(Przekierowano z 1949-05-29 turniej tenisowy)

turniej tenisowy

"Turniej tenisowy „Spójni"" -

Turniej tenisowy „Spójni"

Relacja z meczu w dzienniku Dziennik Polski
W drugim dniu „Turnieju Otwarcia" w Krakowie padły następujące wynika: Seniorzy: Łabużek-Bisping 6:2, 6:2, Christ— Skąpski 6:0, 2:6. 6:0, Kozłowski (Cr)—Jaśko (S) 6:1, 6:2, Łabużek (S)--Burda (Cr) 1:6, 7:5. M. Herbst (Cr)—Christ 7:5, 6:3, Jacowicz (Cr)—Ostromecki (S) 12:10, 6:8, 6:3, Gajewski (C:)—Grabowski (S) 6:1, 6:2, Kołcz (Cr)—Gulteter (O) 6:0. 6:0, Gajewski— Kozłowski 6:1, 6:0 B, Kołcz—Moj (Cr.) 2:6. 6:1, 6:4.

Kobiety: Kołczowa (Cr)—Kamieńska (S) 6:1. 6:3. Krawczykówna (T)-Jakubowska (Cr) 6:1, 6:2. Juniorzy: Matek (S)—Myaus (Cr) 6:2, 6 0, Fledko (S) Kusiak (S) 6:2, 6:3, Christ (Cr)-Płatek 3:6, 6-1, 6:2.

Gry pófinałowe i finałowe odbędą dnia 26 bm. o godzinie 10 rano.
Źródło: Dziennik Polski nr 140 z 24 maja 1949

"Kołcz zwycięża Łabużka" -

Kołcz zwycięża Łabużka

Zorganizowany w Krakowie przez sekcję tenisową ZS „Spójnia" w ramach czynu kongresowego „Turniej otwarcia" zakończony został we czwartek. W drugim półfinałowym spotkaniu Kołcz (Cr.) zwyciężył Gajewskiego (Cr.) 6tl, 6:4. Spotkanie finałowe pomiędzy Kołczem a Łabużkiem (Spójnia) zakończyło Się po dobrej grze zwycięstwem zawodnika Cracovii 1:6, 6:1; 6:4. W grze pojedynczej pań do spotkania finałowego nie doszło z powodu niebycia Krawczykowi)}' (Tarno-via). Tym samym pierwsze miejsce zdobyła bez gry Kołczowa (Cracovia). Finałowa gra juniorów przyniosła zwycięstwo Christowi (Cr.) nad Kozłowskim (Cr.) 10:8, 6:1. W dokończonym spotkaniu półfinałowym Kozłowski pokonał Fiedkę 0:7, 6:2. Organizacja zawodów, którą kierował mgr Karut b. dobra. (in)
Źródło: Dziennik Polski nr 144 z 28 maja 1949

"KOŁCZ („CRACOVIA“) ZWYCIĘŻA W TURNIEJU TENISOWYM" -

KOŁCZ („CRACOVIA“) ZWYCIĘŻA W TURNIEJU TENISOWYM

KRAKÓW. Pierwszy tegoroczny turniej tenisowy zorganizowany przez ZS „Spójnia” w ramach Czynu Kongresowego, wygrał Kołcz („Cracovia“), zwyciężając w finale Łabużka („Spójnia”) 1:6, 6:1, 6:4.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 104 z 31 maja 1949