1963-05-12 zawody dookoła Nowej Huty

zawody dookoła Nowej Huty

"Gęszka (Gwardia Kat.) zwycięża w wyścigu »Dookoła Nowej Huty«" -

Gęszka (Gwardia Kat.) zwycięża w wyścigu »Dookoła Nowej Huty«

DOROCZNY VII wyścig kolarski „Dookoła Nowej Huty” rozegrany został w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Najpierw duszne powietrze a potem deszcz 1 grad towarzyszyły 4B kolarzom na 104 km trasie. Nic więc dziwnego, że wyścig ukończyło zaledwie 19 zawodników, a w grupie kolarzy którzy zrezygnowali z jazdy znalazł się m. in. Stanisław Gazda (Start Bielsko). Jechał on w czołówce do do 11 okrążenia lecz nie Wytrzymał trudów walki (Zrezygnował po wycofaniu się Gazdy walka o pierwszeństwo była wewnętrzną sprawą 6 zawodników, którzy zdecydowanie wyprzedzili pozostałych rywali. Zwyciężył Gęszka (Gwardia Katowice) 2.49,40 godz. przed Magierą (Cracovia) 2.49,42 godz., Chwiendaczem (Gwardia Katowice) 2.49.55 godz.. Palką (LZS Oświęcim) 2.50,0 godz., Curylą (LZS Tarnów) I 2.50.25 godz. 1 Piechaczkiem (Ruch
Źródło: Echo Krakowa nr 111 z 13 maja 1963