Widzów: ok. 1 000 „ok.” nie może być przypisane do zadeklarowanego typu liczbowego o wartości 1000.

1924-08-31 Jutrzenka III Kraków - Cracovia III 1:0

Mecz następnego dnia

Sport Ilustrowany

Relacja z meczu w poznańskim tygodniku Sport Ilustrowany
Zawody powyższe odbyły się na boisku Cracovii, zupełnie po deszczu rozmokłem i z tego też powodu nie można też wyrobić sobie sądu o poziomie gry gości. Drużyna krakowska, składała się z rezerwowych graczy Cracovii i Makkabi, ponieważ oba te kluby mają przed sobą ważne spotkania o mistrzostwo w niedzielę (B. B. S. V.) w Bielsku i Zwierzyniecki K. S.) nie chciały - zresztą całkiem słusznie - swych lepszych graczy forsować. Goście fizycznie dobrze zbudowani czuli się bardzo źle na błotnistym terenie, natomiast krakowianie, jako lżejsi byli częściej panami sytuacji. Gra mało interesująca, goście pierwsi zdobywają bramkę, niedługo potem miejscowi z całkiem wyraźnego spalonego wyrównują. Niedługo przed przerwą przebija się ładnie lewy łącznik gości i w niedalekiej odległości zdobywa drugą i ostatnią dla swej drużyny bramkę. Po pauzie oddają krakowianie szereg strzałów na bramkę przeciwników, jedną silną piłkę wypuszcza bramkarz gości z rąk, nadbiegający lewy łącznik Bechmann (Mak.) pakuje ją do siatki. Obustronne ataki nie przynoszą zmiany i wynik 2:2 utrzymuje się do końca zawodów, skróconych z powodu rzęsistego deszczu o 20 minut.
Sędzia p. Mund bardzo słaby. Publiczności około 1000 osób.

Źródło: Sport Ilustrowany nr 29 z 4 września 1924