turniej tenisowy
data prawdopodobna

"Sukcesy krakowskich tenisistów" -

Sukcesy krakowskich tenisistów

W TORUNIU rozegrany został ogólnopolski turniej tenisowy o mistrzostwo Zrzeszenia Sportowego Start. Udział w zawodach wzięło około 80 zawodników i zawodniczek z Krakowa, Bydgoszczy, Warszawy, Wrocławia, Poznania i Torunia. Duży sukces odnieśli reprezentanci Krakowa, zajmując w kilku konkurencjach pierwsze miejsca.

W grze pojedynczej mężczyzn zwyciężył Christ (Kraków), wygrywając w finale z Nowakiem (Kraków) 2:6, 6:4, 6:4. W grze pojedynczej kobiet pierwsze miejsce zajęła Holocher (Kraków), zwyciężając w finale Bukalską (Kraków) 6:0, 8:6. Finał gry mieszanej zakończył się zwycięstwem pary krakowskiej Holocher, Horain, która pokonała parę Przybysz, Michaliński (Toruń) 6:3, 6.4. W grze podwójnej pierwsze miejsce zajęła para Christ, Nowak (Kraków).

W konkurencji juniorek zwyciężyła Bukalska (Kraków), wygrywając w finale z Kucharską (Warszawa) 6:4, 9:7. W mikście para Kucharska. Rybarczyk (Warszawa) pokonała w spotkaniu finałowym parę Bukalska, Stasikowski (Kraków) 6:4, 6:4. W konkurencji młodzików pierwsze miejsce zdobył Kubaty (Kraków).
Źródło: Echo Krakowa nr 172 z 26 lipca 1958