(1:0; 1:2; 2:0)

"WYGRANE HOKEISTÓW I PIŁKARZY" -
cracovia.pl

WYGRANE HOKEISTÓW I PIŁKARZY

Piłkarze Cracovii wygrali w Budziszynie z II-ligowym Dynamo Drezno, a hokeiści pokonali w Krakowie KH Sanok w towarzyskich spotkaniach. Również dziś miał miejsce pierwszy zwycięski mecz reprezentacji Polski pod wodzą Rudolfa Rohaczka.

Po bramkach Nowaka (14 min.) i Pawlusińskiego (28 min.) Cracovia pokonała Dynamo Drezno 2:1(2:1). Mecz odbył się w Budziszynie. Cracovia wystąpiła w następującym składzie: Cabaj (46 Olszewski) - Radwański, Skrzyński, Karwan, Baster - Giza, Baran, Nowak (46 Joao Paulo Heidemann) - Bojarski (46 Ranić), Bania (46 Szczoczarz), Pawlusiński.

Prasa niemiecka o meczu: tutaj Do Budziszyna przyjechał Sasza Ranić słoweński piłkarz, którego trener Wojciech Stawowy wystawił w II połowie. 45 minut zagrał również Brazylijczyk Joao Paulo Heidemann, który dwa dni wcześniej podpisał kontrakt z Cracovią.

Na zdjęciu strzelec 3 bramek Karel Horny

W Krakowie hokeiści pokonali w sparingu KH Sanok 4:2 (1:0, 1:2, 2:0). Bramki strzelili Horny 3 i Śliwa. Cracovia grała bez 7 kadrowiczów (Radziszewski, B. Piotrowski, M. Piotrowski, Słaboń, Sarnik i Laszkiewicz, Pasiut repr. młodzieżowa) i 4 zawodników skarżących się na urazy (Marcińczak, Dulęba, Pavel Urban, Grzegorz Gąska).

W pierwszym oficjalnym meczu międzypaństwowym reprezentacji Polski pod kierunkiem czeskiego szkoleniowca, Rudolfa Rohaczka Polska pokonała Francję 3:1 (2:0, 1:0, 0:1) Bramki: Marcin Jaros (3), Leszek Laszkiewicz (13), Jerzy Gabryś (29) - Xavier Daramy (46).

Mecz odbył się w Kopenhadze w ramach turnieju Euro Ice Hockey Challenge (EIHC), w którym prócz Polaków i Francuzów udział biorą również Duńczycy i Norwegowie.
Źródło: cracovia.pl 2 września 2005 [1]