2023-08-10 Re-Plast Unia Oświęcim - Comarch Cracovia 4:2

Oświęcim, Hala Lodowa MOSiR, czwartek, 10 sierpnia 2023, 18:00

4
:
2

(0:1; 2:1; 2:0)

Sędzia: Michał Baca, Rafał Noworyta (główni) - Artur Hyliński, Jacek Szutta (liniowi)

28:11 Vildumetz (Raška, Látal) 5/3

16 min. 16 min.

Sapiehin

"Hokeiści grają sparingi. Re-Plast Unia Oświęcim pokonała Comarch Cracovię. Nie wynik na tym etapie przygotowań był najważniejszy" -
gazetakrakowska.pl

Re-Plast Unia Oświęcim i Comarch Cracovia w ramach przygotowań do nowego sezonu 2023/24 w hokejowej ekstraklasie, wkroczyły w okres gier kontrolnych. Trzeci i czwarty zespół minionego sezonu zmierzyły się w Oświęcimiu, w hali przy ulicy Chemików.

Krakowianie szybko objęli prowadzenie, po strzale w dalszy róg Adama Raszki.

Przed pierwszą przerwą oświęcimianie i krakowianie zmarnowali po jednej przewadze. Druga przeszła oświęcimianom na drugą tercję i została wykorzystana przez Henry’ego Karjalainena, który strzałem pod poprzeczkę trafił do siatki.

Chwilę później, Kamil Sadłocha, w zamieszaniu przytomnie podniósł krążek, dając miejscowym prowadzenie.

Goście wyrównali także w przewadze, ale w układzie 4 na 3. Choć był to tylko sparing, w pojedynku pięściarsko-zapaśniczym zwarli się Krystian Dziubiński i Alesz Jeżek. Obaj dostali podwójne kary mniejsze.

W ostatniej odsłonie oświęcimianie dorzucili dwa gole, stawiając pieczęć na wygranej.
Jerzy Zaborski
Źródło: gazetakrakowska.pl 10 sierpnia 2023 [1]

"Unia lepsza od Cracovii. Dublet Sadłochy" -

Unia lepsza od Cracovii. Dublet Sadłochy

Od zwycięstwa okres meczów sparingowych rozpoczęła Re-Plast Unia Oświęcim. Biało-niebiescy pokonali na własnym lodzie Comarch Cracovię 4:2, a dwie bramki dla brązowych medalistów poprzedniego sezonu zdobył Kamil Sadłocha.

Jak na pierwszy sparing, starcie mogło się podobać. Oba zespoły starały się grać szybko i kombinacyjnie. Owszem, pojawiały się błędy, ale na tym etapie przygotowań są one czymś normalnym.

W ekipie Cracovii zabrakło Kamila Wróbla i Martina Kasperlika, z kolei w drużynie Unii Kacpra Łukawskiego, który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 20.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście. Już w 3. minucie sposób na Linusa Lundina znalazł Adam Raška, który z prawego bulika popisał się precyzyjnym uderzeniem w długi róg. Do końca pierwszej odsłony wynik się już nie zmienił, ale po przerwie to oświęcimianie sprawiali lepsze wrażenie. Widać było, że lepiej radzili sobie ze zmęczeniem.

Podopieczni Nika Zupančiča drugą tercję rozpoczęli z wysokiego "C"i w ciągu 90 sekund zdobyli dwie bramki. Pierwszy gol był efektem idealnie rozegranej kontry. Kalle Valtola dograł do rozpędzającego się Henry’ego Karjalainena. Fiński skrzydłowy dynamicznie wjechał do tercji, pociągnął z nadgarstka i kompletnie zaskoczył Filipa Krasanovskiego.

Później w zamieszaniu podbramkowym dobrze zachował się Kamil Sadłocha, popisując się skuteczną dobitką z bekhendu.

Cracovia zdołała jeszcze wyrównać, podczas gry w przewadze, ale później gole zdobywali już biało-niebiescy. Na początku trzeciej odsłony soczystym uderzeniem popisał się Kalle Valtola, a wynik spotkania na 4:2 ustalił Kamil Sadłocha. 24-letni napastnik celnym strzałem zwieńczył akcję Łukasza Krzemienia i Andrija Denyskina.
Radosław Kozłowski
Źródło: Hokej.net 10 sierpnia 2023 [2]

To było dla nas pierwsze przetarcie, więc wynik nie był istotny. Zagraliśmy jednak dobry mecz. Na razie priorytetem dla zespołu jest przygotowanie fizyczne.

Krzysztof Majkowski, II trener Unii

Wygraliśmy, bo lepiej od rywali wytrzymaliśmy trudy tego meczu kondycyjnie. Pierwszy mecz po dwóch tygodniach zajęć na lodzie był niewiadomą, ale nie ukrywam, że chcieliśmy go wygrać.

Źródło: gazetakrakowska.pl [3]