2014-08-24 Cracovia II - Orzeł Piaski Wielkie 4:2

Herb_Cracovia II

Piotr Górecki
IV liga grupa małopolska (zachód) (Cracovia II) , 3 kolejka
Kraków, Centrum Treningowe Cracovii, ul. Wielicka 101, niedziela, 24 sierpnia 2014, 11:00

Cracovia II zgodnie z planem. Orzeł pokonany

W niedzielne przedpołudnie rezerwy Cracovii wzmocnione posiłkami z kadry pierwszej drużyny "Pasów" podjęły na stadionie przy ulicy Wielickiej 101 Orła Piaski Wielki. Mecz odbył się w ramach 3. kolejki IV ligi.

Spotkanie rozpoczęło się dość spokojnie, Cracovia II dłużej utrzymywała się przy piłce, ale to Orzeł jako pierwszy stworzył sobie groźną sytuację. W 6. minucie piłkarz z Piasków Wielkich znalazł się w dogodnej sytuacji, ale mając przed sobą tylko Krystiana Stępniowskiego źle trafił w piłkę.

Trzy minuty później Dariusz Zjawiński wpakował futbolówkę do bramki Orła, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i gol nie został uznany. O spalonym nie było za to mowy w 16. minucie. Aktywny na prawej stronie Krzysztof Nykiel przeprowadził rajd właśnie tą częścią boiska, wbił piłkę mocno w pole karne, a tam Bartłomiej Dudzic uprzedził obrońcę, dołożył nogę i tym samym z 7 metrów pokonał golkipera Orła.

120 sekund później mogło , a nawet powinno być 2:0. Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym gości do piłki dopadł Zjawiński, uderzył z 4 metrów, jednak trafił w bramkarza.

Orzeł próbował inicjować akcje ofensywne, ale było ich jak na lekarstwo. W jednej z nich (21. min) Konrad Gołoś oddał mocny strzał po ziemi z 18 metrów, lecz przestrzelił. Faworyzowana Cracovia II przeważała, ale długo nie potrafiła podwyższyć rezultatu. Groźne strzały z dystansu oddawali m.in. Łukasz Zejdler i Zjawiński, jednak piłka mijała światło bramki. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem 1:0 "Pasy" poszły z błyskawiczną kontrą, którą skutecznie wykończył Dudzic, tym samym zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu.

W przerwie spotkania trener Piotr Górecki zdecydował się na dwie zmiany, tym samym na murawie pojawili się kolejni zawodnicy z kadry pierwszego zespołu: Sebastian Steblecki zmienił Mateusza Cetnarskiego, zaś Przemysław Kita Zjawińskiego.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Cracovia II w dalszym ciągu miała przewagę, goście, gdy tylko trafiła się okazja, próbowali rozgrywać piłkę, jednak mieli ogromne problemy ze zbliżeniem się w okolice bramki Stępniowskiego. Inaczej było w 66. minucie, gdy po niezłej akcji piłka znalazła drogę do siatki. Była to dopiero pierwsza bramka stracona przez „Pasy" w obecnym sezonie.

Cracovia II, zaskoczona ciosem wyprowadzonym przez Orła, próbowała natychmiast odzyskać dwubramkowe prowadzenie. By zrealizować cel, potrzebowała zaledwie 4 minut. Dudzic uruchomił na prawej stronie Nykiela, ten precyzyjnie zagrał po ziemi w pole karne, a Kicie nie pozostało nic innego, jak dostawić nogę.

W 73. minucie było już 4:1 dla "Pasów". Bartosz Kapustka wycofał piłkę na 24. metr, a Steblecki świetnym uderzeniem z prostego podbicia nie dał najmniejszych szans golkiperowi Orła. Cztery minuty później powinno być już 5:1 dla podopiecznych trenera Góreckiego, ale Kita nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Gdy wydawało się, że więcej bramek w tym meczu już nie padnie, Orzeł wykorzystał stworzoną przez siebie w 88. minucie sytuację i Stępniowski musiał po raz drugi wyciągać piłkę z siatki. Był to ostatni gol zdobyty przez oba zespoły w tym spotkaniu.

