Radoń
Poświatax2
Masaczyńskiego
Zięby

Plik:Reprezentacja gastronomiczna herb.png 1947-08-01 Drużyna Gastronomiczna - Cracovia II 2:2

Afisz reklamujący mecz

Opis meczu w dzienniku Echo Krakowa
Drużyna wojskowa grająca przeciw silnemu przeciwnikowi wykazała w tym spotkaniu niezwykłą zaciętość i ambicję, dzięki czemu miała zwłaszcza w pierwszej połowie okresy niezłych zagrań. Po przerwie jednak, kiedy swych starszych kolegów zluzowali młodzi juniorzy Cracovii, którzy powrócili niedawno z obozu kondycyjnego z Świdnicy przewaga biało-czerwonych była wyraźna, a wynik w zupełności odpowiadał przebiegowi gry. wyróżnienie w drużynie wojskowej zasługuje trio obronne z dobrze i przytomnie broniącym Kmieciem na czele.

Cracovia wzmocniona Hymczakiem i Radoniem z pierwszej drużyny, miała w tych dwóch zawodnikach, swe najsilniejsze punkty. Niezłym był również lewoskrzydłowy Masaczyński. Do przerwy jedyną bramkę uzyskał dla białoczerwonych Radoń, po przerwie przy stale wzrastającej przewadze zwycięzców bramki padały ze strzałów: Poświata (dwie), Masaczyńskiego i Zięby.
Sędziował obiektywnie ob. Seichter.

Widzów mimo dnia powszedniego około 2-ch tys. żywo dopingujących wojskowych i oklaskujących piękne parady Kmiecia.
Źródło: Echo Krakowa nr 211 z 3 sierpnia 1947

"Cracovia I B - Repr. 0. W. Kraków 5:0 0:0)" -

Cracovia I B - Repr. 0. W. Kraków 5:0 0:0)

Relacja z meczu w dzienniku Dziennik Polski
W piątek reprezentacja piłkarska O- W. Kraków rozegrała drugie spotkanie treningowe, ponosząc jednak 1 Cracovię I B porażkę w wysokim stosunku 5:0. Cracovia zaraz od pierwszej minuty przejęła inicjatywę w swoje ręce nie oddając jej do końca spotkania. Lepsza technicznie łatwo Przechodziła formacje przeciwnika. Wynik mógłby być nawet i wyższy gdyby nie zmarnowanie kilku pozycji przez lewą stronę napadu zwycięzców. Wydawało się jakby Cracovia Oszczędzała się. Wojskowi oprócz ambicji nie pokazali nic specjalnego Sama gra nie była ciekawa. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Poświat 2 Masaczyński. Radoń i Ziemba po jednej. Sędziował Seichter. (St.)
Źródło: Dziennik Polski nr 209 z 3 sierpnia 1947