1997-11-09 Cracovia - Ceramika Opoczno 2:1: Różnice pomiędzy wersjami

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 33: Linia 33:
|                        trener_gosc =  
|                        trener_gosc =  
|              ustawienie_gospodarz =  
|              ustawienie_gospodarz =  
|                    sklad_gospodarz = Felsch<BR> Szary<BR> Walankiewicz<BR> Mróz<BR> Kowalik (61' Powroźnik)<BR> Kraczkiewicz<BR> Depa<BR> [[Adam Dąbrowski|Dąbrowski]] (69' Krupa)<BR> Siemieniec (28' Zegarek)<BR> Feutchine<BR> Hrapkowicz
|                    sklad_gospodarz = Felsch<BR> Szary<BR> Walankiewicz<BR> Mróz<BR> Kowalik (61' Powroźnik)<BR> Kraczkiewicz<BR> Depa<BR> [[Adam Dąbrowski|Dąbrowski]] (69' Krupa)<BR> Siemieniec (28' Zegarek)<BR> [[Armand Guy Feutchine|Feutchine]]<BR> Hrapkowicz
|                    ustawienie_gosc =  
|                    ustawienie_gosc =  
|                        sklad_gosc =  
|                        sklad_gosc =  

Wersja z 01:42, 10 lut 2008


Herb_Cracovia


pilka_ico
II liga grupa wschodnia , 15 kolejka
niedziela, 9 listopada 1997

Cracovia - Ceramika Opoczno

2
:
1

(1:1)



Herb_Ceramika Opoczno


Skład:
Felsch
Szary
Walankiewicz
Mróz
Kowalik (61' Powroźnik)
Kraczkiewicz
Depa
Dąbrowski (69' Krupa)
Siemieniec (28' Zegarek)
Feutchine
Hrapkowicz

Sędzia: M.Pyzałka z Wrocławia
Widzów: 1 000

bramki Bramki

Walankiewicz (43')
Dąbrowski (57')
0:1
1:1
2:1
Dopierała (15')


Opis meczu

Z końcem minionego tygodnia z pomocą dla „Pasów” pospieszyła Wisła - Adam Dąbrowski i czarnoskóry Guy Feutchine zostali wypożyczeni (nieodpłatnie), a trener Piotr Kocąb uznał, że mają miejsce w wyjściowym składzie. Trafił w „dziesiątkę”! Obaj przyczynili się do wygranej Cracovii, z obu, wydaje się, zespół w biało- czerwonych kostiumach mieć będzie pociechę także w następnych spotkaniach. Początek meczu był wszakże dla gospodarzy niepomyślny. Dobiegała końca 15 minuta, kiedy Majda znakomicie zacentrował z prawej strony. Dopierała przyjął piłkę w pełnym biegu i nie zwalniając ostro strzelił pod poprzeczkę. Goście teraz trochę cofnęli się i próbowali nękać przeciwnika kontrami. W tej sytuacji lekką przewagę w polu uzyskała Cracovia i w 36 min. miała pierwszą sytuację podbramkową z prawdziwego zdarzenia - po bardzo dobrym podaniu Kowalika nie atakowany Dąbrowski z 12 metrów strzelił obok bramki. 7 minut później było 1- 1: Zegarek dokładnie zacentrował z rzutu rożnego, a Walankiewicz sprytną „główkąâ€ pokonał Łukiewicza.
Po zmianie stron, od pierwszego gwizdka, zaatakowała Cracovia. „Pasy” grały walecznie, z determinacją, a wiele ofensywnych poczynań miało inwencję. W 48 min. arbiter nie reagował (a powinien !) na faul na Kowaliku w obrębie pola karnego, ale wkrótce - po kolejnej, dobrej akcji gospodarzy - Dąbrowski strzelił z 18 metrów i piłka znalazła się w górnym rogu bramki. O tym golu, faktycznie godnym filmowej kamery - trener Kocąb powiedział po meczu, że warto było dla takiej bramki przyjść na stadion.... Cracovia - prowadząc 2-1 nadal posiadała inicjatywę, ale w miarę upływu czasu coraz więcej uwagi poświęcała asekuracji własnego przedpola. I to z powodzenie, gdyż pod bramką Felscha nie dochodziło do ostrych spięć.
Szkoleniowiec gości, Witold Mroziewski, utyskiwał, iż jego podopieczni rozegrali jedno ze słabszych spotkań. Wygraną Cracovii uznał za zasłużoną, z uznaniem mówił o bojowości i determinacji gospodarzy.