Teddy Bear Toss

Teddy Bear Toss - Inicjatywa charytatywna która wywodzi się z Kanady i polega na rzuceniu na lód pluszakiem - najczęściej misiem - po pierwszej bramce dla zespołu gospodarzy. Koncepcja narodziła się w Kamloops Blazers w 1993 roku, dzięki dyrektorowi marketingu Donowi Larsonowi. Pierwszy zarejestrowany rzut misiem miał miejsce 5 grudnia 1993, kiedy gol Brada Łukowicha skłonił fanów do wyrzucenia na lód ponad 2400 niedźwiadków. Tradycja szybko rozprzestrzeniła się w Canadian Hockey League oraz w innych krajach.

Od sezonu 2013/2014 ta tradycja jest kultywowana także w Krakowie. Pierwsza edycja została zapowiedziana na mecz z GKSem Tychy 13 grudnia 2013, aczkolwiek mecz został przełożony i w danym terminie się nie odbył. Faktycznie pierwszy mecz Cracovii na którym pluszaki poleciały na taflę lodowiska został rozegrany 16 lutego 2014 z tyskim GKSem.

Przy okazji tych wyjątkowych spotkań hokejowa drużyna Cracovii występuje w unikatowych bluzach, które są projektowane we współpracy z klubem oraz finansowane przez kibiców. Koszulki w przerwach między tercjami oraz po meczu zostają wystawione na aukcje charytatywne, z których dochód zostaje przekazany na grupy młodzieżowe Akademii Hokejowej Cracovia. Każda edycja akcji ma swój niepowtarzalny wzór hokejowych bluz.

W sezonie 2021/2022 Cracovia jako pierwszy klub w Polsce zorganizowała Teddy Bear Toss (Teddy Bear Game) także na meczu piłkarskim - 13 maja 2022 podczas spotkania z Wisłą Płock.

Ważne: zabawki powinny być nowe i zapakowane w foliowe siateczki - trafią do rąk dzieci przebywających w szpitalu, tak więc ważne, by były czyste i nie zamokły po tym, jak będą leżeć chwilę na tafli lodowiska.

I edycja - Sezon 2013/14

Akcja przeprowadzona 16 lutego 2014 podczas meczu z GKSem Tychy. Pierwszego gola dla Cracovii w tym spotkaniu zdobył w 1. tercji (16:38) Adrian Kowalówka. Zebrano ponad 1800 pluszaków (53 worki).

Środa na długo pozostanie w pamięci małych pacjentów leżących w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie - Prokocimiu. Właśnie tego dnia hokeiści Comarch Cracovii chodząc od sali do sali wręczali dzieciakom pluszowe maskotki zebrane w ramach akcji "Teddy Bear Toss".

Młodzi pacjenci już od rana wiedzieli, że odwiedzą ich wyjątkowi goście i nie mogli się doczekać - Powiedzieliśmy dzieciom, że przyjdą dziś hokeiści Comarch Cracovii i przyniosą ze sobą prezenty. Maluchy były bardzo podekscytowane. Bardzo dobrze, że akcja z pluszakami przypadła na luty, bo w okresie poświątecznym tego typu inicjatyw nie jest zbyt dużo - mówiła Magdalena Oberc rzecznik prasowy szpitala.

Nasi hokeiści najpierw roznosili pluszaki po szpitalnych salach, a następnie przeprowadzili krótką prezentację hokejowego sprzętu oraz rozdawali plakaty z autografami - Super, że mogliśmy dać odrobinę radości dzieciom. Fajnie by było organizować takie akcje cyklicznie - powiedział obrońca "Pasów" Patryk Wajda.

W ramach akcji "Teddy Bear Toss" udało się zebrać ponad 1800 pluszowych maskotek. Kibice "Pasów" - Jesteście Wielcy!

Źródło 19.02.2014 cracovia-hokej.pl/ [1]

II edycja - Sezon 2014/15

Akcja przeprowadzona 5 grudnia 2014 podczas meczu z drużyną z Sanoka. Pierwszego gola dla Cracovii w tym spotkaniu zdobył w 1. tercji (6:01) Grzegorz Pasiut.

III edycja - Sezon 2015/16

Akcja przeprowadzona 11 grudnia 2015 podczas meczu z GKSem Tychy. Pierwszego (i jedynego) gola dla Cracovii w tym spotkaniu zdobył w 2. tercji (30:13) Filip Drzewiecki.

IV edycja - Sezon 2016/17

Akcja przeprowadzona 22 grudnia 2016 podczas meczu z GKSem Tychy. Pierwszego gola dla Cracovii w tym spotkaniu zdobył w 3. tercji (41:14) Adam Domogała.

V edycja - Sezon 2017/18

Akcja przeprowadzona 3 grudnia 2017 podczas meczu z GKSem Tychy. Pierwszego gola dla Cracovii w tym spotkaniu zdobył w 3. tercji (47:12) Mateusz Rompkowski.

VI edycja - Sezon 2018/19

Akcja przeprowadzona 20 stycznia 2019 podczas meczu z GKSem Tychy. Pierwszego (i jedynego) gola dla Cracovii w tym spotkaniu zdobył w 2. tercji (28:26) Emil Švec. Zebrano blisko 1000 pluszaków.

VII edycja - Sezon 2019/20

Akcja przeprowadzona 5 stycznia 2020 podczas meczu z Podhalem Nowy Targ. Pierwszego (i jedynego) gola dla Cracovii w tym spotkaniu zdobył w 3. tercji (59:40) Adam Domogała.

VIII edycja - Sezon 2021/22

Akcja przeprowadzona 16 stycznia 2022 podczas meczu z drużyną z Sanoka. Pierwszego gola dla Cracovii w tym spotkaniu zdobył w 1. tercji (11:56) Jewgienij Popiticz. Zebrano 1543 pluszaków.

IX edycja - Sezon 2022/23

Akcja przeprowadzona 8 stycznia 2023 podczas meczu z GKSem Tychy. Pierwszego gola dla Cracovii w tym spotkaniu zdobył w 2. tercji (26:25) Jiří Gula. Zebrano 1654 pluszaków.

I edycja piłkarska - Sezon 2021/22

Akcja przeprowadzona 13 maja 2022 podczas meczu z Wisłą Płock. Pierwszego gola dla Cracovii w tym spotkaniu zdobył w 9' Kamil Pestka. Zebrano ponad 2000 pluszaków.