"Kraków—Bielsko" -
Raz Dwa Trzy

Kraków—Bielsko

Relacja z meczu w tygodniku Raz Dwa Trzy
Bielsko, 6 wrześnią (tel.). Reprezentanci. Krakowa — reprezentacja półokręgu 5:2 (0:1). Zasłużone zwycięstwo Krakowa, który prawie przez cały czas zawodów miał przewag. Niestety ulewny deszcz, a w związku z tem ciężki teren zalany wodą utrudniały prowadzenie normalnej kombinacyjnej gry drużyny krakowskiej. Wszystkie pociągnięcia rwały się, a piłka grzęzła w błocie. Gdyby nie ta przeszkoda, Bielsko poniosłoby porażkę znacznie większą.

Reprezentacja Krakowa złożona z graczy Wisły, Garbarni i Cracovia przewyższała swego przeciwnika conajmniej o klasę. Bielsko prócz wielkiej ambicji nie wniosło nic innego do walk.

W pierwszej połowie pomimo przewagi Krakowa Bielsko zdobywa prowadzenie przez Kowalczyka. Po przerwie Kraków stale przesiaduje pod bramką Bielska i zdobywa przez Woźniaka dwie, Pazurka dwie i Riesnera jedną bramkę, zaś dla Bielska drugą bramkę strzela Rzepuś.

Z drużyny Krakowa wybijali się Sitko jako obrońca, Jezierski, Wilczkiewicz w pomocy, zaś w napadzie Riesner, Pazurek i Stępień. Z Bielska Halam, Rduch, Necarz, Rzepuś.

Sędziował p. Dąbrowski. Widzów z powodu deszczu mało.
Źródło: Raz Dwa Trzy nr 36 z 8 września 1936