1938-08-15 Junak Drohobycz - Cracovia 3:4: Różnice pomiędzy wersjami

Linia 52: Linia 52:

==== Przegląd Sportowy ====
{{miejsce na opis}}
Cracovia rozegrała w poniedziałek mecz w Drohobyczu, wygrywając z Junakiem po równej i niezwykle zaciętej walce 4:3 (2:3). Losy meczu ważyły się do ostatnich minut, Junak bowiem w 75 min. prowadził jeszcze 3:2. Cały zespół drohobycki wykazał b. dobrą formę, na specjalne wyróżnienie zasługują bramkarz ???.

W Cracovii najlepszym graczem był Korbas, dalej Młynarek i Strzelnica.

Prowadzenie uzyskał Junak już w pierwszej minucie przez Szewczyka, Cracovia wyrównała dopiero w 31 min. ze strzału Korbasa, a w 39 min. Junak prowadził już 2:1 dzięki bramce uzyskanej przez Chlebka.

Po przerwie Cracovia wyrównuje ponownie przez Szeligę, w kilka minut potem drohobyczanie znowu prowadzą 3:2, przy czym celnym strzelcem był tym razem ???. Końcowy zryw przynosi dopiero Cracovii zwycięstwo. Dwie ostatnie bramki zdobywa dla niej Korbas. Na meczu obecnych było 3.000 widzów. Sędziował p. Strzelecki.

Sędzia: Józef Strzelecki ze Lwowa
Widzów: ok. 3 000 „ok.” nie może być przypisane do zadeklarowanego typu liczbowego o wartości 3000.

Korbas x3
Szeliga

Mecz poprzedniego dnia:

1938-08-14 Hasmonea Lwów - Cracovia 1:5

Mecz poprzedniego dnia

Sportowiec Krakowski

W poniedziałek rozegrany został w Drohobyczu mecz piłkarski pomiędzy Cracovią i Junakiem, zakończony zwycięstwem Cracovii w stosunku 4:3 (1:2).

Bramki dla Cracovii zdobyli Korbas (3) i Szeliga.

Relacja z meczu w tygodniku Sportowiec Krakowski

Źródło: Sportowiec Krakowski

Cracovia rozegrała w poniedziałek mecz w Drohobyczu, wygrywając z Junakiem po równej i niezwykle zaciętej walce 4:3 (2:3). Losy meczu ważyły się do ostatnich minut, Junak bowiem w 75 min. prowadził jeszcze 3:2. Cały zespół drohobycki wykazał b. dobrą formę, na specjalne wyróżnienie zasługują bramkarz ???.

Po przerwie Cracovia wyrównuje ponownie przez Szeligę, w kilka minut potem drohobyczanie znowu prowadzą 3:2, przy czym celnym strzelcem był tym razem ???. Końcowy zryw przynosi dopiero Cracovii zwycięstwo. Dwie ostatnie bramki zdobywa dla niej Korbas. Na meczu obecnych było 3.000 widzów. Sędziował p. Strzelecki.

Źródło: Przegląd Sportowy [1]