Święta Wojna (statystyka): Różnice pomiędzy wersjami
(→Wyniki) |
|||
Linia 2: | Linia 2: | ||
===Bilans=== | ===Bilans=== | ||
====Wersja | ====Wersja 1==== | ||
{|style="border:1px solid #000000;" cellspacing="0" cellpadding="5" class="plainlinks" align="center"| | {|style="border:1px solid #000000;" cellspacing="0" cellpadding="5" class="plainlinks" align="center"| | ||
|- | |- | ||
Linia 16: | Linia 16: | ||
|- | |- | ||
|'''razem''' | |'''razem''' | ||
|align="center"| | |align="center"|172 | ||
|align="center"|58 | |align="center"|58 | ||
|align="center"| | |align="center"|38 | ||
|align="center"| | |align="center"|76 | ||
|align="center"| | |align="center"|225-292 | ||
|align="center"|- | |align="center"|-67 | ||
|align="center"|[[1921-06-05 Cracovia - Wisła Kraków 5:0|5:0]] | |align="center"|[[1921-06-05 Cracovia - Wisła Kraków 5:0|5:0]] | ||
|align="center"|[[1940-09-15 Wisła Kraków - Cracovia 7:1|7 | |align="center"|[[1940-09-15 Wisła Kraków - Cracovia 7:1|1:7]] | ||
|} | |} | ||
''Zestawienie to to powszechnie znane z mediów statystyki Wielkich Derbów.'' | ''Zestawienie to to powszechnie znane z mediów statystyki Wielkich Derbów.'' | ||
====Wersja 2==== | |||
====Wersja | |||
{|style="border:1px solid #000000;" cellspacing="0" cellpadding="5" class="plainlinks" align="center"| | {|style="border:1px solid #000000;" cellspacing="0" cellpadding="5" class="plainlinks" align="center"| | ||
|- | |- | ||
Linia 43: | Linia 41: | ||
|- | |- | ||
|'''razem''' | |'''razem''' | ||
|align="center"| | |align="center"|172 | ||
|align="center"|58 | |align="center"|58 | ||
|align="center"| | |align="center"|38 | ||
|align="center"| | |align="center"|76 | ||
|align="center"|224- | |align="center"|224-292 | ||
|align="center"|- | |align="center"|-68 | ||
|align="center"| | |align="center"| | ||
|align="center"| | |align="center"| | ||
|} | |} | ||
''Zestawienie to | ''Zestawienie to to (skorygowane) statystyki opublikowane w magazynie "Pasy" (41/2004).''<BR> | ||
=== | ====Wersja 3==== | ||
{|style="border:1px solid #000000;" cellspacing="0" cellpadding="5" class="plainlinks" align="center"| | {|style="border:1px solid #000000;" cellspacing="0" cellpadding="5" class="plainlinks" align="center"| | ||
| | |- | ||
|align="center"| | | | ||
|align="center"|meczy | |||
|align="center"|wygrane | |align="center"|wygrane | ||
|align="center"|remisy | |align="center"|remisy | ||
|align="center"|porażki | |align="center"|porażki | ||
|align="center"|bramki | |align="center"|bramki | ||
|align="center"|różnica | |align="center"|różnica | ||
|align="center"|najw. wygr. | |align="center"|najw. wygr. | ||
|align="center"|najw. przegr. | |align="center"|najw. przegr. | ||
|- | |- | ||
|'''razem''' | |||
|align="center"| | |align="center"|171 | ||
|align="center"| | |align="center"|58 | ||
|align="center"| | |align="center"|39 | ||
|align="center"| | |align="center"|74 | ||
|align="center"| | |align="center"|224-283 | ||
|align="center"| | |align="center"|-59 | ||
|align="center"| | |align="center"|[[1921-06-05 Cracovia - Wisła Kraków 5:0|5:0]] | ||
|align="center"|[[ | |align="center"|[[1940-09-15 Wisła Kraków - Cracovia 7:1|1:7]] | ||
|align="center"| | |} | ||
''Zestawienie to powstało na podstawie pełnej listy wyników opublikowanej w monografii [[Książki|"Pany 1906-2006"]].'' | |||
=== Mecze wg rozgrywek === | |||
{|style="border:1px solid #000000;" cellspacing="0" cellpadding="5" class="plainlinks" align="center"| | |||
|align="center"|Rozgrywka | |||
|align="center"|Liczba spotkań | |||
|align="center"|Wygrane | |||
|align="center"|Remisy | |||
|align="center"|Przegrane | |||
|align="center"|Bramki + | |||
