Zapowiedź meczu w dzienniku Echo Krakowa

(Spotkanie o mistrzostwo III ligi)
Źródło: Echo Krakowa nr 143 z 21 czerwca 1958

"Ponowne zwycięstwo Wandy nad Cracovią" -

Ponowne zwycięstwo Wandy nad Cracovią

PODOBNIE jak przed dwoma tygodniami, tak i wczoraj żużlowcy KS Wanda pokonali drużynę Cracovii 61:17 (poprzednio 53:18). Punkty zdobyli: dla Wandy — T. Fijałkowski 12, J. Fijałkowski 11,5. Andrzejewski 11, Nawrocki 11, Jaroszewicz 10,5, Sucharski 5. Dla Cracovii: Zachara, 6, Barakoński 5, Kozioł 4, Nosek i Żywioł po 1.

Zawody wykazały bardzo dużą przewagę zawodników nowohuckich nad krakowskimi. Najlepiej świadczy o tym fakt, że biało-czerwoni nie wygrali ani jednego biegu. Najbardziej emocjonujący był bieg ostatni. Początkowo prowadził Andrzejewski. Drugi zawodnik Wandy — T. Fijałkowski otarł się o maszynę Zachary i wpadł na bandę. Mimo to jednak nie tylko, że utrzymał się na torze, ale jeszcze zdołał wyprzedzić Zacharę i Andrzejewskiego. W 12 biegu Jaroszewicz i J. Fijałkowski stoczyli zaciętą walkę o pierwszeństwo, która jednak nie została rozstrzygnięta, ponieważ razem mineli metę zdobywając po 2.5 pkt.

Najlepszy czas dnia 89 sek., uzyskał dwukrotnie J. Fijałkowski.
Źródło: Echo Krakowa nr 144 z 23 czerwca 1958

"Nowe zwycięstwo żużlowców Wandy" -

Nowe zwycięstwo żużlowców Wandy

W spotkaniu drugiej rundy mistrzostw żużlowych III ligi, Wanda pokonała w niedzielę swego lokalnego rywala - Cracovię 61:17 pkt. Najciekawszy przebieg miał wyścig XII, w którym J. Fijałkowski i Jaroszewicz równocześnie przejechali linię mety, uzyskując po 2,5 pkt. Trzeci w tym biegu Barakoński z Cracovii należał obok Zachary do najsilniejszych punktów zespołu "biało-czerwonych" we wczorajszym spotkaniu. Najlepszy czas dnia uzyskał J. Fijałkowski - 89 sek.