Kraków, lodowisko Siedleckiego 7, niedziela, 2 lutego 1975, 18:00

(0:3; 2:3; 5:2)

podczas meczu

"Remisowy pojedynek Cracovii z KTH" -

Remisowy pojedynek Cracovii z KTH

Ze zmiennym szczęściem walczyły kandydujące do I ligi hokeja na lodzie zespoły Cracovii i KTH Krynica. Mecze te wywołały duże zainteresowanie i zgromadziły na krakowskim sztucznym lodowisku każdego dnia po 5 tys. widzów.

W sobotę Cracovia zagrała znacznie lepiej niż w ostatnich meczach i odniosła zasłużone zwycięstwo 4:1 (1:0, 2:0, 1:1), zdobywając bramki przez Dukata — 2, Stryczka i Kalatę. Strzelcem bramki dla KTH był Mużelak.

Dużo emocji dostarczyło wczorajsze rewanżowe spotka¬nie. Początek meczu był bardzo niepomyślny dla „biało-czerwonych", gdyż po 10 min. przegrywali oni już 0:3. a kryniczanie bramki zdobyli z szyb¬kich kontrataków. Najwięcej e- mocji dostarczyła ostatnia tercja. W 47 min. hokeiści KTH prowadzili już 8:3 i wydawało się. że losy meczu są przesądzone. W tym momencie gospodarze poderwali się do walki w ciągu 7 minut zdobyli 4 bramki doprowadzając do stanu 7:8. będąc następnie o krok od zdobycia wyrównującej bramki. Na 3 min. przed końcem meczu najlepszy zawodnik na tafli — Marek Mużelak uzyskuje bramkę, ustalając końcowy wynik meczu 9:7 (3:0, 3:2, 3:5) dla KTH. Bramki zdobyli: dla Cracovii — Stryczek 4. oraz Frasik, M. Pysz i Migacz, dla KTH — Mużelak 5, Chrząstek 2 oraz Radzik I Zborowski.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 28 z 3 lutego 1975