|align="center"|Bramki - | |||
|- | |- | ||
|align="center"| | |align="center"|I liga | ||
|align="center"| | |align="center"|55 | ||
|align="center"|17 | |align="center"|17 | ||
|align="center"| | |align="center"|16 | ||
|align="center"| | |align="center"|22 | ||
|align="center"| | |align="center"|62 | ||
|align="center"| | |align="center"|88 | ||
|- | |- | ||
|align="center"| | |align="center"|II liga | ||
|align="center"|4 | |align="center"|4 | ||
|align="center"|2 | |align="center"|2 | ||
|align="center"| | |align="center"|0 | ||
|align="center"|2 | |||
|align="center"|3 | |||
|align="center"|6 | |||
|- | |||
|align="center"|Puchar Polski | |||
|align="center"|2 | |||
|align="center"|0 | |||
|align="center"|1 | |||
|align="center"|1 | |||
|align="center"|3 | |||
|align="center"|5 | |||
|- | |||
|align="center"|Mistrzostwa Galicji | |||
|align="center"|3 | |||
|align="center"|3 | |||
|align="center"|0 | |||
|align="center"|0 | |||
|align="center"|8 | |||
|align="center"|2 | |align="center"|2 | ||
|- | |- | ||
|align="center"| | |align="center"|krakowska Klasa A | ||
|align="center"|15 | |align="center"|15 | ||
|align="center"|9 | |align="center"|9 | ||
|align="center"|2 | |align="center"|2 | ||
|align="center"|4 | |align="center"|4 | ||
|align="center"|31 | |align="center"|31 | ||
|align="center"| | |align="center"|19 | ||
|- | |- | ||
|align="center"| | |align="center"|Okupacyjne mistrzostwa Krakowa | ||
|align="center"|5 | |||
|align="center"|0 | |||
|align="center"|2 | |align="center"|2 | ||
|align="center"|3 | |align="center"|3 | ||
|align="center"| | |align="center"|4 | ||
|align="center"| | |align="center"|14 | ||
|- | |- | ||
|align="center"| | |align="center"|Herbowa tarcza Krakowa | ||
|align="center"|16 | |align="center"|16 | ||
|align="center"|3 | |align="center"|3 | ||
|align="center"|3 | |align="center"|3 | ||
|align="center"|10 | |align="center"|10 | ||
|align="center"|16 | |align="center"|16 | ||
|align="center"| | |align="center"|31 | ||
|- | |- | ||
|align="center" | |align="center"|Puchar Prezydenta m. Krakowa | ||
|align="center"|1 | |align="center"|1 | ||
|align="center"|1 | |align="center"|1 | ||
|align="center"|0 | |align="center"|0 | ||
|align="center"|0 | |align="center"|0 | ||
|align="center"|1 | |align="center"|1 | ||
|align="center"|0 | |||
|align="center"| | |||
|- | |- | ||
|align="center" | |align="center"|Puchar Rektora UJ | ||
|align="center"|1 | |align="center"|1 | ||
|align="center"|0 | |align="center"|0 | ||
|align="center"|0 | |align="center"|0 | ||
|align="center"|1 | |align="center"|1 | ||
|align="center"|0- | |align="center"|0 | ||
|align="center"| | |align="center"|2 | ||
|align="center"| | |- | ||
|align="center"| | |align="center"|Mecze towarzyskie | ||
|align="center"| | |align="center"|70 | ||
|align="center"|23 | |||
|align="center"|14 | |||
|align="center"|33 | |||
|align="center"|96 | |||
|align="center"|125 | |||
|- | |- | ||
|align="center"| | |align="center"|'''Razem''' | ||
|align="center"| | |align="center"|172 | ||
|align="center"| | |align="center"|58 | ||
|align="center"| | |align="center"|38 | ||
|align="center"| | |align="center"|76 | ||
|align="center"| | |align="center"|224 | ||
|align="center"| | |align="center"|292 | ||
|} | |} | ||
'' | ''na podstawie magazynu Pasy (4/2004) i strony www.cracovia.krakow.pl'' | ||
===Wyniki=== | ===Wyniki=== | ||
Linia 187: | Linia 187: | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1908 | |align="center"|1908 | ||
|align="left"| | |align="left"|1:1 3:1 2:2 | ||
|align="center"|3 | |align="center"|3 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1909 | |align="center"|1909 | ||
|align="left"| | |align="left"|1:1 0:2 0:1 | ||
