Illustriertes Österreichisches Sportblatt nr 41 z 5 października 1912 część 2 z 3

Tłumaczenie

Rezultat, który nie odpowiada właściwemu stosunkowi sił obu drużyn. Pogoń miała znacznie więcej z gry, jednak musiała zadowolić się nierozstrzygniętą, ponieważ Cracovia wyrównała prowadzenie Pogoni z jedenastki.

Przebieg gry: Zaraz po rozpoczęciu atakuje gwałtownie Pogoń. Oblężenie bramki Cracovii trwa do 18 minuty, potem gra otwarta i przed końcem pierwszej połowy przewaga Pogoni znów staje się zauważalna. Tylko znakomitemu bramkarzowi Rogalskiemu może Cracovia zawdzięczać, że nie straciła bramki. Rogalski wyłapał wiele piłek i wyjaśnił z brawurą liczne sytuacje. Z drugiej strony atak Krakowian nie mógł wcale sprostać błyszczącej obronie Lwowian i zabierał się tylko do okazjonalnych ataków, które jednak kończyły się bez skutku. W drugiej połowie gra jest już wyrównana i obie bramki są na zmianę w niebezpieczeństwie. Z pięknej centry lewego skrzydłowego Pogoni Maryana strzela Karasiński z woleja w 16 min. jedyną bramkę dla swojej drużyny. Huczna radość nagradza to osiągnięcie i zdaje się, że Pogoń opuści boisko jako skromny, aczkolwiek pewny zwycięzca.

Sędzia dyktuje jednak za rękę w 33 min. jedenastkę przeciwko Pogoni, którą Traub I gładko wykorzystuje.

Pomimo wysiłków obu drużyn, aby przechylić szalę na swoją korzyść, rezultat nie zmienił się. W drużynie gospodarzy najlepsi byli oba backi, środkowy pomocnik Kammerer, skrzydłowy Maryan i Kuchar II. W Cracovii wybijał się bramkarz Rogalski, który zresztą był tylko dobry. Sędzia Nemetz nie zachwycił.

Kliknij na datę/czas, aby zobaczyć, jak plik wyglądał w tym czasie.

Data i czasMiniaturaWymiaryUżytkownikOpis
aktualny03:10, 28 mar 2009Miniatura wersji z 03:10, 28 mar 2009400 × 421 (59 KB)FortArt (Dyskusja | edycje) Illustriertes Österreichisches Sportblatt nr 41 z 5 października 1912 część 2 z 3 ===Zobacz też=== *Grafika: Illustriertes_Österreichisches_Sportblatt_1912-10-05_foto_1.jpg *[[:Grafika: Illustriertes_Österreichisches_Sportblatt_1912-10-05_fo