruch Wielkie Hajduki zamiast Ruch Chorzów) lub nazwa zmieniona przez sponsora (np Groclin zmiast Dyskobolia);
# "bramki_gospodarz_polowa" a może tak by nikt nie musiał zgadywać o co tu chodzi? "bramki_do_przerwy_gospodarz"?
* '''gosc_owczesna_nazwa''' - stara nazwa drużyny gości używana w czasach meczu lub nazwa zmieniona przez sponsora;
# data i numer kolejki jednak w osobnych liniach
* '''kolejka''' - nr kolejki, jeśli jest to spotkanie towarzyskie pole zostaje puste
# "XX kolejka" o co tu chodzi będą myśleć czytelnicy? Duża jakaś? "20 kolejka" czytelniejsze
* '''etap''' - w meczach pucharowych okreslenie etapu (np I runda, półfinał), w innych meczach to pole pozostaje puste
# Nie podobają mi się podwójne napisy "Bramki zdobyli", "Żółte kartki", "czerwone kartki".
* '''sezon''' - sezon w którym zostało rozegrane spotkanie
# A może zamiast wyliczanki, po prostu dać ikonkę kartki przy nazwisku w składzie?
* '''rozgrywki'''  - nazwa rozgrywek np. "Orange Ekstraklasa", jeśli jest to spotkanie towarzyskie "Mecz towarzyski" (w polu nie należy odmieniać nazw)

* '''dzien''' - dzień rozegrania meczu (np. 4)
Bardzo duża wada:<BR>
* '''miesiac''' - numer porządkowy miesiąca w którym rozegrano mecz (np. 4)
Zapis "Cabaj - Wacek, Skrzyński, Radwański - Wiśniewski, ...." ma gigantyczną zaletę. Widać ustawienie na boisku. W Twojej propozycji nie widać.
* '''rok''' - rok rozegrania meczu (np. 1998)
* '''godzina''' - godzina rozegrania meczu (np. 18:00)
* '''miejsce''' - nazwa miejscowości w której rozegrano mecz, jeśli stadion inny niż klubu należy podać go w nawiasie (np. Kraków (stadion Wawelu) )
* '''bramki_gospodarz''' - ilość bramek zdobytych przez gospodarzy w całym spotkaniu
* '''bramki_gosc''' - ilość bramek zdobytych przez gości w całym spotkaniu
* '''bramki_do_przerwy_gospodarz''' - ilość bramek zdobytych przez gospodarzy w pierwszej połowie
* '''bramki_do_przerwy_gosc''' - ilość bramek zdobytych przez gospodarzy w pierwszej połowie
* '''sedzia''' - imię i nazwisko sędziego oraz nazwa miasta (np. Jan Kowalski z Warszawy)
* '''widzow''' - łączna ilość widzów na stadionie (sama liczba, bez komentarzy)
* '''widzow_opisowo''' - dodatkowe informacje (np. liczba widzów gości) lub liczba widzów wyrażona opisowo (np. ''kilka tysięcy'')
* '''strzelcy_gospodarz''' - <nowiki>nazwiska strzelców po stronie gospodarzy z podaną minutą gola w nawiasie oddzielone symbolem <br> oraz jeśli zawodnicy występują w WikiPasy.pl linki do profili tych zawodników (np. [[Piotr Bania|Bania]] (30')<br>[[Tomasz Moskała|Moskała]] (52') )</nowiki>
* '''wyniki''' - <nowiki>kolejne wyniki w meczu, ustalone przez odpowiednich zawodników oddzielone symbolem <br> (np. 0:1<br>1:1<br>2:1 )</nowiki>
* '''strzelcy_gosc''' - <nowiki>nazwiska strzelców po stronie gości z podaną minutą gola w nawiasie oddzielone symbolem <br> oraz jeśli zawodnicy występują w WikiPasy.pl linki do profili tych zawodników (np. [[Piotr Bania|Bania]] (30')<br>[[Tomasz Moskała|Moskała]] (52') )</nowiki>
* '''kartki_zolte_gospodarz''' -
* '''kartki_czerwone_gospodarz''' -
* '''kartki_zolte_gosc''' -
* '''kartki_czerwone_gosc''' -
* '''trener_gospodarz''' -
* '''trener_gosc''' -
* '''ustawienie_gospodarz''' - ustawienie formacji obrony, pomocy i napadu gospodarza na boisku (np 3-5-2 )
* '''sklad_gospodarz''' - <nowiki>nazwiska zawodników gospodarzy oddzielone symbolem <br> oraz jeśli zawodnicy występują w WikiPasy.pl linki do profili tych zawodników</nowiki>
* '''ustawienie_gosc''' - ustawienie formacji obrony, pomocy i napadu gości na boisku (np 4-3-2 )
* '''sklad_gosc''' - <nowiki>nazwiska zawodników gości oddzielone symbolem <br> oraz jeśli zawodnicy występują w WikiPasy.pl linki do profili tych zawodników</nowiki>
* '''inne informacje''' - inne istotne nadzwyczajne informacje o meczu nie ujęte w poprzednich polach

Ogólnie jestem za szablonem. Podoba mi sie Twój pomysł. --[[Użytkownik:FortArt|FortArt]] 23:16, 28 maj 2007 (CEST)