Cracova II odniosła trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie IV ligi i z kompletem punktów przewodzi w rozgrywkach. Imponuje również dotychczasowy bilans bramkowy - rezerwy "Pasów" w trzech spotkaniach zdobyli aż 18 bramek, tracąc przy tym dwie.
DG
Źródło: Cracovia.pl 24 sierpnia 2014 [1]

"IV liga zachodnia: Rezerwy Cracovii nie zwalniają tempa, bez bramek w Stryszawie" -

W niedzielę Cracovia - w mocnym składzie - odniosła trzecie zwycięstwo w nowym sezonie IV ligi zachodniej i z kompletem punktów znajduje się na czele tabeli. Po 9-0 z Garbarzem Zembrzyce i 5-0 z Nową Proszowianką, tym razem "Pasy" wygrały 4-2 z Orłem Piaski Wielkie. Dwie bramki zdobył Dudzic, a po jednej inni gracze z kadry pierwszej drużyny - Kita i Steblecki.

W wieczornym meczu niedzielnym Jałowiec Stryszawa bezbramkowo zremisował z Garbarzem Zembrzyce. Gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego... Cracovia II - Orzeł Piaski Wielkie 4-2 (2-0)

1-0 Bartłomiej Dudzic 15

2-0 Bartłomiej Dudzic 45

2-1 Tomasz Szczytyński 65

3-1 Przemysław Kita 69

4-1 Sebastian Steblecki 71

4-2 Dariusz Sosnowski 85

Sędziowali: Wojciech Curyło - Jan Moskal, Jarosław Mikołajewski (KS Kraków). Mecz bez kartek.

CRACOVIA: Stępniowski - Nykiel (77 Dudek), Kuligowski, Mikulić, Zejdler, Cetnarski (46 Steblecki), Kapustka, Mrozik, Kotwica (68 Dobosz), Dudzic, Zjawiński (46 Kita). Trener: Piotr Górecki.

ORZEŁ: Wiśniewski - Kubera, Spolitakiewicz, Tarabuła, Krajewski, Piszczewskij (82 Kapera), P. Wajda, Petho, Szczytyński (66 Sosnowski), Gołoś (46 Tyrała), Sieradzki (74 Adamczyk). Trener: Marek Holocher.

W drużynie gospodarzy grali piłkarze, którzy dzień wcześniej znaleźli się na ławce rezerwowych potyczki ekstraklasowej z Podbeskidziem: Sebastian Steblecki, Łukasz Zejdler, Mateusz Cetnarski, Dariusz Zjawiśki i Przemysław Kita. Jeśli do tego dodamy Bartłomieja Dudzica i Krzysztofa Nykiela, to poznamy zadanie przed jakim stanęli piaszczanie.
Źródło: Sportowe Tempo 24 sierpnia 2014 [2]

Mecze sezonu 2014/15 (Cracovia II)

