1958-08-16 Ruch Chorzów - Cracovia 2:1

"Liga Okręgowa" -

Liga Okręgowa

Relacja z meczu w dzienniku Dziennik Polski
… Rozegrany mecz pomiędzy Cracovią Ib a Chełmkiem zakończył się porażką Cracovii 2:1 (1:1). Bramkę dla Cracovii strzelił Bąbka, dla Chełmka Wesołek i Stolorz. Sędzia p. Feliksik z Gliwic. Mecz na dobrym poziomie. Cracovia do pauzy ma zdecydowaną przewagę i w tym okresie zdobywa pierwszą bramkę. Na dwie minuty przed przerwą z wolnego Wesołek wyrównuje. Po pauzie gra szybka i interesująca raczej wyrównana. Chełmek zdobywa teren wypadami, atakuje kilkakrotnie bramkę Cracovii lecz dysponowany bramkarz Cygan broni doskonale. Drużyną bezwzględnie lepszą była Cracovia lecz zawodnicy jej nie wytrzymali tempa gry do końca i w ostatnich minutach meczu Chełmek strzela bramkę decydującą o zwycięstwie, (jaś)
Źródło: Dziennik Polski nr 195 z 17 sierpnia 1958