Widzew Łódź: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
(Przekierowanie do Kategoria:Widzew Łódź) |
|||
(Nie pokazano 43 wersji utworzonych przez 5 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
# | {{Klub | ||
| krotka_nazwa = Widzew Łódź | |||
| pelna_nazwa = Klub Sportowy '''Widzew Łódź''' Spółka Akcyjna | |||
| nazwa_tradycyjna = Robotnicze Towarzystwo Sportowe '''Widzew Łódź''' | |||
| inne_krotkie_nazwy = | |||
| data_zalozenia = 24 stycznia 1922 | |||
| barwy = czerwono-biało-czerwone | |||
| statystyki = tak | |||
}} | |||
[[Grafika:Przegl%C4%85d_Sportowy_1927-03-05_9_Widzew_%C5%81%C3%B3d%C5%BA.png|thumb|center|400px|drużyna Widzewa w 1927]] | |||
[[Grafika:Przegląd_Sportowy_1933-08-09_63_Widzew_Łódź.png|thumb|center|400px|drużyna Widzewa w 1933]] | |||
<CENTER> | |||
===Cracovia - Widzew Łódź=== | |||
[[I liga|1L]] (17x) • [[Puchar Polski|PP]] (2x) • [[puchar ligi|PL]] (4x) | |||
====Mecze w oficjalnych rozgrywkach==== | |||
{|style="border:1px solid #000000;" cellspacing="0" cellpadding="5" class="plainlinks" align="center"| | |||
|- | |||
| | |||
|align="center"|mecze | |||
|align="center"|wygrane | |||
|align="center"|remisy | |||
|align="center"|porażki | |||
|align="center"|bramki | |||
|align="center"|różnica br. | |||
|align="center"|średnie br. | |||
|align="center"|najw. wygr. | |||
|align="center"|najw. przegr. | |||
|- | |||
|align="center"|dom | |||
|align="center"|11 | |||
|align="center"|4 | |||
|align="center"|4 | |||
|align="center"|3 | |||
|align="center"|18-14 | |||
|align="center"|4 | |||
|align="center"|1,64 - 1,27 | |||
|align="center"|[[1948-08-08 Cracovia - Widzew Łódź 7:0|7:0]] | |||
|align="center"|[[2007-03-07 Cracovia - Widzew Łódź 0:4|4:0]] | |||
|- | |||
|align="center"|wyjazd | |||
|align="center"|12 | |||
|align="center"|4 | |||
|align="center"|2 | |||
|align="center"|5 | |||
|align="center"|14-21 | |||
|align="center"|-7 | |||
|align="center"|1,17 - 1,75 | |||
|align="center"|[[2007-05-26 Widzew Łódź - Cracovia 1:3|3:1]] | |||
|align="center"|[[1983-06-11 Widzew Łódź - Cracovia 7:0|7:0]] | |||
|- | |||
|align="center"|'''razem''' | |||
|align="center"|23 | |||
|align="center"|8 | |||
|align="center"|6 | |||
|align="center"|8 | |||
|align="center"|32-35 | |||
|align="center"|-3 | |||
|align="center"|1,39 - 1,52 | |||
|align="center"| | |||
|align="center"| | |||
|} | |||
====Mecze w ekstraklasie i nieligowych mistrzostwach kraju==== | |||
{|style="border:1px solid #000000;" cellspacing="0" cellpadding="5" class="plainlinks" align="center"| | |||
|- | |||
| | |||
|align="center"|mecze | |||
|align="center"|wygrane | |||
|align="center"|remisy | |||
|align="center"|porażki | |||
|align="center"|bramki | |||
|align="center"|różnica br. | |||
|align="center"|średnie br. | |||
|align="center"|najw. wygr. | |||
|align="center"|najw. przegr. | |||
|- | |||
