2023-01-08 Comarch Cracovia - GKS Tychy 3:2

Na meczu odbyła się 9. edycja akcji Teddy Bear Toss podczas której zebrano 1654 maskotki, które zostaną przekazane dzieciom z krakowskich szpitali i domów dziecka.

(0:0; 1:1; 2:1)

Sędzia: Mateusz Bucki, Michał Baca (główni) - Sławomir Szachniewicz, Wojciech Moszczyński (liniowi)

45:05 Šedivý (Nilsson, Komorski)

8 min.

Wronka (przeszkadzanie) 2 min.
Račuk (zahaczanie) 2 min.
Rác (atak kolanem) 2 min.
Wronka (atak kijem trzymanym oburącz) 2 min.
Kinnunen (uderzenie kijem) RZK
8 min.

2 min. Szturc (przeszkadzanie)
2 min. Komorski (natarcie)
2 min. Ubowski (spowodowanie upadku przeciwnika)
2 min. Krzyżek (przeszkadzanie)

PHL: Comarch Cracovia – GKS Tychy, godz. 18:30

Przed nami mecz przyjaźni, zakończenie czwartej rundy oraz to na co czekaliśmy od dawna! 9. edycja Teddy Bear Toss na Lodowisku przy Siedleckiego 7! Zapraszamy wszystkich Kibiców na godz. 18:30, czeka na Was dobra zabawa, sportowe emocje oraz możliwość pomocy potrzebującym.

Przypomnijmy, że podczas corocznej akcji Teddy Bear Toss każdy kto przyniesie ze sobą maskotkę, może nabyć promocyjną wejściówkę za symboliczną złotówkę. Następnie po pierwszej bramce dla Pasów pluszaki zostaną rzucone na lód, a w dalszej kolejności będą przekazane dzieciom z krakowskich szpitali oraz domów dziecka. Jest tylko jeden warunek: Maskotki muszą być nowe i szczelnie zawinięte w foliowy woreczek, tak by nie zamokły podczas rzucania na taflę! To jednak nie wszystko!

Hokeiści Pasów zagrają dziś w specjalnie dedykowanych bluzach, które zostały sfinansowane i zaprojektowane przez Kibiców przy współpracy z Klubem, a następnie po meczu trafią na specjalne aukcje charytatywne, z których dochód zostanie przekazany na młodych hokeistów Akademii Hokejowej Cracovii CANPACK! Imprezę poprowadzi natomiast znany konferansjer i satyryk, wielki Kibic Pasów oraz członek Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich Adam Grzanka, który w przerwie meczu przeprowadzi licytację bluz naszych zawodników.

Dzisiejsze spotkanie będzie ostatnim dla hokeistów Pasów w czwartej rundzie zmagań. 12-krotni mistrzowie Polski w ostatnim spotkaniu w Jastrzębiu musieli uznać wyższość miejscowego JKH GKS Jastrzębie, przegrywając 3:4 po rzutach karnych. Z kolei świeżo upieczeni zdobywcy Pucharu Polski notują świetną passę sześciu wygranych z rzędu i dziś zechcą dopisać do swojego konta kolejne punkty.

Zachęcamy do nabywania wejściówek w systemie online, który dostępny jest W TYM MIEJSCU oraz w Punktach Obsługi Kibica na Stadionie przy Kałuży od godz. 10. Pozwoli to oszczędzić czas na stanie w kolejce i da pewność nabycia wejściówki. Przypominamy jednak, że promocyjne bilety będą ważne jedynie z maskotką, którą należy okazać ochronie przy wejściu. Kasy Lodowiska będą natomiast czynne na dwie godziny przed rozpoczęciem meczu. Zapraszamy!
Źródło: cracovia-hokej.pl 8 stycznia 2023 [1]

"Teddy Bear Toss już w niedzielę na lodowisku Cracovii" -

Teddy Bear Toss już w niedzielę na lodowisku Cracovii

Wspaniała akcja szykuje się w niedzielę na lodowisku Cracovii. Teddy Bear Toss odbędzie się już po raz kolejny - to już dziewiąta edycja tej akcji na Cracovii. Na mecz z GKS-em Tychy - niedziela godz. 18.30 kibice sa proszeni o zabranie ze sobą pluszaków.