|align="center"|6 | |align="center"|6 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1910 | |align="center"|1910 | ||
|align="left"| | |align="left"|2:0 | ||
|align="center"|7 | |align="center"|7 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1911 | |align="center"|1911 | ||
|align="left"| | |align="left"|1:0 | ||
|align="center"|8 | |align="center"|8 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1912 | |align="center"|1912 | ||
|align="left"| | |align="left"|4:2 2:0 | ||
|align="center"|10 | |align="center"|10 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1913 | |align="center"|1913 | ||
|align="left"|''' | |align="left"|'''2:1''' '''3:0 *''' | ||
|align="center"|12 | |align="center"|12 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1914 | |align="center"|1914 | ||
|align="left"|''' | |align="left"|'''3:1''' | ||
|align="center"|13 | |align="center"|13 | ||
|- | |- | ||
Linia 227: | Linia 227: | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1918 | |align="center"|1918 | ||
|align="left"| | |align="left"|3:2 0:1 | ||
|align="center"|15 | |align="center"|15 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1919 | |align="center"|1919 | ||
|align="left"| | |align="left"|1:3 1:0 | ||
|align="center"|17 | |align="center"|17 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1920 | |align="center"|1920 | ||
|align="left" | |align="left"|0:1 4:1 1:1 | ||
|align="center"|20 | |align="center"|20 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1921 | |align="center"|1921 | ||
|align="left" | |align="left"|3:0 5:0 1:1 | ||
|align="center"|23 | |align="center"|23 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1922 | |align="center"|1922 | ||
|align="left"| | |align="left"|1:1 2:1 | ||
|align="center"|25 | |align="center"|25 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1923 | |align="center"|1923 | ||
|align="left" | |align="left"|0:1 1:1 4:2 1:5 | ||
|align="center"|29 | |align="center"|29 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1924 | |align="center"|1924 | ||
|align="left" | |align="left"|0:2 2:0 2:4 | ||
|align="center"|32 | |align="center"|32 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1925 | |align="center"|1925 | ||
|align="left"| | |align="left"|5:5 | ||
|align="center"|33 | |align="center"|33 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1926 | |align="center"|1926 | ||
|align="left" | |align="left"|2:1 3:2 | ||
|align="center"|35 | |align="center"|35 | ||
|- | |- | ||
Linia 267: | Linia 267: | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1928 | |align="center"|1928 | ||
|align="left"|''' | |align="left"|'''2:1''' '''1:5''' | ||
|align="center"|37 | |align="center"|37 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1929 | |align="center"|1929 | ||
|align="left"|1:1 ''' | |align="left"|1:1 '''3:1''' '''1:5''' | ||
|align="center"|40 | |align="center"|40 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1930 | |align="center"|1930 | ||
|align="left"|''' | |align="left"|'''2:1''' '''0:1''' 1:2 | ||
|align="center"|43 | |align="center"|43 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1931 | |align="center"|1931 | ||
|align="left"|''' | |align="left"|'''1:4''' '''2:1''' 2:4 4:3 | ||
|align="center"|47 | |align="center"|47 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1932 | |align="center"|1932 | ||
|align="left"|4:2 0:3 ''' | |align="left"|4:2 0:3 '''2:2''' '''3:0''' | ||
|align="center"|51 | |align="center"|51 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1933 | |align="center"|1933 | ||
|align="left"|''' | |align="left"|'''1:1''' '''3:0 **''' 1:0 '''1:3''' '''1:1''' | ||
