Kraków, Stadion Wisły, piątek, 17 lipca 1959, 18:00

Wisła Kraków herb.png Adamczyk ( Garbarnia Kraków herb.png Browarski, Garbarnia Kraków herb.png Jasiówka)

Mecz następnego dnia:

1959-07-18 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:1

"Juniorzy przegrywają 0:6" -

Juniorzy przegrywają 0:6

WCZORAJ na stadionie Wisty piłkarze reprezentacji Krakowa pokonali zespół juniorów PZPN, przebywających na zgrupowaniu we Wrocławiu 6:0 (3:0). Bramki zdobyli: Wójcik 2, oraz Adamczyk, Jasiówka, Szola i Czarnecki po 1. Sędziował p. Mytnik — b. dobrze.

KRAKÓW — Sztuka (Leśniak), Monica, Kawula, Budka, Malarz, Michel (Snopkowski), Wójcik, Szola, Adamczyk (Browarski, Jasiówka), Czarnecki, Koścelny II. JUNIORZY PZPN — bramka Karasiński (Olimpia Poznań), po przerwie Swięch (Górnik Piaski), obrana — Rewilak (Kabel), Górski (Szkółka Piłkarska — Katowice). Przybylski (Arka Gdynia), pomoc — Królikowski (LKS), Suski (ŁKS), po przerwie Kajzerek (Górnik Zabrze) i Piechniczek (Zryw Chorzów), atak — Hećko (Czarni Szczecin), Strzałkowski (Gwardia W wa), Kozikowski (Gedanla), J. Nowak (Wisła). Michalik (AKS Chorzów): po przerwie na pozycjach pr. skrzydłowego, środkowego ataku oraz lew. łącznika nastąpiły zmiany: Rogowski (Broń Radom). Planeta (St. Mielec), oraz Stawarz (St. Rzeszów).

Spotkanie, rozgrywane podczas padającego deszczu, stają na słabym poziomie. Piłkarze Krakowa górowali nad przeciwnikami pod każdym względem i gdyby nie to, że oszczędza.! się przed czekającym ich w niedzielą meczem w Gdańsku z repr. Warszawy, to zaaplikowaliby juniorom PZPN kilka bramek więcej. W drużynie Krakowa najlepiej zagrała defensywa, a atak lepiej podobał się przed przerwą.

W nocy piłkarze Krakowa wyjechali Już do Gdańska. Przed odjazdem zamieniliśmy kilka słów z kapitanem sportowym KOZPN — płk. H. Reymanem. Z rozmowy można wnioskować, skład naszej reprezentacji przeciwko Warszawie wyglądał będzie następująco': Sztuka (Leśniak). Monica, Kawula, Budka, Malarz, Michel (Snopkowski). Wójcik, Szola, Adamczyk. Browarski (Czarnecklj, Kościelny II.
Źródło: Echo Krakowa nr 166 z 18 lipca 1959