• gospodarz - Nazwa drużyny będąca gospodarzem
  • gosc - Nazwa drużyny będąca gościem
  • kolejka - nr kolejki, jeśli jest to spotkanie towarzyskie pole zostaje puste
  • sezon - sezon w którym zostało rozegrane spotkanie
  • rozgrywki - nazwa rozgrywek np. "Orange Ekstraklasa", jeśli jest to spotkanie towarzyskie "Mecz towarzyski" (w polu nie należy odmieniać nazw)
  • widzow - ilość widzów na stadionie
  • strzelcy_gospodarz - nazwiska strzelców po stronie gospodarzy z podaną minutą gola w nawiasie oddzielone symbolem <br> oraz jeśli zawodnicy występują w WikiPasy.pl linki do profili tych zawodników [np. [[Piotr Bania|Bania]] (30')<br>[[Tomasz Moskała|Moskała]] (52')]
  • wyniki - wyniki pośrednie w meczu, ustalone przez odpowiednich zawodników oddzielone symbolem <br> [np. 1:1<br>2:1]
  • strzelcy_gosc - nazwiska strzelców po stronie gospodarzy z podaną minutą gola w nawiasie oddzielone symbolem <br> oraz jeśli zawodnicy występują w WikiPasy.pl linki do profili tych zawodników [np. [[Piotr Bania|Bania]] (30')<br>[[Tomasz Moskała|Moskała]] (52')]

Dyskusja

Graficznie rewelacja, śliczne, czytelne, o niebo lepsze od obecnego standardu. Dzięki temu, że będzie szablon, będzie można szybko i łatwo zmienić coś we wszystkich meczach.

Drobne uwagi:

1. "bramki_gospodarz_polowa" a może tak by nikt nie musiał zgadywać o co tu chodzi? "bramki_do_przerwy_gospodarz"?
  2. data i numer kolejki jednak w osobnych liniach
  3. "XX kolejka" o co tu chodzi będą myśleć czytelnicy? Duża jakaś? "20 kolejka" czytelniejsze
  4. Nie podobają mi się podwójne napisy "Bramki zdobyli", "Żółte kartki", "czerwone kartki".
  5. A może zamiast wyliczanki, po prostu dać ikonkę kartki przy nazwisku w składzie?

Bardzo duża wada:
Zapis "Cabaj - Wacek, Skrzyński, Radwański - Wiśniewski, ...." ma gigantyczną zaletę. Widać ustawienie na boisku. W Twojej propozycji nie widać.

Ogólnie jestem za szablonem. Podoba mi sie Twój pomysł. --FortArt 23:16, 28 maj 2007 (CEST)

No to dobrze że ci się podoba i dobrze, że przynajmniej ty miałeś jakieś uwagi bo trudno jest samemu kapnąć się co jest źle.
co do drobnych uwag
  1. zmieniłem
  2. j.w.
  3. j.w.
  4. j.w.
  5. bramki i tak muszą być w formie wyliczanki bo inaczej było by to nie czytelne, próbowałem już wstawiać karki przy zawodniku w liście ale przez to że jedne są wyrównane do prawej a drugie do lewej to dziwnie to wyglądało i trudno był zauważyć te kartki, po za tym ja bym chciał jeszcze od nowego sezonu pisać w której minucie te karki.
Co to podziału zawodników według ustawienie to ogromne przeoczenie z mojej strony. I chyba najwygodniejszym sposobem było by :wstawienie dodatkowego pola pt. ustawienie_gospodarz i ustawienie_gosc i bedziemy wpisywać w formie np. 1-3-2-3-2
Dodatkowo zrobiłem szablon, który wstawia automatycznie nazwę miesiąca (wykorzystałem go również przy profilach piłkarzy dzięki temu dużo łatwiej jest kopiować informacje do wersji w innych językach), dołożyłem również informację o trenerze. Jest to nie obowiązkowe pole dzięki temu nie trzeba będzie przeszukiwać informacji aby to znaleźć a szczególnie przy rywalach takie informacje są trudne do ustalenia. Według mnie na bieżąco powinno się dodawać maksymalną ilość informacji.
COCO 10:56, 29 maj 2007 (CEST)
Pozwoliłem sobie minimalnie zmieć sposób zapisu składu. "-" zamiast pustego miejsca. Cyba tak jest bardziej zwarte. Ja bym nie dzielił formacji pomocy na dwie. To już nadmiar, zwłaszcza, że trochę to płynne. Ale wiesz, jakoś to po stronie Widzewa ładniejsze. Podoba mi się ten Twój pomysł by dodać pole ustawienie. To moze tak: zostawmy te sklady tak jak zrobiłeś na początku a pod składami dopisze się ustawienie. Proponuję pisać bez tej jedynki, stosunkowo mało klubów ma wiecej niż jednego bramkarza w grze :) Raz jeszcze: mnie się ten szablon bardzo podoba. Ładne i czytelne. Miesiąc słownie: cudo.
Problem taki widzę - mecze towarzyskie. Pole kolejka musi być dobrowolne, nie wiem jak wtedy z kategorią będzie wpisze się mecz towarzyski, a kategoria jest "mecze towarzyskie". --FortArt 00:10, 30 maj 2007 (CEST)

Tez mi sie duzo bardziej podoba "zwarty" sklad jak po stronie Widzewa. WikiPasy.pl 07:59, 30 maj 2007 (CEST)

No to dobrze wpisuje to pole skład i będzie gotowe. Z tą kolejką to zrobię tak, że nie zostanie wpisany jej nr to nie wyświetli. Wstawiłem szablon do 2005-09-06 Cracovia - Kmita Zabierzów 2:1 i teraz nie wiem czy w polu rozgrywki wstawiamy: "mecze towarzyskie" i wtedy automatycznie mecz dodaje się do dobrej kategorii czy wpisujemy "Mecz towarzyski" a ja zrobię szablon który to odmieni i wstawi do mecz do odpowiedniej kategorii.

COCO 10:26, 30 maj 2007 (CEST)

Jak dasz radę to odmiana lepsza. Te informacje przedmeczowe to dziwnie wyglądają - umieszczone w tym miejscu wydaja sie ważniejsze niż opis meczu. Proponowałbym zrezygnować z pola miejsce, w 99% przypadków jest oczywiste. Jak zdarzą się wyjątki to przecież zawsze można poradzić sobie tak jak tu: 1948-12-05 Cracovia - Wisła Kraków 3:1. Tak czy siak szablon rewelacja. To co teraz trzeba przenieść jakieś 2000 meczów? :) --FortArt 15:04, 30 maj 2007 (CEST)
Dobra zrobiłem odmianę. Te informacje przedmeczowe usunąłem, też nie do końca miałem do tego przekonanie. Raczej nowy szablon poleci chyba raczej do meczów które jeszcze nie mają treści ;). Szablon działa bez zarzutu w przy meczach Cracovii II, tylko przy rozgrywkach należy wpisać w nawiasie Cracovia II.
Do meczów nie trzeba już dodać żadnych kategorii. Wszystko działa automatycznie :)
--COCO 15:45, 30 maj 2007 (CEST)