2007-03 biegi przełajowe w Krakowie

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Biegacze - zwiastuny wiosny.
Już w akcji!

Na starcie biegów przełajowych w Krakowie pojawili się już zawodnicy. To znak, że zima, choć sroga nie była, ustępuje.
- Jeszcze nigdy o tak wczesnej porze roku nie zaczynaliśmy zawodów przełajowych - mówi wiceprezes Krakowskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Grzegorz Sobczyk. - Inauguracja sezonu była udana, sprzyjała frekwencja i pogoda. Przed mami dziś, w sobotę o godzinie 11, kolejne biegi, tym razem będzie to Grand Prix PZLA na dystansach 2000 m kobiet i 3000 m mężczyzn, a ponadto inne konkurencje w ramach Grand Prix KOZLA, jednocześnie myślimy już o mistrzostwach Polski w przełajach, które za tydzień będą rozegrane w Bydgoszczy.
Pierwsze w tym roku przełaje odbyły się w tradycyjnym już miejscu biegania, bo w parku obok krakowskiej AWF, Uczestniczyło w nich 120 osób z 13 klubów. Najwięcej sukcesów indywidualnych odniosła Cracovia, SKS Kusy i MLUKS Tarnów. (JOT)

Źródło: Dziennik Polski, 03.03.2007

Wyniki

Zwycięzcy przełajów, dziewczęta młodsze: Klaudia Pędziwiatr (SKS Kusy Kraków), dziewczęta starsze: Sabina Rzymek (MLUKS Tarnów), młodziczki: Karolina Gruszka (Cracovia), juniorki młodsze: Katarzyna Broniatowska (Cracovia), juniorki: Kamila Hayder (Cracovia), seniorki: Barbara Gruca (Cracovia).