Dyskusja szablonu:Mecz: Różnice pomiędzy wersjami

Linia 57: Linia 57:
* '''widzow''' - ilość widzów na stadionie
* '''strzelcy_gospodarz''' - <nowiki>nazwiska strzelców po stronie gospodarzy z podaną minutą gola w nawiasie oddzielone symbolem <br> oraz jeśli zawodnicy występują w WikiPasy.pl linki do profili tych zawodników [np. [[Piotr Bania|Bania]] (30')<br>[[Tomasz Moskała|Moskała]] (52')]</nowiki>
* '''wyniki''' - <nowiki>wyniki pośrednie w meczu, ustalone przez odpowiednich zawodników oddzielone symbolem <br> [np. 1:1<br>2:1]</nowiki>
* '''wyniki''' - <nowiki>kolejne wyniki w meczu, ustalone przez odpowiednich zawodników oddzielone symbolem <br> [np. 0:1<br>1:1<br>2:1]</nowiki>
* '''strzelcy_gosc''' - <nowiki>nazwiska strzelców po stronie gospodarzy z podaną minutą gola w nawiasie oddzielone symbolem <br> oraz jeśli zawodnicy występują w WikiPasy.pl linki do profili tych zawodników [np. [[Piotr Bania|Bania]] (30')<br>[[Tomasz Moskała|Moskała]] (52')]</nowiki>
* '''kartki_zolte_gospodarz''' -

Wersja z 01:21, 10 cze 2007

Szablon

Wystarczy skopiować do artykułu podany kod i uzupełnić go odpowiednimi informacjami. Jeśli jakiejś informacji nie posiadasz zostaw puste pole nie usuwaj nazw zmiennych.

• gosc - nazwa drużyny będąca gościem
  • gospodarz_owczesna_nazwa- stara nazwa drużyny gospodarzy używana w czasach meczu (np Ruch Wielkie Hajduki zamiast Ruch Chorzów) lub nazwa zmieniona przez sponsora (np Groclin zmiast Dyskobolia);
  • gosc_owczesna_nazwa - stara nazwa drużyny gości używana w czasach meczu lub nazwa zmieniona przez sponsora;
  • kolejka - nr kolejki, jeśli jest to spotkanie towarzyskie pole zostaje puste
  • sezon - sezon w którym zostało rozegrane spotkanie
  • rozgrywki - nazwa rozgrywek np. "Orange Ekstraklasa", jeśli jest to spotkanie towarzyskie "Mecz towarzyski" (w polu nie należy odmieniać nazw)
  • widzow - ilość widzów na stadionie
  • strzelcy_gospodarz - nazwiska strzelców po stronie gospodarzy z podaną minutą gola w nawiasie oddzielone symbolem <br> oraz jeśli zawodnicy występują w WikiPasy.pl linki do profili tych zawodników [np. [[Piotr Bania|Bania]] (30')<br>[[Tomasz Moskała|Moskała]] (52')]
  • wyniki - kolejne wyniki w meczu, ustalone przez odpowiednich zawodników oddzielone symbolem <br> [np. 0:1<br>1:1<br>2:1]
  • strzelcy_gosc - nazwiska strzelców po stronie gospodarzy z podaną minutą gola w nawiasie oddzielone symbolem <br> oraz jeśli zawodnicy występują w WikiPasy.pl linki do profili tych zawodników [np. [[Piotr Bania|Bania]] (30')<br>[[Tomasz Moskała|Moskała]] (52')]

Dyskusja na temat problemów

Szablon uznaje za skończony, jednak w praniu wychodzą różne kwestie, które z reguły bardzo łatwo poprawić. W związku z tym jeśli będą jakie kłopoty, nawet najdrobniejsze zastrzeżenia lub problemy to prosił bym tutaj pisać o nich. Dzięki temu będziemy mogli wspólnie wyłapać wszelkie niedociągnięcia.

Jest bardzo duży problem. Otóż np mecz 1922-07-30 Ruch Wielkie Hajduki - Cracovia 0:7. Cracovia grała go z Ruchem Wielkie Hajduki (tak się wtedy ten klub nazywał). Sam zaś mecz musi być przyporządkowany do kategorii "Ruch Chorzów" i ozdobiony herbem "Ruch_Chorzów_herb.jpg". Jest bardzo wiele drużyn, które w dniu meczu nazywały sie inaczej niż dziś: Wisła Płock, Arka Gdynia, .... To samo mecze w latach 50-tych. 1951-08-24 Budowlani Chorzów - Ogniwo MPK Kraków 3:1 musi być w kategorii AKS Chorzów i byc ozdobiony herbami AKSu i Cracovii. Trzeba dodać pola gospodarz_ówczesna_nazwa i gość_ówczesna _nazwa. Jeśli są wypełnione to one powinny sie wyświetlać zamiast gospodarz i gosc. --FortArt 20:13, 1 cze 2007 (CEST)
Dobra przemyśle to jak to poprawić tak aby było to jak najzgrabniej, bo trzeba tak zrobić żeby nie zawsze trzeba było robić dawać podwójnie nazwy. --COCO 21:57, 1 cze 2007 (CEST)
Coś w wersji "if jest stara_nazwa użyj starej jeśli nie użyj nowej" --FortArt 14:26, 2 cze 2007 (CEST)
Zrobiłem już tę opcję i myślę ze będzie prawidłowo działać. Tutaj to zastosowałem: http://www.wikipasy.pl/2007-04-07_Groclin_Grodzisk_Wielkopolski_-_Cracovia_0:0 Prosił bym wstawiać we wszystkich meczach szablon, bo widziałem, nowe mecze bez szablonu. COCO 19:11, 3 cze 2007 (CEST)
Świetna robota! Zrobiłeś wyśrodkowanie w miejscu symbolu "-". W takich nazwach jak Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia powodowało to niesymetryczne umiejscowienia całego napisu. Pozwoliłem sobie wprowadzić poprawkę tak by cały napis był wyśrodkowany. Absolutnie subiektywnie wydaje mi się, że tak ładniej będzie. --FortArt 01:47, 10 cze 2007 (CEST)