"Pierwszy mecz piłkarzy chińskich Kraków-Pekin 7:1 (6:0)" -

Pierwszy mecz piłkarzy chińskich Kraków-Pekin 7:1 (6:0)

Relacja z meczu w dzienniku Dziennik Polski
12 tysięcy widzów zebrało się — mimo dnia powszedniego — na stadionie Gwardii, aby zobaczyć spotkanie reprezentacji Krakowa z piłkarzami Chińskiej Republiki Ludowej, którzy wystąpili pod „firmą” Pekinu.

Powitano Ich w Krakowie serdecznie — zarówno publiczność jak i współpartnerzy gry, a oznaką wzajemnej sympatii była wymiana proporczyków i kwiaty, jakie otrzymali goście. Przebieg gry do Interesujących nie należał ze względu na zbyt wyraźną przewagę dobrze grającego zespołu Krakowa, który górował przede wszystkim taktyką. O ile bowiem goście wykazali indywidualnie duże nieraz wyszkolenie techniczne, szybkość i zwinność — to jednak obce im są Jeszcze zasady dokładnego krycia przeciwnika 1 wychodzenia na pozycję. Niedostateczną jest również precyzja podań, które z reguły wyłapywali dobrze startujący nasi pomocnicy i obrońcy.

W takich warunkach nikogo nie dziwił fakt, że już do przerwy Kraków prowadził 6:0 ze strzałów Kohuta (3), Monterskiego.,Jackowskiego ; Dwernickiego. Po przerwie, gdy za Strzyka tek lego i Szczurka wszedł do defensywy Wapiennik do ataku zaś za Jaskowskiego i Dwernickiego Gamaj i Kotaba tempo osłabło i na strzeloną Dże-di-jaua bramkę nasi odpowiedzieli już tylko jedna, uzyskaną 36 min. przez Kohuta.

Kraków — oprócz wszystkich wspomnianych już zawodników prezentowali i jeszcze Jurewicz, Gędłek, Gllmas, Mamoń i Gracz pomału powraca do formy.
Źródło: Dziennik Polski nr 199 z 20 sierpnia 1952