Sektor rodzinny: Różnice pomiędzy wersjami

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „Na stadionie Cracovii '''sektor rodzinny''' został zlokalizowany na trybunie „I”- liczy dokładnie 2961 miejsc. Koncepcja utworzenia specjalnego miejsca dla dzi…”)
 
m (stronę Pomoc:Spis treści przeniósł do Sektor rodzinny)
(Brak różnic)

Wersja z 21:34, 17 paź 2011

Na stadionie Cracovii sektor rodzinny został zlokalizowany na trybunie „I”- liczy dokładnie 2961 miejsc.


Koncepcja utworzenia specjalnego miejsca dla dzieci i rodziców na stadionie Cracovii powstała jednak już w 2006 roku. Można więc napisać, że nasz Klub jako pierwszy stworzył takie miejsce na trybunach, w którym dziećmi opiekowali się specjalni animatorzy. Plac wokół piaskownicy na koronie stadionu były punktem, gdzie przed meczem na najmłodszych czekał nie tylko Króliczek- Pasiaczek, ale także Panie malujące barwy na twarzy. Z czasem pojawiły się kolorowe stoliki, a swój debiut miały konkursy rysunkowe. Wtedy to też po raz pierwszy w organizację atrakcji dla dzieci włączyli się Ci trochę starsi kibice- zarówno Panie i Panowie. Na oddanym do użytku blisko rok temu nowym stadionie Cracovii, Stowarzyszenie „Tylko Cracovia” postanowiło zorganizować sektor rodzinny „z prawdziwego zdarzenia”.

Załoga sektora rodzinnego, która jest złożona z członków Stowarzyszenia "Tylko Cracovia" liczy 6 osób i jest obecna na każdym spotkaniu rozgrywanym na stadionie przy ulicy Kałuży. Od samego początku działalności STC dla najmłodszych sympatyków Pasów, Stowarzyszenie wychodzi z założenia, że wszystko co dzieje się na sektorze rodzinnym musi być związane z kibicowaniem- kulturalnym, ale takim, które „zaraża” i spowoduje, że dzieci będą za stadionem i meczami tęsknić.

Na każdym spotkaniu na najmłodszych kibiców czeka wiele atrakcji i niespodzianek. Stałym punktem na sektorze rodzinnym jest "Kącik Małego Pasiaka". Miejsce to zostało zorganizowane przede wszystkim dla najmłodszych kibiców. Na każdym meczu Panie ze Stowarzyszenia "Tylko Cracovia” czekają na małych plastyków na końcu tunelu pod trybuną sektora rodzinnego. To tutaj można bezpłatnie pomalować dziecku buzię, uzyskać informacje o numeracji miejsc na sektorze, a także czasowo pozostawić dziecko pod opieką osób z załogi sektora rodzinnego. Na każdym meczu w Kąciku przeprowadzane są konkursy rysunkowe, a także wykonywane prezenty dla piłkarzy. Ponad to dla małych kibiców oragnizowane są konkursy sprawnościowe oraz konkursy wiedzy. Sektor rodzinny stał się także miejscem, które coraz chętniej zaczynają odwiedzać piłkarze Cracovii. Swój debiut miał również konkurs "Dzieci pytają...". W pierwszej edycji najmłodsi zadawali pytania swojemu ulubieńcowi- Saidiemu. Na sektotrze rodzinnym najmłodsi mają również możliwość nauki kulturalnego dopingu.

Tradycją sektora rodzinnego jest również rozdawanie autografów przez piłkarzy tuż po meczu. Po każdym spotkaniu nasi zawodnicy dziękują w ten sposób najmniejszym Pasiakom za doping i obecność na meczu.

Podsumowaniem działalności w poprzedniej rundzie był Pasiasty Dzień Dziecka.Termin imprezy został zaplanowany na pierwszą niedzielę- 5 czerwca 2011 roku, tuż po zakończeniu rozgrywek Ekstraklasy. Tego dnia na stadionie Cracovii odbył się m.in. pierwszy turniej STC Mini- Cup imienia Zygmunta Nowakowskiego dla małych piłkarzy do 12 roku życia. Mali goście, którzy chcieli sprawdzić swoją sprawność fizyczną oraz ogólną wiedzę o Cracovii mogli wystartować w grze terenowej „Poszukiwacze skarbów”. Równolegle funkcjonał również kącik plastyczny, ze specjalnie przygotowanym na tę okazję konkursem pt: „Ja na stadionie”. Tuż obok można było poskakać na trampolinie lub przetestować dmuchaną zjeżdżalnię. Nieco dalej prym wiedli szachiści, którzy pod czujnym okiem Panów z tej sekcji uczyli się logicznego myślenia i wypracowania właściwej taktyki. Na placu od strony wschodniej został zorganizowany Kącik Małego Ultrasa. Dzieci, razem z przedstawicielami „Opravców” przygotowali specjalną prezentację oraz mega graffiti. Tego dnia można było także zwiedzić część naszego stadionu oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Impreza zakończyła się pojawieniem gości specjalnych, uroczystym wręczeniem nagród oraz degustacją tortu. Pasiasty Dzień Dziecka był pierwszą taką imprezą, którą zorganizowali przede wszystkim kibice zrzeszeni w Stowarzyszeniu „ Tylko Cracovia”. Partnerami tego wydarzenia był Klub, grupa Opravcy oraz osoby na co dzień zajmujące się redakcją portalu WikiPasy. To wydarzenie nie mogło odbyć się także bez udziału sponsorów oraz samych kibiców Cracovii, którzy finansowo wsparli inicjatywę STC. Jednak bohaterami tego dnia były dzieci, które bardzo licznie odwiedziły stadion Cracovii.