Dyskusja szablonu:Mecz: Różnice pomiędzy wersjami

Linia 116: Linia 116:
Jednak nie zrobię tego teraz bo mi impreza wyskoczyła :P Wielkie sory :) Ale już dokładnie wiem jak to zrobić i jutro to zrobię :) --[[Użytkownik:COCO|COCO]] 14:38, 16 cze 2007 (CEST)

:Miłej zabawy. Widzę kolejny problem. Akurat puchar 1946 robiłem, mecz rozstrzygnięty w regulaminowym czasie, ale... nie ma gdzie wpisać tekstów typu "I runda", "półfinał" czy  - to już na zapas - "faza grupowa, 3 kolejka". Spróbuję sam to rozwiązać. -[[Użytkownik:FortArt|FortArt]] 15:51, 16 cze 2007 (CEST)

== Dyskusja na temat nowych możliwości szablonu ==
'''Jeśli masz jakiś pomysł, który mógłby poprawić szablon podziel się nim. Może akurat uda nam się wspólnie coś ulepszyć.'''

Wersja z 14:51, 16 cze 2007

Szablon

Wystarczy skopiować do artykułu podany kod i uzupełnić go odpowiednimi informacjami. Jeśli jakiejś informacji nie posiadasz zostaw puste pole nie usuwaj nazw zmiennych.

• gosc - nazwa drużyny będąca gościem
  • gospodarz_owczesna_nazwa- stara nazwa drużyny gospodarzy używana w czasach meczu (np Ruch Wielkie Hajduki zamiast Ruch Chorzów) lub nazwa zmieniona przez sponsora (np Groclin zmiast Dyskobolia);
  • gosc_owczesna_nazwa - stara nazwa drużyny gości używana w czasach meczu lub nazwa zmieniona przez sponsora;
  • kolejka - nr kolejki, jeśli jest to spotkanie towarzyskie pole zostaje puste
  • sezon - sezon w którym zostało rozegrane spotkanie
  • rozgrywki - nazwa rozgrywek np. "Orange Ekstraklasa", jeśli jest to spotkanie towarzyskie "Mecz towarzyski" (w polu nie należy odmieniać nazw)
  • dzien - dzień rozegrania meczu (np. 4)
  • miesiac - numer porządkowy miesiąca w którym rozegrano mecz (np. 4)
  • rok - rok rozegrania meczu (np. 1998)
  • godzina - godzina rozegrania meczu (np. 18:00)
  • miejsce - nazwa miejscowości w której rozegrano mecz, jeśli stadion inny niż klubu należy podać go w nawiasie (np. Kraków (stadion Wawelu))
  • bramki_gospodarz - ilość bramek zdobytych przez gospodarzy w całym spotkaniu
  • bramki_gosc - ilość bramek zdobytych przez gości w całym spotkaniu
  • bramki_do_przerwy_gospodarz - ilość bramek zdobytych przez gospodarzy w pierwszej połowie
  • bramki_do_przerwy_gosc - ilość bramek zdobytych przez gospodarzy w pierwszej połowie
  • sedzia - imię i nazwisko sędziego oraz nazwa miasta (np. Jan Kowalski z Warszawy)
  • widzow - ilość widzów na stadionie
  • strzelcy_gospodarz - nazwiska strzelców po stronie gospodarzy z podaną minutą gola w nawiasie oddzielone symbolem <br> oraz jeśli zawodnicy występują w WikiPasy.pl linki do profili tych zawodników (np. [[Piotr Bania|Bania]] (30')<br>[[Tomasz Moskała|Moskała]] (52') )
  • wyniki - kolejne wyniki w meczu, ustalone przez odpowiednich zawodników oddzielone symbolem <br> (np. 0:1<br>1:1<br>2:1 )
  • strzelcy_gosc - nazwiska strzelców po stronie gości z podaną minutą gola w nawiasie oddzielone symbolem <br> oraz jeśli zawodnicy występują w WikiPasy.pl linki do profili tych zawodników (np. [[Piotr Bania|Bania]] (30')<br>[[Tomasz Moskała|Moskała]] (52') )
  • kartki_zolte_gospodarz -
  • kartki_czerwone_gospodarz -
  • kartki_zolte_gosc -
  • kartki_czerwone_gosc -
  • trener_gospodarz -
  • trener_gosc -
  • ustawienie_gospodarz - ustawienie formacji obrony, pomocy i napadu gospodarza na boisku (np 3-5-2 )
  • sklad_gospodarz - nazwiska zawodników gospodarzy oddzielone symbolem <br> oraz jeśli zawodnicy występują w WikiPasy.pl linki do profili tych zawodników
  • ustawienie_gosc - ustawienie formacji obrony, pomocy i napadu gości na boisku (np 4-3-2 )
  • sklad_gosc - nazwiska zawodników gości oddzielone symbolem <br> oraz jeśli zawodnicy występują w WikiPasy.pl linki do profili tych zawodników

Jeśli masz wątpliwości kliknij "Edytuj" na dowolnym artykule używającym tego szablonu.

