1906-1919 oficjalne i towarzyskie, od 1920 tylko oficjalne mecze
liczba występów i goli w ekstraklasie i mistrzostwach kraju

j - jesień, w - wiosna

zdjęcie grobu w Krakowie
Szumiec, zawody lekkoatletyczne 1925 r..

Mieczysław Szumiec urodzony 24 marca 1907 Krakowie, zmarł 19 stycznia 1993 w Krakowie.

Piłkarz (bramkarz), lekkoatleta (biegacz i skoczek), koszykarz, szczypiornista, siatkarz.

Zagrał w dwóch meczach nieoficjalnych reprezentacji: 06.06.1926 roku z Czechosłowacją (przegrana Polski 1:2) , kiedy w 46 minucie zastąpił Stefana Domańskiego i puścił jednego gola w 76 minucie meczu oraz 28.10.1928 roku również z Czechosłowacją, grał do 22 minuty, a potem zmienił go Stefan Domanski, do tego czasu gola nie pościł. Polska przegrała 0:1. Wystąpił również w jednym oficjalnym meczu 20.08.1926 roku z Węgrami. Grał 45 minut, zastąpiony został w drugiej połowie przez Stefana Kisielinskiego, pościł trzy gole, Polska przegrała 1:4.

W swoim dorobku sportowym osiągał sukcesy nie tylko w piłce nożnej, w której z Cracovią wywalczył dwa tytuły Mistrza Polski w 1930 i 1932. Zdobył również tytuł Mistrza Polski w koszykówce w 1929, oraz w piłce ręcznej w 1930.