|align="center"|dom | |||
|align="center"|8 | |||
|align="center"|3 | |||
|align="center"|4 | |||
|align="center"|1 | |||
|align="center"|14-6 | |||
|align="center"|8 | |||
|align="center"|1,75 - 0,75 | |||
|align="center"|[[1948-08-08 Cracovia - Widzew Łódź 7:0|7:0]] | |||
|align="center"|[[2011-05-21 Cracovia - Widzew Łódź 1:2|2:1]] | |||
|- | |||
|align="center"|wyjazd | |||
|align="center"|9 | |||
|align="center"|3 | |||
|align="center"|1 | |||
|align="center"|4 | |||
|align="center"|10-18 | |||
|align="center"|-8 | |||
|align="center"|1,11 - 2,00 | |||
|align="center"|[[2007-05-26 Widzew Łódź - Cracovia 1:3|3:1]] | |||
|align="center"|[[1983-06-11 Widzew Łódź - Cracovia 7:0|7:0]] | |||
|- | |||
|align="center"|'''razem''' | |||
|align="center"|17 | |||
|align="center"|6 | |||
|align="center"|5 | |||
|align="center"|5 | |||
|align="center"|24-24 | |||
|align="center"|0 | |||
|align="center"|1,41 - 1,41 | |||
|align="center"| | |||
|align="center"| | |||
|} | |||
[[Bilans meczów|Objaśnienie]] | |||
[[:Kategoria: Widzew Łódź|Lista meczów]] | |||
</CENTER> | |||
===Korupcja=== | |||
Za udział w korupcji klub został ukarany degradacją po sezonie 2007/08 o jedną ligę (co wobec zajęcia miejsca spadkowego spowodowałoby spadek do III ligi) i odjęciem 6 punktów w następnym sezonie. Wobec odwołań i procesów sądowych kary nadal nie wykonano. | |||
{{Kluby skorumpowane}} | |||
[[Kategoria: Widzew Łódź|!]] | |||
__NOTOC__ |
Wersja z 20:03, 6 maj 2021
Klub Sportowy Widzew Łódź Spółka Akcyjna (Robotnicze Towarzystwo Sportowe Widzew Łódź) Data założenia: 24 stycznia 1922 |
Cracovia - Widzew Łódź
Mecze w oficjalnych rozgrywkach
mecze | wygrane | remisy | porażki | bramki | różnica br. | średnie br. | najw. wygr. | najw. przegr. | |
dom | 11 | 4 | 4 | 3 | 18-14 | 4 | 1,64 - 1,27 | 7:0 | 4:0 |
wyjazd | 12 | 4 | 2 | 5 | 14-21 | -7 | 1,17 - 1,75 | 3:1 | 7:0 |
razem | 23 | 8 | 6 | 8 | 32-35 | -3 | 1,39 - 1,52 |
Mecze w ekstraklasie i nieligowych mistrzostwach kraju
mecze | wygrane | remisy | porażki | bramki | różnica br. | średnie br. | najw. wygr. | najw. przegr. | |
dom | 8 | 3 | 4 | 1 | 14-6 | 8 | 1,75 - 0,75 | 7:0 | 2:1 |
wyjazd | 9 | 3 | 1 | 4 | 10-18 | -8 | 1,11 - 2,00 | 3:1 | 7:0 |
razem | 17 | 6 | 5 | 5 | 24-24 | 0 | 1,41 - 1,41 |
Korupcja
Za udział w korupcji klub został ukarany degradacją po sezonie 2007/08 o jedną ligę (co wobec zajęcia miejsca spadkowego spowodowałoby spadek do III ligi) i odjęciem 6 punktów w następnym sezonie. Wobec odwołań i procesów sądowych kary nadal nie wykonano.
kluby ukarane za korupcję
Arka Gdynia • Bogdanka Łęczna • Cracovia • Dąb Katowice • Górnik Polkowice • Jagiellonia Białystok • Korona Kielce • KSZO Ostrowiec Świętokrzyski • Legia Warszawa • ŁKS Łódź • Olimpia Poznań • Piast Gliwice • Podbeskidzie Bielsko-Biała • Szczakowianka Jaworzno • Widzew Łódź • Wisła Kraków • Zagłębie Lubin • Zagłębie Sosnowiec