Ta akcja wywodzi się z Kanady i polega na rzuceniu na lud pluszakiem - najczęściej misiem po bramce dla zespołu gospodarzy. Koncepcja narodziła się w Kamloops Blazers w 1993 roku, dzięki dyrektorowi marketingu Donowi Larsonowi. Pierwszy zarejestrowany rzut misiem miał miejsce 5 grudnia 1993 r., Kiedy gol Brada Łukowicha skłonił fanów do wyrzucenia na lód ponad 2400 niedźwiadków. Tradycja szybko rozprzestrzeniła się w Canadian Hockey League

W niedzielę o godz. 18:30 podczas ligowego meczu z GKS Tychy pluszowe misie po raz dziewiąty pofruną na taflę lodowiska przy Siedleckiego 7. Kiedy. Gdy hokeiści Comarch Cracovii zdobęda pierwsza bramkę w meczu.

Każdy z kibiców, który przyniesie ze sobą pluszową maskotę, nabędzie bilet za symboliczną złotówkę. Promocyjne wejściówki można nabywać również w systemie online, jednak będą one ważne tylko z maskotką.

Pluszaki muszą być jednak nowe i szczelnie zapakowane w foliowy woreczek, tak by po rzuceniu na taflę nie uległy zawilgoceniu. Następnie po pierwszej bramce dla Comarch Cracovii, a w przypadku braku goli ze strony Comarch Cracovii (co jeszcze się nie zdarzyło), po ostatniej syrenie maskotki zostaną rzucone na taflę, a w dalszej kolejności przekazane małym pacjentom Dziecięcego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – Prokocimiu oraz krakowskim Domom Dziecka.

To jednak nie wszystko! 12-krotni mistrzowie Polski wystąpią w tym dniu w unikatowych bluzach, które zostały zaprojektowane we współpracy z klubem oraz sfinansowane przez kibiców. Koszulki po meczu zostaną wystawione na aukcje charytatywne, z których dochód zostanie przekazany na grupy młodzieżowe Akademii Hokejowej Cracovia CANPACK.
Źródło: gazetakrakowska.pl 7 stycznia 2023 [2]

"Comarch Cracovia - GKS Tychy. "Pasy" dopięły swego i wyszarpały zwycięstwo" -

Comarch Cracovia - GKS Tychy. "Pasy" dopięły swego i wyszarpały zwycięstwo

Ten mecz Polskiej Hokej Ligi rozgrywany był pod hasłem Teddy Bear Toss czyli akcji polegającej na rzuceniu misiem na taflę po pierwszym golu dla gospodarzy. Pluszaki trafią do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu oraz do domów dziecka.

Na gola dla „Pasów” trzeba było czekać do 27 min. Wtedy to gospodarze grając w przewadze dopięli swego – uderzał Gula, krążek odbił się rykoszetem i zaskoczył Fucika.

Od początku trwała uporczywa walka. Gdy Comarch Cracovia grała 4 na 3 bliski powodzenia był Rac, ale Fucik odbił krążek. Potem Arrak zatrudnił tyskiego bramkarza. Po chwili nieznacznie pomylił się Wronka, a strzał Kasperlika obronił bramkarz. Trwała nawałnica Cracovii.

