Mieczysław Szumiec: Różnice pomiędzy wersjami

Linia 1: Linia 1:
'''Mieczysław Szumiec''' (urodzony w roku 1907) zagrał w dwóch meczach nieoficjalnych reprezentacji: 06.06.1926 roku z Czechosłowacją (przegrana Polski 1:2) , kiedy w 46 minucie zastąpił Stefana Domanskiego i puścił jednego gola w 76 minucie meczu oraz 28.10.1928 roku rownież z Czechoslowacją, grał do 22 minuty, a potem zmienil go Stefan Domanski, do tego czasu gola nie puscil. Polska przegrala 0:1. Wystąpił również w jednym oficjalnym meczu 20.08.1926 roku z Wegrami. Grał 45 minut, zastapiony został w drugiej polowie przez Stefana Kisielinskiego, puscil trzy gole, Polska przegrala 1:4.
|                              waga = 70 kg
|                          pseudonim = "Mieczysławski"
}}
'''Mieczysław Szumiec''' urodzony 24 marca 1907 Krakowie, zmarł 19 stycznia 1993 w Krakowie.

{{stub}}
Zagrał w dwóch meczach nieoficjalnych reprezentacji: 06.06.1926 roku z Czechosłowacją (przegrana Polski 1:2) , kiedy w 46 minucie zastąpił Stefana Domańskiego i puścił jednego gola w 76 minucie meczu oraz 28.10.1928 roku również z Czechosłowacją, grał do 22 minuty, a potem zmienił go Stefan Domanski, do tego czasu gola nie pościł. Polska przegrała 0:1. Wystąpił również w jednym oficjalnym meczu 20.08.1926 roku z Węgrami. Grał 45 minut, zastąpiony został w drugiej połowie przez Stefana Kisielinskiego, pościł trzy gole, Polska przegrała 1:4.

W swoim dorobku sportowym osiągał sukcesy nie tylko w piłce nożnej, w której z Cracovią wywalczył dwa tytuły Mistrza Polski w [[1930]] i [[1932]]. Zdobył również tytuł Mistrza Polski w koszykówce w 1929, oraz w piłce ręcznej w 1930.

j - jesień, w - wiosna

Mieczysław Szumiec urodzony 24 marca 1907 Krakowie, zmarł 19 stycznia 1993 w Krakowie.

W swoim dorobku sportowym osiągał sukcesy nie tylko w piłce nożnej, w której z Cracovią wywalczył dwa tytuły Mistrza Polski w 1930 i 1932. Zdobył również tytuł Mistrza Polski w koszykówce w 1929, oraz w piłce ręcznej w 1930.