Piast Gliwice: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
(Przekierowanie do Kategoria:Piast Gliwice) |
(aktualizacja) |
||
(Nie pokazano 29 wersji utworzonych przez 5 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
# | {{Klub | ||
| krotka_nazwa = Piast Gliwice | |||
| pelna_nazwa = Gliwicki Klub Sportowy '''Piast Gliwice''' | |||
| nazwa_tradycyjna = | |||
| inne_krotkie_nazwy = Stal Gliwice | |||
| data_zalozenia = 18 czerwca 1945 | |||
| barwy = niebiesko-czerwone | |||
| statystyki = tak | |||
}} | |||
<CENTER> | |||
===Cracovia - Piast Gliwice=== | |||
[[I liga|1L]] (19x) • [[II liga|2L]] (14x) • [[Puchar Polski|PP]] (2x) • [[puchar ligi|PL]] (2x) | |||
====Mecze w oficjalnych rozgrywkach==== | |||
{|style="border:1px solid #000000;" cellspacing="0" cellpadding="5" class="plainlinks" align="center"| | |||
|- | |||
| | |||
|align="center"|mecze | |||
|align="center"|wygrane | |||
|align="center"|remisy | |||
|align="center"|porażki | |||
|align="center"|bramki | |||
|align="center"|różnica br. | |||
|align="center"|średnie br. | |||
|align="center"|najw. wygr. | |||
|align="center"|najw. przegr. | |||
|- | |||
|align="center"|dom | |||
|align="center"|18 | |||
|align="center"|11 | |||
|align="center"|2 | |||
|align="center"|5 | |||
|align="center"|33-23 | |||
|align="center"|10 | |||
|align="center"|1,83 - 1,28 | |||
|align="center"|[[2016-07-17 Cracovia - Piast Gliwice 5:1|5:1]] | |||
|align="center"|[[2014-05-10 Cracovia - Piast Gliwice 1:5|5:1]] | |||
|- | |||
|align="center"|wyjazd | |||
|align="center"|19 | |||
|align="center"|5 | |||
|align="center"|9 | |||
|align="center"|5 | |||
|align="center"|25-24 | |||
|align="center"|1 | |||
|align="center"|1,32 - 1,26 | |||
|align="center"|[[2015-06-05 Piast Gliwice - Cracovia 0:3|3:0]] | |||
|align="center"|[[1983-09-21 Piast Gliwice - Cracovia 3:1|3:1]] | |||
|- | |||
|align="center"|'''razem''' | |||
|align="center"|37 | |||
|align="center"|16 | |||
|align="center"|11 | |||
|align="center"|10 | |||
|align="center"|58-47 | |||
|align="center"|11 | |||
|align="center"|1,57 - 1,27 | |||
|align="center"| | |||
|align="center"| | |||
|} | |||
====Mecze w ekstraklasie i nieligowych mistrzostwach kraju==== | |||
{|style="border:1px solid #000000;" cellspacing="0" cellpadding="5" class="plainlinks" align="center"| | |||
|- | |||
| | |||
|align="center"|mecze | |||
|align="center"|wygrane | |||
|align="center"|remisy | |||
|align="center"|porażki | |||
|align="center"|bramki | |||
|align="center"|różnica br. | |||
|align="center"|średnie br. | |||
|align="center"|najw. wygr. | |||
|align="center"|najw. przegr. | |||
|- | |||
|align="center"|dom | |||
|align="center"|10 | |||
|align="center"|5 | |||
|align="center"|1 | |||
|align="center"|4 | |||
|align="center"|19-17 | |||
|align="center"|2 | |||
|align="center"|1,90 - 1,70 | |||
|align="center"|[[2016-07-17 Cracovia - Piast Gliwice 5:1|5:1]] | |||
|align="center"|[[2014-05-10 Cracovia - Piast Gliwice 1:5|5:1]] | |||
|- | |||
|align="center"|wyjazd | |||
|align="center"|9 | |||
|align="center"|2 | |||
|align="center"|4 | |||
|align="center"|3 | |||
|align="center"|12-13 | |||
|align="center"|-1 | |||
|align="center"|1,33 - 1,44 | |||
|align="center"|[[2015-06-05 Piast Gliwice - Cracovia 0:3|3:0]] | |||
|align="center"|[[2008-08-09 Piast Gliwice - Cracovia 2:0|2:0]] | |||
|- | |||
|align="center"|'''razem''' | |||
|align="center"|19 | |||
|align="center"|7 | |||
|align="center"|5 | |||
|align="center"|7 | |||
|align="center"|31-30 | |||
|align="center"|1 | |||
|align="center"|1,63 - 1,58 | |||
|align="center"| | |||
|align="center"| | |||
|} | |||
[[Bilans meczów|Objaśnienie]] | |||
[[:Kategoria: Piast Gliwice|Lista meczów]] | |||
</CENTER> | |||
===Korupcja=== | |||
Za udział w korupcji w sezonie 2004/05 klub został ukarany odjęciem 10 punktów w następnym sezonie (co spowodowało utratę prawa gry w barażach o ekstraklasę). | |||
==Zobacz też== | |||
*[[Piast Gliwice (ME)]] | |||
{{Kluby skorumpowane}} | |||
[[Kategoria: Piast Gliwice|!]] | |||
__NOTOC__ |
Wersja z 09:24, 14 cze 2018
Gliwicki Klub Sportowy Piast Gliwice Inne nazwy: Stal Gliwice |
Cracovia - Piast Gliwice
1L (19x) • 2L (14x) • PP (2x) • PL (2x)
Mecze w oficjalnych rozgrywkach
mecze | wygrane | remisy | porażki | bramki | różnica br. | średnie br. | najw. wygr. | najw. przegr. | |
dom | 18 | 11 | 2 | 5 | 33-23 | 10 | 1,83 - 1,28 | 5:1 | 5:1 |
wyjazd | 19 | 5 | 9 | 5 | 25-24 | 1 | 1,32 - 1,26 | 3:0 | 3:1 |
razem | 37 | 16 | 11 | 10 | 58-47 | 11 | 1,57 - 1,27 |
Mecze w ekstraklasie i nieligowych mistrzostwach kraju
mecze | wygrane | remisy | porażki | bramki | różnica br. | średnie br. | najw. wygr. | najw. przegr. | |
dom | 10 | 5 | 1 | 4 | 19-17 | 2 | 1,90 - 1,70 | 5:1 | 5:1 |
wyjazd | 9 | 2 | 4 | 3 | 12-13 | -1 | 1,33 - 1,44 | 3:0 | 2:0 |
razem | 19 | 7 | 5 | 7 | 31-30 | 1 | 1,63 - 1,58 |
Korupcja
Za udział w korupcji w sezonie 2004/05 klub został ukarany odjęciem 10 punktów w następnym sezonie (co spowodowało utratę prawa gry w barażach o ekstraklasę).
Zobacz też
kluby ukarane za korupcję
Arka Gdynia • Bogdanka Łęczna • Cracovia • Dąb Katowice • Górnik Polkowice • Jagiellonia Białystok • Korona Kielce • KSZO Ostrowiec Świętokrzyski • Legia Warszawa • ŁKS Łódź • Olimpia Poznań • Piast Gliwice • Podbeskidzie Bielsko-Biała • Szczakowianka Jaworzno • Widzew Łódź • Wisła Kraków • Zagłębie Lubin • Zagłębie Sosnowiec