Sparta Kazimierza Wielka 2014-07-19 Sparta Kazimierza Wielka - Cracovia II 2:6  Podhale Nowy Targ 2014-07-26 Podhale Nowy Targ - Cracovia II 3:2  LKS Śledziejowice 2014-07-30 LKS Śledziejowice - Cracovia II 0:4  Hutnik Kraków 2014-08-02 Hutnik Kraków - Cracovia II 2:3  Garbarz Zembrzyce 2014-08-09 Cracovia II - Garbarz Zembrzyce 9:0  Proszowianka Proszowice 2014-08-17 Proszowianka Proszowice - Cracovia II 0:5  Orzeł Piaski Wielkie 2014-08-24 Cracovia II - Orzeł Piaski Wielkie 4:2  Halniak Maków Podhalański 2014-08-30 Cracovia II - Halniak Maków Podhalański 0:0  Błękitni Modlnica 2014-09-02 Błękitni Modlnica - Cracovia II 2:4  Wiślanka Grabie 2014-09-07 Wiślanka Grabie - Cracovia II 0:3  Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 2014-09-10 Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Cracovia II 2:1  Niwa Nowa Wieś 2014-09-14 Cracovia II - Niwa Nowa Wieś 7:0  Iskra Klecza Dolna 2014-09-20 Iskra Klecza Dolna - Cracovia II 1:3  Jutrzenka Giebułtów 2014-09-28 Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 1:0  Górnik Libiąż 2014-10-05 Górnik Libiąż - Cracovia II 2:4  Świt Krzeszowice 2014-10-11 Cracovia II - Świt Krzeszowice 4:0  Wiślanie Jaśkowice 2014-10-18 Wiślanie Jaśkowice - Cracovia II 0:2  Karpaty Siepraw 2014-10-26 Cracovia II - Karpaty Siepraw 7:2  Spójnia Osiek-Zimnodół 2014-11-02 Cracovia II - Spójnia Osiek-Zimnodół 4:1  Jałowiec Stryszawa 2014-11-09 Jałowiec Stryszawa - Cracovia II 0:4  Borek Kraków 2014-11-11 Borek Kraków - Cracovia II 0:3  Cracovia_herb 2014-11-13 Cracovia - Cracovia II 10:0  Cracovia_herb 2015 Trening Noworoczny  MLKS Żabno 2015-02-04 Cracovia - MLKS Żabno 7:1  Clepardia Kraków 2015-02-07 Cracovia - Clepardia Kraków 7:0  Borek Kraków 2015-02-11 Cracovia - Borek Kraków 4:0  Hutnik Kraków 2015-02-14 Cracovia - Hutnik Kraków 4:1  Sparta Kazimierza Wielka 2015-02-21 Cracovia - Sparta Kazimierza Wielka 4:1  Clepardia Kraków 2015-02-25 Cracovia - Clepardia Kraków 2:1  Nadwiślan Rusocice 2015-03-04 Cracovia - Nadwiślan Rusocice 13:0  Świt Krzeszowice 2015-03-14 Cracovia - Świt Krzeszowice 5:1  Proszowianka Proszowice 2015-03-22 Cracovia II - Proszowianka Proszowice 4:4  Cracovia_herb 2015-03-26 Cracovia - Cracovia II 6:0  Orzeł Piaski Wielkie 2015-03-28 Orzeł Piaski Wielkie - Cracovia II 0:2  Garbarnia II Kraków 2015-04-01 Garbarnia II Kraków - Cracovia II 3:3(k.5:4)  Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 2015-04-04 Cracovia II - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 4:0  Halniak Maków Podhalański 2015-04-11 Halniak Maków Podhalański - Cracovia II 2:5  Garbarz Zembrzyce 2015-04-15 Garbarz Zembrzyce - Cracovia II 0:1  Wiślanka Grabie 2015-04-19 Cracovia II - Wiślanka Grabie 7:0  Niwa Nowa Wieś 2015-04-25 Niwa Nowa Wieś - Cracovia II 0:1  Iskra Klecza Dolna 2015-05-02 Cracovia II - Iskra Klecza Dolna 4:0  Jutrzenka Giebułtów 2015-05-09 Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II 1:2  Górnik Libiąż 2015-05-17 Cracovia II - Górnik Libiąż 1:1  Świt Krzeszowice 2015-05-23 Świt Krzeszowice - Cracovia II 0:4  Wiślanie Jaśkowice 2015-05-30 Cracovia II - Wiślanie Jaśkowice 3:2  Karpaty Siepraw 2015-06-06 Karpaty Siepraw - Cracovia II 1:3  Spójnia Osiek-Zimnodół 2015-06-13 Spójnia Osiek-Zimnodół - Cracovia II 1:2  Jałowiec Stryszawa 2015-06-20 Cracovia II - Jałowiec Stryszawa 4:1