W drugiej tercji był bardzo wyrównany mecz, ale gra 5 na 4 przyniosła powodzenie gospodarzom. Tyszanie jednak nie poddawali się. Jeszcze w tej odsłonie odrobili straty. W 37 min w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Mroczkowski i doprowadził do remisu. Mecz zaczął się więc od nowa. Tuż przed zakończeniem tercji znów groźnie strzelał Mroczkowski, ale Stojanović obronił. W 43 min w sytuacji sam na sam z bramkarzem był Jeziorski („Pasy” grały w przewadze 5 na 4), ale został nieprzepisowo powstrzymany. Karnego wykonywał Dupuy i nawet nie trafił w bramkę! Po chwili Jeziorski był bliski pokonania bramkarza. Co się jednak odwlecze… Sam na sam ze Stojanoviciem był Sedivy i strzelił do siatki.

Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa – 45 s później Tomi ładnym strzałem pokonał bramkarza GKS-u.

W 57 min sam na sam z golkiperem był Kasperlik, ale nie zdołał go pokonać. Ale po chwili Wronka otrzymał kapitalne podanie od D. Kapicy i strzelił gola! Goście wycofali bramkarza, ale nic im to nie dało.
Źródło: gazetakrakowska.pl 8 stycznia 2023 [3]

"Krakowianie zatrzymali zwycięską serię tyszan! Decydujący gol Wronki" -
hokej.net

Krakowianie zatrzymali zwycięską serię tyszan! Decydujący gol Wronki

Comarch Cracovia w najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 35. kolejki Polskiej Hokej Ligi pokonała u siebie GKS Tychy. Do tego starcia goście podchodzili po siedmiu wygranych z rzędu i ta seria została zastopowana przez "Pasy".

Hit kolejki od początku toczył się w szybkim tempie, ale obie ekipy miały problem ze stworzeniem sobie klarownych sytuacji do zdobycia pierwszego trafienia. Zdecydowanie więcej pracy w pierwszej odsłonie miał Tomáš Fučík, który zmuszony do interwencji był szesnaście razy i za każdym razem, to właśnie bramkarz GKS-u Tychy wychodził obronną ręką. Przyjezdni w pierwszych dwudziestu minutach dziesięć razy sprawdzali czujność Roka Stojanoviča, który również nie dał się pokonać i oba zespoły na pierwszą tercję zjeżdżały remisując.

Dopiero po 27. minutach gry doczekaliśmy się pierwszego trafienia. Autorem bramki został Jiří Gula, który uderzył mocno, a odbity krążek zawisł w powietrzu i wpadł za plecy zdezorientowanego Fučík. Po tym trafieniu mieliśmy chwilę przerwy, bo na tafli wylądowały pluszowe misie w ramach akcji Teddy Bear Toss. Po przerwie wróciliśmy do gry i najciekawsze zdarzenie miało miejsce w 37. minucie, kiedy to Christian Mroczkowski urwał się rywalom i umieścił gumę w bramce między parkanami bramkarza Cracovii i na drugą przerwę ponownie obie ekipy zjeżdżały z rezultatem remisowym, ale tym razem bramkowym.

Trzecia tercja źle zaczęła się dla tyszan, bo szybko na ławkę kar powędrował Jan Krzyżek. Jednak hokeiści GKS-u wykorzystali chwilę zawahania się graczy Cracovii i Bartłomiej Jeziorski stanął oko w oku ze Stojanovičem. Zawodnik gości był faulowany przed oddaniem strzału i sędziowie podyktowali rzut karny, którego na gola próbował zamienić Jean Dupuy. Ostatecznie napastnik przegrał pojedynek z golkiperem "Pasów" i wynik nie uległ zmianie. W 46. minucie mieliśmy niemal kopię pierwszej bramki dla tyszan, ale tym razem to Ondřej Šedivý minął środkiem rywali i zdobył gola. Goście cieszyli się z prowadzenia niecałą minutę, bo Cracovia szybko odpowiedziała za sprawą Vojtěcha Tomiego, który wykorzystał dobry pressing całego zespołu w tercji obronnej rywali. Wydawało się, że w tym starciu będziemy świadkami dogrywki, jednak w 58. minucie Sebastian Brynkus odebrał gumę w tercji GKS-u podał do Damian Kapicy, a ten obsłużył znakomitym podaniem Patryka Wronkę.