|align="center"|56 | |align="center"|56 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1934 | |align="center"|1934 | ||
|align="left"|''' | |align="left"|'''2:1''' '''0:5''' | ||
|align="center"|58 | |align="center"|58 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1935 | |align="center"|1935 | ||
|align="left"|''' | |align="left"|'''0:4''' '''5:0''' | ||
|align="center"|60 | |align="center"|60 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1936 | |align="center"|1936 | ||
|align="left"|2:0 | |align="left"|2:0 2:3 | ||
|align="center"|62 | |align="center"|62 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1937 | |align="center"|1937 | ||
|align="left"|''' | |align="left"|'''1:1''' '''1:0''' | ||
|align="center"|64 | |align="center"|64 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1938 | |align="center"|1938 | ||
|align="left"|''' | |align="left"|'''2:2''' '''2:1''' | ||
|align="center"|66 | |align="center"|66 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1939 | |align="center"|1939 | ||
|align="left"|''' | |align="left"|'''1:5''' '''0:1''' | ||
|align="center"|68 | |align="center"|68 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1940 | |align="center"|1940 | ||
|align="left" | |align="left"|0:3 ''1:7'' 2:0 | ||
|align="center"|71 | |align="center"|71 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1941 | |align="center"|1941 | ||
|align="left"| | |align="left"|1:1 1:1 2:3 | ||
|align="center"|74 | |align="center"|74 | ||
|- | |- | ||
Linia 327: | Linia 327: | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1943 | |align="center"|1943 | ||
|align="left" | |align="left"|1:3 3:0 *** | ||
|align="center"|76 | |align="center"|76 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1944 | |align="center"|1944 | ||
|align="left" | |align="left"|0:4 0:3 | ||
|align="center"|78 | |align="center"|78 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1945 | |align="center"|1945 | ||
|align="left"|'' | |align="left"|''0:2'' 2:1 0:2 1:2 | ||
|align="center"|82 | |align="center"|82 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1946 | |align="center"|1946 | ||
|align="left" | |align="left"|1:3 1:0 1:1 1:0 1:4 0:1 | ||
|align="center"|88 | |align="center"|88 | ||
|- | |- | ||
Linia 347: | Linia 347: | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1948 | |align="center"|1948 | ||
|align="left"|''' | |align="left"|'''2:0''' '''1:1''' 3:1 | ||
|align="center"|95 | |align="center"|95 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1949 | |align="center"|1949 | ||
|align="left"|''' | |align="left"|'''1:0''' '''0:0''' | ||
|align="center"|97 | |align="center"|97 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1950 | |align="center"|1950 | ||
|align="left"|''' | |align="left"|'''0:1''' '''1:3''' | ||
|align="center"|99 | |align="center"|99 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1951 | |align="center"|1951 | ||
|align="left"|''' | |align="left"|'''0:0''' '''0:5''' | ||
|align="center"|101 | |align="center"|101 | ||
|- | |- | ||
Linia 367: | Linia 367: | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1953 | |align="center"|1953 | ||
|align="left"|''' | |align="left"|'''4:2''' '''0:3''' 5:1 | ||
|align="center"|105 | |align="center"|105 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1954 | |align="center"|1954 | ||
|align="left"|0:2 ''' | |align="left"|0:2 '''1:1''' '''0:0''' | ||
|align="center"|108 | |align="center"|108 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1955 | |align="center"|1955 | ||
|align="left"|3:1 2:3 | |align="left"|3:1 2:3 1:3 | ||
|align="center"|111 | |align="center"|111 | ||
|- | |- | ||
