WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia:Głosowania

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Wersja z dnia 20:54, 29 gru 2008 autorstwa Dinth (Dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ta strona ma na celu zgromadzenie w jednym miejscu linków do wszelkiego rodzaju głosowań odbywających się w WikiPasach, aby zainteresowani nimi edytorzy ich nie przeoczyli. Warto dodać tę stronę do "Obserwowanych", aby widzieć nowości pod adresem Specjalna:Watchlist.

Nowe głosowania należy tworzyć na podstronach tej strony (w formacie [[WikiPasy:Głosowania/Nazwa strony]]).

Uwaga: część z bieżących głosowań, ma jedynie charakter sondaży (w niektórych przypadkach ze względu na brak ustalonych metod podejmowania decyzji nie wiadomo, czyje głosy mogą być uznane za ważne, ani też jaka większość jest potrzebna, aby wynik głosowania był wiążący).

Jeżeli chcesz ogłosić nowe głosowanie, spróbuj wpierw rozwiązać problem na drodze konsensusu. Nie zakładaj głosowania wtedy, gdy uznasz, że coś w WikiPasach należy zmienić i przez to należy ogłosić nowe głosowanie. Czasami można osiągnąć konsensus bez głosowania. Dopiero wtedy, gdy podczas dyskusji nie udaje się ustalić, co w danej sprawie należy zrobić, warto głosowanie przeprowadzić.

Pamiętaj, żeby jasno określić zasady głosowania. Osobom chcącym wziąć udział w głosowaniu powinna być w sposób prosty i wyczerpujący przedstawiona propozycja, na którą lub przeciw której będą głosować. Zazwyczaj przy głosowaniach nad propozycjami ustalane są progi, które powinna dana propozycja osiągnąć, aby być przyjętą - np. 80% za, czy 75% za. Ewentualnie, jeżeli jest więcej niż jedna propozycja, można dać mniejszy próg - 50% + x głosów za.

Zestawienie

Głosowanie Krótki opis, czego dotyczy głosowanie
BIEŻĄCE GŁOSOWANIA
Dyskusja:Pasy zmiana nazwy artykułu
GŁÓWNE GŁOSOWANIA STAŁE
Strony do usunięcia tu zgłaszamy artykuły, szablony, portale i kategorie, o których usunięciu bądź pozostawieniu decyduje społeczność
Grafiki do usunięcia tu zgłaszane są grafiki, o których usunięciu decyduje społeczność
Grafika na medal - propozycje tu przedstawiamy grafiki, które miałyby byc wzorcowymi ilustracjami