1958-06-22 Wanda Kraków - Cracovia 61:17: Różnice pomiędzy wersjami

m (Costamagica przeniósł stronę 1958-06-22 Wanda Kraków - Cracovia 58:18 do 1958-06-22 Wanda Kraków - Cracovia 61:17: poprawny wynik)
|                            widzow =
|                    najlepszy_czas = 89 s. (J. Fijałkowski)

|                Link =
|                Skan = [[Grafika:Echo Krakowa 1958-06-21 143 3.png|thumb|Zapowiedź meczu w dzienniku ''Echo Krakowa'']]

|      Tytul_artykulu = Ponowne zwycięstwo Wandy nad Cracovią
|              Tresc = PODOBNIE jak przed dwoma tygodniami, tak i wczoraj żużlowcy KS Wanda pokonali drużynę Cracovii 61:17 (poprzednio 53:18). Punkty zdobyli: dla Wandy — T. Fijałkowski 12, J. Fijałkowski 11,5. Andrzejewski 11, Nawrocki 11, Jaroszewicz 10,5, Sucharski 5. Dla Cracovii: Zachara, 6, Barakoński 5, Kozioł 4, Nosek i Żywioł po 1.

|              Tresc =PODOBNIE jak przęśl dwoma tygodniami, tak i wczoraj żużlowcy KS Wanda pokonali drużynę Cracovii 61:17 (poprzednio 53:18). Punkty zdobyli: dla Wandy — T. Fijałkowski 12, J. Fijałkowski 11,5. Andrzejewski 11, Nawrocki 11, Jaroszewicz 10,5, Sucharski 5. Dla Cracovii: Zachara, 6, Barakoński 5, Kozioł 4, Nosek i Żywioł po 1.
Zawody wykazały bardzo dużą przewagę zawodników nowohuckich nad krakowskimi. Najlepiej świadczy o tym fakt, że biało-czerwoni nie wygrali ani jednego biegu. Najbardziej emocjonujący był bieg ostatni. Początkowo prowadził Andrzejewski. Drugi zawodnik Wandy — T. Fijałkowski otarł się o maszynę Zachary i wpadł na bandę. Mimo to jednak nie tylko, że utrzymał się na torze, ale jeszcze zdołał wyprzedzić Zacharę i Andrzejewskiego. W 12 biegu Jaroszewicz i J. Fijałkowski stoczyli zaciętą walkę o pierwszeństwo, która jednak nie została rozstrzygnięta, ponieważ razem mineli metę zdobywając po 2.5 pkt.

Najlepszy czas dnia S9 sek., uzyskał dwukrotnie J. Fijałkowski.

__NOEDITSECTION__
|                Skan = [[Grafika:Gazeta Krakowska 1958-06-23 147 3.png|thumb|Relacja z meczu w dzienniku ''Gazeta Krakowska'']]
|      Tytul_artykulu = Nowe zwycięstwo żużlowców Wandy
|              Autor = m
|              Tresc = W spotkaniu drugiej rundy mistrzostw żużlowych III ligi, Wanda pokonała w niedzielę swego lokalnego rywala - Cracovię 61:17 pkt. Najciekawszy przebieg miał wyścig XII, w którym J. Fijałkowski i Jaroszewicz równocześnie przejechali linię mety, uzyskując po 2,5 pkt. Trzeci w tym biegu Barakoński z Cracovii należał obok Zachary do najsilniejszych punktów zespołu "biało-czerwonych" we wczorajszym spotkaniu. Najlepszy czas dnia uzyskał J. Fijałkowski - 89 sek.}}

Wersja z 18:43, 20 maj 2024