1906-09-30 Czarni Lwów - Biało-Czerwoni Kraków 0:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Czarni Lwów


pilka_ico
mecz towarzyski
Lwów, niedziela, 30 września 1906

Czarni Lwów - Biało-Czerwoni Kraków

0
:
1



Herb_Cracovia




Skład:
Józef Słotwiński
Piotr Pollak
Franciszek Jachieć
Jan Keller
Tadeusz Bałabuszyński
Tadeusz Kucz
Tadeusz Tyralski
Antoni Gawędzki
Józef Stoeger
Marian Marszałek
Stanisław Szeligowski


Zapowiedź meczu

Opis meczu

Nowa Reforma

Relacja z meczu w krakowskim dzienniku Nowa Reforma

Młodzież krakowska we Lwowie. Silne zainteresowanie wywołało w naszem mieście przybycie drużyny footballowej krakowskiej, która pobiła1 w czasie Zielonych Świąt b. r. w matchu footbalowym przez lwowski Klub czerwonych przyjechała obecnie zagrać match-rewanż.

W sobotę rano na dworcu powitał drużynę krakowską wydział Towarzystwa zabaw ruchowych. Tłumy młodzieży lwowskiej zebrały się również, aby zaznaczyć swą sympatyę dla dzielnego zastępu krakowskiego. Po zwiedzeniu Panoramy racławickiej i innych osobliwości miasta odbyły się popołudniu zawody nadprogramowe. [...]

W niedzielę po południu rozegrano match footballowy w obecności mnóstwa widzów. Półtora godzinna gra obydwu drużyn, krakowskiej i lwowskiej czarnych obfitowała w piękne momenty, oklaskiwane z zapałem przez publiczność. Zapasy skończyły się zwycięstwem I. klubu krakowskiego (1:0). Po rozegraniu matchu prezes lwowskiego Towarzystwa zabaw ruchowych wręczył zwycięzcom dyplom honorowy wśród frenetycznych oklasków.

Źródło: Nowa Reforma

1  - prawdopodobnie literówka, powinno być "pobita"

Głos Narodu

Relacja z meczu w krakowskim dzienniku Głos Narodu

O godzinie 3ž zaczęto match foothbalsowy, który z krótka przerwą grał do g. 5 i pół. Ponieważ siły obu partji były równe, długo partja była nierozstrzygniętą, odpiero w ostatnim kwadransie uczeń Szeligowski z Krakowa, zdobywając bramkę przechylił zwycięstwo na stronę krakowiaków, których nagrodzono hucznymi oklaskami. Wynik partji był więc 1:0. W partji krakowskiej odznaczyli się uczniowie: Słotwiński, który wspaniale bronił bramki, Szeligowski, Stoeger, Ryba i Tyrzelski; miedzy zapaśnikami ze Lwowa: Papius, Scherautz, Berger i Legeźyński.

Po skończonej partji rozdano nagrody, a następnie przemówił przedstawiciel lwowskiego Tow. zabaw ruchowych i przedstawiciel tegoż towarzystwa z Krakowa, wznosząc okrzyk na cześć młodzieży lwowskiej i kończąc słowami "Do widzenia w Krakowie".


Relacja z meczu w lwowskim dzienniku Słowo Polskie


1906-09-30 Czarni Lwów - Biało-Czerwoni Kraków 0-1.jpg