Linia 387: | Linia 387: | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1958 | |align="center"|1958 | ||
|align="left"|2:0 ''' | |align="left"|2:0 '''2:1''' '''1:1''' | ||
|align="center"|116 | |align="center"|116 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1959 | |align="center"|1959 | ||
|align="left"|''' | |align="left"|'''0:1''' '''3:2''' | ||
|align="center"|118 | |align="center"|118 | ||
|- | |- | ||
Linia 399: | Linia 399: | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1961 | |align="center"|1961 | ||
|align="left"|''' | |align="left"|'''1:3''' '''0:1''' | ||
|align="center"|122 | |align="center"|122 | ||
|- | |- | ||
Linia 411: | Linia 411: | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1964 | |align="center"|1964 | ||
|align="left"|''' | |align="left"|'''1:4''' | ||
|align="center"|123 | |align="center"|123 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1965 | |align="center"|1965 | ||
|align="left"|''' | |align="left"|'''1:0''' 0:2 | ||
|align="center"|125 | |align="center"|125 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1966 | |align="center"|1966 | ||
|align="left"|2:0 2:1 ''' | |align="left"|2:0 2:1 '''1:2''' | ||
|align="center"|128 | |align="center"|128 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1967 | |align="center"|1967 | ||
|align="left"|2:2 ''' | |align="left"|2:2 '''0:3''' | ||
|align="center"|130 | |align="center"|130 | ||
|- | |- | ||
Linia 431: | Linia 431: | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1969 | |align="center"|1969 | ||
|align="left"|1:2 ''' | |align="left"|1:2 '''2:3''' | ||
|align="center"|133 | |align="center"|133 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1970 | |align="center"|1970 | ||
|align="left"|''' | |align="left"|'''0:2''' 0:0 | ||
|align="center"|135 | |align="center"|135 | ||
|- | |- | ||
Linia 451: | Linia 451: | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1974 | |align="center"|1974 | ||
|align="left"| | |align="left"|1:2 1:1 | ||
|align="center"|139 | |align="center"|139 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1975 | |align="center"|1975 | ||
|align="left" | |align="left"|4:1 | ||
|align="center"|140 | |align="center"|140 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1976 | |align="center"|1976 | ||
|align="left"| | |align="left"|1:5 | ||
|align="center"|141 | |align="center"|141 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1977 | |align="center"|1977 | ||
|align="left"| | |align="left"|2:2 | ||
|align="center"|142 | |align="center"|142 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1978 | |align="center"|1978 | ||
|align="left"| | |align="left"|0:1 3:2 | ||
|align="center"|144 | |align="center"|144 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1979 | |align="center"|1979 | ||
|align="left" | |align="left"|0:5 | ||
|align="center"|145 | |align="center"|145 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1980 | |align="center"|1980 | ||
|align="left"| | |align="left"|1:1 | ||
|align="center"|146 | |align="center"|146 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1981 | |align="center"|1981 | ||
|align="left" | |align="left"|1:4 | ||
|align="center"|147 | |align="center"|147 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1982 | |align="center"|1982 | ||
|align="left"| | |align="left"|0:1 '''0:0''' 2:2 | ||
|align="center"|150 | |align="center"|150 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1983 | |align="center"|1983 | ||
|align="left" | |align="left"|0:1 '''2:1''' '''0:0''' | ||
|align="center"|153 | |align="center"|153 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1984 | |align="center"|1984 | ||