:No to dobrze że ci się podoba i dobrze, że przynajmniej ty miałeś jakieś uwagi bo trudno jest samemu kapnąć się co jest źle. <br>
Jeśli masz wątpliwości kliknij "Edytuj" na dowolnym artykule używającym tego szablonu.
:co do drobnych uwag
:# zmieniłem
:# j.w.
:# j.w.
:# j.w.
:# bramki i tak muszą być w formie wyliczanki bo inaczej było by to nie czytelne, próbowałem już wstawiać karki przy zawodniku w liście ale przez to że jedne są wyrównane do prawej a drugie do lewej to dziwnie to wyglądało i trudno był zauważyć te kartki, po za tym ja bym chciał jeszcze od nowego sezonu pisać w której minucie te karki.
:
:Co to podziału zawodników według ustawienie to ogromne przeoczenie z mojej strony. I chyba najwygodniejszym sposobem było by :wstawienie dodatkowego pola pt. ustawienie_gospodarz i ustawienie_gosc i bedziemy wpisywać w formie np. 1-3-2-3-2
:
:Dodatkowo zrobiłem szablon, który wstawia automatycznie nazwę miesiąca (wykorzystałem go również przy profilach piłkarzy dzięki temu dużo łatwiej jest kopiować informacje do wersji w innych językach), dołożyłem również informację o trenerze. Jest to nie obowiązkowe pole dzięki temu nie trzeba będzie przeszukiwać informacji aby to znaleźć a szczególnie przy rywalach takie informacje są trudne do ustalenia. Według mnie na bieżąco powinno się dodawać maksymalną ilość informacji.
:
:[[Użytkownik:COCO|COCO]] 10:56, 29 maj 2007 (CEST)
:: Pozwoliłem sobie minimalnie zmieć sposób zapisu składu. "-" zamiast pustego miejsca. Cyba tak jest bardziej zwarte. Ja bym nie dzielił formacji pomocy na dwie. To już nadmiar, zwłaszcza, że trochę to płynne. Ale wiesz, jakoś to po stronie Widzewa ładniejsze. Podoba mi się ten Twój pomysł by dodać pole ustawienie. To moze tak: zostawmy te sklady tak jak zrobiłeś na początku a pod składami dopisze się ustawienie. Proponuję pisać bez tej jedynki, stosunkowo mało klubów ma wiecej niż jednego bramkarza w grze :) Raz jeszcze: mnie się ten szablon bardzo podoba. Ładne i czytelne. Miesiąc słownie: cudo.
:: Problem taki widzę - mecze towarzyskie. Pole kolejka musi być dobrowolne, nie wiem jak wtedy z kategorią będzie wpisze się mecz towarzyski, a kategoria jest "mecze towarzyskie". --[[Użytkownik:FortArt|FortArt]] 00:10, 30 maj 2007 (CEST)

Tez mi sie duzo bardziej podoba "zwarty" sklad jak po stronie Widzewa. [[Użytkownik:WikiPasy.pl|WikiPasy.pl]] 07:59, 30 maj 2007 (CEST)
== Dyskusja na temat problemów ==
'''Szablon uznaje za skończony, jednak w praniu wychodzą różne kwestie, które z reguły bardzo łatwo poprawić. W związku z tym jeśli będą jakie kłopoty, nawet najdrobniejsze zastrzeżenia lub problemy to prosił bym tutaj pisać o nich. Dzięki temu będziemy mogli wspólnie wyłapać wszelkie niedociągnięcia.'''

:::No to dobrze wpisuje to pole skład i będzie gotowe. Z tą kolejką to zrobię tak, że nie zostanie wpisany jej nr to nie wyświetli. Wstawiłem szablon do [[2005-09-06 Cracovia - Kmita Zabierzów 2:1]] i teraz nie wiem czy w polu rozgrywki wstawiamy: "mecze towarzyskie" i wtedy automatycznie mecz dodaje się do dobrej kategorii czy wpisujemy "Mecz towarzyski" a ja zrobię szablon który to odmieni i wstawi do mecz do odpowiedniej kategorii.
[[Użytkownik:COCO|COCO]] 10:26, 30 maj 2007 (CEST)
:::: Jak dasz radę to odmiana lepsza. Te informacje przedmeczowe to dziwnie wyglądają  - umieszczone w tym miejscu wydaja sie ważniejsze niż opis meczu. Proponowałbym zrezygnować z pola miejsce, w 99% przypadków jest oczywiste. Jak zdarzą się wyjątki to przecież zawsze można poradzić sobie tak jak tu: [[1948-12-05 Cracovia - Wisła Kraków 3:1]]. Tak czy siak szablon rewelacja. To co teraz trzeba przenieść jakieś 2000 meczów? :) --[[Użytkownik:FortArt|FortArt]] 15:04, 30 maj 2007 (CEST)

:: Dobra zrobię odmianę. Te informacje przedmeczowe usunąłem też nie do końca miałem do tego przekonanie. Raczej nowy szablon poleci chyba raczej do meczów które jeszcze nie mają treści :) [[Użytkownik:COCO|COCO]] 15:37, 30 maj 2007 (CEST)
== Dyskusja na temat nowych możliwości szablonu ==
'''Jeśli masz jakiś pomysł, który mógłby poprawić szablon podziel się nim. Może akurat uda nam się wspólnie coś ulepszyć.'''

Aktualna wersja na dzień 22:19, 14 paź 2010

Szablon

Wystarczy skopiować do artykułu podany kod i uzupełnić go odpowiednimi informacjami. Jeśli jakiejś informacji nie posiadasz zostaw puste pole nie usuwaj nazw zmiennych.