Dyskusja na temat problemów

Szablon uznaje za skończony, jednak w praniu wychodzą różne kwestie, które z reguły bardzo łatwo poprawić. W związku z tym jeśli będą jakie kłopoty, nawet najdrobniejsze zastrzeżenia lub problemy to prosił bym tutaj pisać o nich. Dzięki temu będziemy mogli wspólnie wyłapać wszelkie niedociągnięcia.

Jest bardzo duży problem. Otóż np mecz 1922-07-30 Ruch Wielkie Hajduki - Cracovia 0:7. Cracovia grała go z Ruchem Wielkie Hajduki (tak się wtedy ten klub nazywał). Sam zaś mecz musi być przyporządkowany do kategorii "Ruch Chorzów" i ozdobiony herbem "Ruch_Chorzów_herb.jpg". Jest bardzo wiele drużyn, które w dniu meczu nazywały sie inaczej niż dziś: Wisła Płock, Arka Gdynia, .... To samo mecze w latach 50-tych. 1951-08-24 Budowlani Chorzów - Ogniwo MPK Kraków 3:1 musi być w kategorii AKS Chorzów i byc ozdobiony herbami AKSu i Cracovii. Trzeba dodać pola gospodarz_ówczesna_nazwa i gość_ówczesna _nazwa. Jeśli są wypełnione to one powinny sie wyświetlać zamiast gospodarz i gosc. --FortArt 20:13, 1 cze 2007 (CEST)
Dobra przemyśle to jak to poprawić tak aby było to jak najzgrabniej, bo trzeba tak zrobić żeby nie zawsze trzeba było robić dawać podwójnie nazwy. --COCO 21:57, 1 cze 2007 (CEST)
Coś w wersji "if jest stara_nazwa użyj starej jeśli nie użyj nowej" --FortArt 14:26, 2 cze 2007 (CEST)
Zrobiłem już tę opcję i myślę ze będzie prawidłowo działać. Tutaj to zastosowałem: http://www.wikipasy.pl/2007-04-07_Groclin_Grodzisk_Wielkopolski_-_Cracovia_0:0 Prosił bym wstawiać we wszystkich meczach szablon, bo |style="text-align:center"|widziałem, nowe mecze bez szablonu. COCO 19:11, 3 cze 2007 (CEST)
Świetna robota! Zrobiłeś wyśrodkowanie w miejscu symbolu "-". W takich nazwach jak Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia powodowało to niesymetryczne umiejscowienia całego napisu. Pozwoliłem sobie wprowadzić poprawkę tak by cały napis był wyśrodkowany. Absolutnie subiektywnie wydaje mi się, że tak ładniej będzie. --FortArt 01:47, 10 cze 2007 (CEST)
Osobiście to mi się bardziej podobało jak było wypośrodkowane w miejscu symbolu "-" dzięki temu cały szablon był podzielony na 2 części gospodarza i gościa. A w tym momencie jest to mniej czytelne według mnie ;) --COCO 11:31, 10 cze 2007 (CEST)
Znów widzę problem. Mecze rozstrzygane w dogrywkach lub karnych. Trzeba by dodatkowe pole wynik_przed_dogrywka i gospodarz_rzuty_karne, gosc_rzuty_karne. No i modyfikacja wyglądu. Czy można dorobić stosowne pola do szablonu czy trzeba edytować wszystkie artykuly, które go wykorzystują? --FortArt 19:35, 15 cze 2007 (CEST)
Artykuły które nie wymagały takiego pola zostaną tak jak są bo i tak nie potrzebują takich zmiennych. Oczywiście masz na myśli rzuty karne w dogrywce. Tylko nie bardzo teraz mogę znaleźć miejsce na takie informacje. Gdzie być to chciał umiejscowić ?? i jak to by miało wyglądać, może pod bramkami by było takie pole dogrywka między bramkami a żółtymi kartkami. COCO 20:38, 15 cze 2007 (CEST)
Proponuję by nie komplikować "if"-ami obecnego szablonu i zrobić po prostu nowy Szablon:MeczPucharowy. Albo nawet dla osobne dla meczów rozstrzygniętych po dogrywce i po karnych. Tam gdzie dziś jest wynik do przerwy pownnien być też wynik przed dogrywką. A karne może pod tym? --FortArt 13:45, 16 cze 2007 (CEST)
5
:
5
(1:1 , 2:2)
karne
8:9

Odp: Dyskusja na temat problemów -- COCO 14:27, 16 cze 2007 (CEST)

Ale tak naprawdę to nie jest żaden problem ;) Zaraz to zrobię ;) --COCO 14:27, 16 cze 2007 (CEST)

Odp: Odp: Dyskusja na temat problemów -- COCO 14:38, 16 cze 2007 (CEST)

Jednak nie zrobię tego teraz bo mi impreza wyskoczyła :P Wielkie sory :) Ale już dokładnie wiem jak to zrobić i jutro to zrobię :) --COCO 14:38, 16 cze 2007 (CEST)

Miłej zabawy. Widzę kolejny problem. Akurat puchar 1946 robiłem, mecz rozstrzygnięty w regulaminowym czasie, ale... nie ma gdzie wpisać tekstów typu "I runda", "półfinał" czy - to już na zapas - "faza grupowa, 3 kolejka". Spróbuję sam to rozwiązać. -FortArt 15:51, 16 cze 2007 (CEST)