|align="left"| | |align="left"|'''0:0''' 0:0 | ||
|align="center"|155 | |align="center"|155 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1985 | |align="center"|1985 | ||
|align="left" | |align="left"|0:4 0:1 | ||
|align="center"|157 | |align="center"|157 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1986 | |align="center"|1986 | ||
|align="left"| | |align="left"|3:1 | ||
|align="center"|158 | |align="center"|158 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1987 | |align="center"|1987 | ||
|align="left" | |align="left"|0:1 | ||
|align="center"|159 | |align="center"|159 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1988 | |align="center"|1988 | ||
|align="left"| | |align="left"|2:0 | ||
|align="center"|160 | |align="center"|160 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1989 | |align="center"|1989 | ||
|align="left" | |align="left"|1:2 | ||
|align="center"|161 | |align="center"|161 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1990 | |align="center"|1990 | ||
|align="left"| | |align="left"|1:0 | ||
|align="center"|162 | |align="center"|162 | ||
|- | |- | ||
Linia 527: | Linia 527: | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1993 | |align="center"|1993 | ||
|align="left" | |align="left"|0:2 | ||
|align="center"|164 | |align="center"|164 | ||
|- | |- | ||
Linia 535: | Linia 535: | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1995 | |align="center"|1995 | ||
|align="left"|''' | |align="left"|'''1:0''' | ||
|align="center"|165 | |align="center"|165 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|1996 | |align="center"|1996 | ||
|align="left"|''' | |align="left"|'''0:2''' | ||
|align="center"|166 | |align="center"|166 | ||
|- | |- | ||
Linia 571: | Linia 571: | ||
|- | |- | ||
|align="center"|2004 | |align="center"|2004 | ||
|align="left"|''' | |align="left"|'''0:0''' | ||
|align="center"|167 | |align="center"|167 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|2005 | |align="center"|2005 | ||
|align="left"|''' | |align="left"|'''0:1''' '''0:3''' | ||
|align="center"| | |align="center"|179 | ||
|- | |- | ||
|align="center"|2006 | |align="center"|2006 | ||
|align="left"|''' | |align="left"|'''1:1''' '''0:3''' | ||
|align="center"|171 | |align="center"|171 | ||
|} | |} | ||
Pogrubione - mecze z I i | Pogrubione - mecze z I ligi i mistrzostw kraju<BR> | ||
Pochylone - mecze krótsze niż regulaminowe<BR> | Pochylone - mecze krótsze niż regulaminowe<BR> | ||
'' | ''na podstawie monografii Marka Pampucha "Pany 1906-2006"'' | ||
< | <nowiki> | ||
* Wynik na boisku 0:1 zweryfikowany vo dla Cracovii z powodu uczestnictwa nie uprawnionych graczy (wówczas vo był 5:0, jednak dla ujednolicenia podajemy 3:0)</nowiki><BR> | |||
<nowiki> | |||
** Wynik na boisku 4:1, zweryfikowany vo - Wisła zeszła z boiska.</nowiki><BR> | |||
</ | <nowiki> | ||
*** Przy stanie 0:0 Wisła zeszła z boiska, zweryfikowany vo dla Cracovii. | |||
</nowiki> | |||
</CENTER> | </CENTER> | ||
=== '''Zobacz też:''' === | === '''Zobacz też:''' === | ||
* [[ | * [[:Kategoria: Wisła Kraków|Spis meczów z Wisłą Kraków opisanych w Wikipasach]] | ||
* [[Wielkie derby (historia)|Historia wielkich derbów]] | |||
* [[ | |||
[[Kategoria: Wielkie derby|!]] | [[Kategoria: Wielkie derby|!]] | ||
[[Kategoria: Wisła Kraków|!]] | [[Kategoria: Wisła Kraków|!]] |
Wersja z 10:44, 2 lis 2007
Bilans
Wersja 1
meczy | wygrane | remisy | porażki | bramki | różnica | najw. wygr. | najw. przegr. | |
razem | 172 | 58 | 38 | 76 | 225-292 | -67 | 5:0 | 1:7 |
Zestawienie to to powszechnie znane z mediów statystyki Wielkich Derbów.
Wersja 2
meczy | wygrane | remisy | porażki | bramki | różnica | najw. wygr. | najw. przegr. | |
