1946-04-21 Cracovia - SK Kladno 2:2: Różnice pomiędzy wersjami

m
Linia 40: Linia 40:
<b>Dwa występy [[SK Kladno|Kladna]] w Krakowie</b><br>
<b>Zaszczytny remis Cracovii i porażka [[Garbarnia Kraków|Garbarni]]</b><br>
Mimo wielu przeszkód udało się Cracovii i [[Garbarnia Kraków|Garbarnii]] sprowadzić na święta doskonałą drużynę czeskiej Ligi, która ostatnio mogła się poszczycić szeregiem sukcesów między innymi wygraną że [[Slavia Praga|Slavią 4:1, [[Viktoria Žižkov|Viktorią]]  5:0, [[SK Pardubice|Pardubicami]] 8:0.
Mimo wielu przeszkód udało się Cracovii i [[Garbarnia Kraków|Garbarnii]] sprowadzić na święta doskonałą drużynę czeskiej Ligi, która ostatnio mogła się poszczycić szeregiem sukcesów między innymi wygraną że [[Slavia Praga|Slavią]] 4:1, [[Viktoria Žižkov|Viktorią]]  5:0, [[SK Pardubice|Pardubicami]] 8:0.
W pierwszym dniu spotkali się Czesi z Cracowią, która osłabiona brakiem doskonałych pomocników [[Tadeusz Parpan|Parpana]] i [[Edward Jabłoński|Jabłońskiego I]] zdołała po ambitnej grze całego zespołu uzyskać zaszczytny wynik remisowy, chociaż goście prowadzili jeszcze w 74 minucie gry 2:0.<br>
Białoczerwoni dopingowani przez widownię uzyskali w końcowych minutach gry dwie bramki ze strzałów najlepszego swojego napastnika [[Henryk Bobula|Bobuli]] i [[Stanisław Różankowski|Rozankowakiego II]].<br>

Zaszczytny remis Cracovii i porażka Garbarni
Mimo wielu przeszkód udało się Cracovii i Garbarnii sprowadzić na święta doskonałą drużynę czeskiej Ligi, która ostatnio mogła się poszczycić szeregiem sukcesów między innymi wygraną że Slavią 4:1, Viktorią 5:0, Pardubicami 8:0. W pierwszym dniu spotkali się Czesi z Cracowią, która osłabiona brakiem doskonałych pomocników Parpana i Jabłońskiego I zdołała po ambitnej grze całego zespołu uzyskać zaszczytny wynik remisowy, chociaż goście prowadzili jeszcze w 74 minucie gry 2:0.
Białoczerwoni dopingowani przez widownię uzyskali w końcowych minutach gry dwie bramki ze strzałów najlepszego swojego napastnika Bobuli i Rozankowakiego II.
Czesi zademonstrowali futbol o dobrym poziomie technicznym, szybkim starcie, nienagannym kryciu i doskonałej grze głową - natomiast raził u nich brak celności oraz zwlekanie na polu karnym przeciwnika. Najlepszą częścią drużyny była linia pomocy z doskonałym środkowym Rasplicką na czele, natomiast lewoskrzydłowy Mrazek był najsłabszym graczem drużyny. Słynny strzelec i kandydat do reprezentacji Seidl podobnie jak środkowy napastnik Petak zawiedli na ogół. Brakowało im w pierwszym rzędzie siły bojowej oraz dalekiego celnego strzału.
W drużynie krakowskiej wybił się na plan pierwszy Rybicki w bramce, Bobula w ataku, Gędlek w obronie, który jednak w 15-ej minucie po przerwie uległ kontuzji i był zastąpiony przez Domańskiego.
Prowadzenie zdobyli Czesi w 30ej minucie ze strzału Petaka. en wynik utrzymał się do przerwy. W pierwszej minucie po przerwie ten sam środkowy napastnik zdobył drugą bramkę, dobijając strzał lewego łącznika, odparowany przez Rybickiego.
Po 29 minutach gry wśród niesłychanego entuzjazmu widowni zdobył Bobula pierwszą bramkę dla swoich barw a w 6 minut później Różankowski II podania swojego brata ustalił wynik dnia.
Sędzia Seichtar nie miał najlepszego dnia.

Źródło: Przegląd Sportowy [1]