Jaworski (testowany)
Paczkowski

"Porażka po rzutach karnych" -

Porażka po rzutach karnych

Hokeiści Comarch Cracovii po rzutach karnych przegrali ze słowackim HC 46 Bemaco Bardejów 2:3. Spotkanie było niezwykle zacięte i obfitowało w mnóstwo sytuacji podbramkowych. Na lidera drużyny wyrasta Patrik Svitana, który otworzył wynik meczu.

Był to trzeci sparing podopiecznych Rudolfa Rohačka przed zbliżającym się sezonem. Po porażce z Nitrą i łatwym zwycięstwie w Oświęcimiu, krakowianie po raz drugi udali się za południową granicę. HC 46 Bemaco Bardejów to tryumfator pierwszej ligi słowackiej z poprzedniego sezonu, który minimalnie przegrał walkę o awans do słowackiej ekstraklasy.

Wynik spotkania już w 2. minucie otworzył nowy nabytek „Pasów” – Patrik Svitana, a minutę później drugą bramkę dołożył Damian Kapica i Cracovia prowadziła już 2:0. Dwubramkowe prowadzenie uśpiło krakowian i w połowie pierwszej tercji gospodarze zdobyli kontaktowego gola.

Na pięć minut przed zakończeniem drugiej odsłony hokeiści Bardejowa zdołali wyrównać i mecz rozpoczął się od nowa. Stan meczu już się nie zmienił i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W tym elemencie gry to Słowacy wykazali się większą odpornością psychiczną i ostatecznie zwyciężyli spotkanie 3:2.
Łukasz Sikora
Źródło: Hokej.net 11 sierpnia 2015 [1]

Bardzo dobry mecz, zarówno z naszej, jak i przeciwnika strony. Jedyne, czego możemy żałować, to naszej skuteczności, bo to zadecydowało o remisie w czasie regulaminowym. Drużynę z Bardejova to ratował bramkarz, to poprzeczka. Generalnie jednak bardzo pozytywnie oceniam mecz ze Słowakami.

Źródło: Cracovia-hokej.pl [2]