razem | 172 | 58 | 38 | 76 | 224-292 | -68 |
Zestawienie to to (skorygowane) statystyki opublikowane w magazynie "Pasy" (41/2004).
Wersja 3
meczy | wygrane | remisy | porażki | bramki | różnica | najw. wygr. | najw. przegr. | |
razem | 171 | 58 | 39 | 74 | 224-283 | -59 | 5:0 | 1:7 |
Zestawienie to powstało na podstawie pełnej listy wyników opublikowanej w monografii "Pany 1906-2006".
Mecze wg rozgrywek
Rozgrywka | Liczba spotkań | Wygrane | Remisy | Przegrane | Bramki + | Bramki - |
I liga | 55 | 17 | 16 | 22 | 62 | 88 |
II liga | 4 | 2 | 0 | 2 | 3 | 6 |
Puchar Polski | 2 | 0 | 1 | 1 | 3 | 5 |
Mistrzostwa Galicji | 3 | 3 | 0 | 0 | 8 | 2 |
krakowska Klasa A | 15 | 9 | 2 | 4 | 31 | 19 |
Okupacyjne mistrzostwa Krakowa | 5 | 0 | 2 | 3 | 4 | 14 |
Herbowa tarcza Krakowa | 16 | 3 | 3 | 10 | 16 | 31 |
Puchar Prezydenta m. Krakowa | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Puchar Rektora UJ | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 |
Mecze towarzyskie | 70 | 23 | 14 | 33 | 96 | 125 |
Razem | 172 | 58 | 38 | 76 | 224 | 292 |
na podstawie magazynu Pasy (4/2004) i strony www.cracovia.krakow.pl
Wyniki
rok | wyniki | ilość meczów |
1908 | 1:1 3:1 2:2 | 3 |
1909 | 1:1 0:2 0:1 | 6 |
1910 | 2:0 | 7 |
1911 | 1:0 | 8 |
1912 | 4:2 2:0 | 10 |
1913 | 2:1 3:0 * | 12 |
1914 | 3:1 | 13 |
1915 | ||
1916 | ||
1917 | ||
1918 | 3:2 0:1 | 15 |
1919 | 1:3 1:0 | 17 |
1920 | 0:1 4:1 1:1 | 20 |
1921 | 3:0 5:0 1:1 | 23 |
1922 | 1:1 2:1 | 25 |
1923 | 0:1 1:1 4:2 1:5 | 29 |
1924 | 0:2 2:0 2:4 | 32 |
1925 | 5:5 | 33 |
1926 | 2:1 3:2 | 35 |
1927 | ||
1928 | 2:1 1:5 | 37 |
1929 | 1:1 3:1 1:5 | 40 |
1930 | 2:1 0:1 1:2 | 43 |
1931 | 1:4 2:1 2:4 4:3 | 47 |
1932 | 4:2 0:3 2:2 3:0 | 51 |
1933 | 1:1 3:0 ** 1:0 1:3 1:1 | 56 |
1934 | 2:1 0:5 | 58 |
1935 | 0:4 5:0 | 60 |
1936 | 2:0 2:3 | 62 |
1937 | 1:1 1:0 | 64 |
1938 | 2:2 2:1 | 66 |
1939 | 1:5 0:1 | 68 |
1940 | 0:3 1:7 2:0 | 71 |
1941 | 1:1 1:1 2:3 | 74 |
1942 | ||
1943 | 1:3 3:0 *** | 76 |
1944 | 0:4 0:3 | 78 |
1945 | 0:2 2:1 0:2 1:2 | 82 |
1946 | 1:3 1:0 1:1 1:0 1:4 0:1 | 88 |
1947 | 0:3 3:0 2:2 0:1 | 92 |
1948 | 2:0 1:1 3:1 | 95 |
1949 | 1:0 0:0 | 97 |
1950 | 0:1 1:3 | 99 |
1951 | 0:0 0:5 | 101 |
1952 | 0:1 | 102 |
1953 | 4:2 0:3 5:1 | 105 |
1954 | 0:2 1:1 0:0 | 108 |
1955 | 3:1 2:3 1:3 | 111 |
1956 | 2:2 | 112 |
1957 | 1:4 | 113 |
1958 | 2:0 2:1 1:1 | 116 |
1959 | 0:1 3:2 | 118 |
1960 | 0:2 2:1 | 120 |
1961 | 1:3 0:1 | 122 |
1962 | ||
1963 | ||
1964 | 1:4 | 123 |
1965 | 1:0 0:2 | 125 |
1966 | 2:0 2:1 1:2 | 128 |
1967 | 2:2 0:3 | 130 |
1968 | 1:1 | 131 |
1969 | 1:2 2:3 | 133 |
1970 | 0:2 0:0 | 135 |
1971 | ||
1972 | 1:1 | 136 |
1973 | 0:3 | 137 |
1974 | 1:2 1:1 | 139 |
1975 | 4:1 | 140 |
1976 | 1:5 | 141 |
1977 | 2:2 | 142 |
1978 | 0:1 3:2 | 144 |
1979 | 0:5 | 145 |
1980 | 1:1 | 146 |
1981 | 1:4 | 147 |
1982 | 0:1 0:0 2:2 | 150 |
1983 | 0:1 2:1 0:0 | 153 |
1984 | 0:0 0:0 | 155 |
1985 | 0:4 0:1 | 157 |
1986 | 3:1 | 158 |
1987 | 0:1 | 159 |
1988 | 2:0 | 160 |
1989 | 1:2 | 161 |
1990 | 1:0 | 162 |
1991 | 1:3 | 163 |
1992 | ||
1993 | 0:2 | 164 |
1994 | ||
1995 | 1:0 | 165 |
1996 | 0:2 | 166 |
1997 | ||
1998 | ||
1999 | ||
2000 | ||
2001 | ||
2002 | ||
2003 | ||
2004 | 0:0 | 167 |
2005 | 0:1 0:3 | 179 |
2006 | 1:1 0:3 | 171 |
Pogrubione - mecze z I ligi i mistrzostw kraju
Pochylone - mecze krótsze niż regulaminowe
na podstawie monografii Marka Pampucha "Pany 1906-2006"
* Wynik na boisku 0:1 zweryfikowany vo dla Cracovii z powodu uczestnictwa nie uprawnionych graczy (wówczas vo był 5:0, jednak dla ujednolicenia podajemy 3:0)
** Wynik na boisku 4:1, zweryfikowany vo - Wisła zeszła z boiska.
*** Przy stanie 0:0 Wisła zeszła z boiska, zweryfikowany vo dla Cracovii.