1974-09-01 Cracovia - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 2:0

Kalwarianka : Hodur, Cimer, Kawula, Stawowy, Zimmer, Galos, Zawadzki (Monica), Stokłosa, Hebda, Janczar (Wypiór), Brózda
Cracovia: Musialik, Surma, Drobny, Lendzion, Turecki, Niemiec, Z.Maczugowski, Szczepankiewicz (Kopijka), Hefko, Sputo, A.Maczugowski (A.Nenko)

Opis meczu :

Cracovia - Kalwarianka 2:0 (2:0)

Udany start Cracovii - zwycięstwa w dwóch meczach wyjazdowych - zrobił swoje. Na pierwszy występ biało-czerwonych na własnym stadionie przybyło blisko 10 tys. widzów! W pierszej połowie gospodarze zaprezentowali się poprawnie. Mieli wyraźną przewagę w polu, stworzyli wiele sytuacji podbramkowych. W 32 minucie A.Maczugowski - z kilku metrów - zdobył prowadzenie. W 38 min. efektowną akcję zakończyła piękna "główka" Lendziona i było już 2:0. W minutę później Sputo strzelił w słupek. Po przerwie gra była mniej interesująca. Cracovia - prowadząc 2:0 - nie wysilała się zbytnio, a ponadto piłkarzom obu drużyn dał się we znaki upał. Niemniej i w tym okresie gospodarze wypracowali sobie kilka doskonałych pozycji podbramkowych. W Cracovii dobrze grali obrońcy Drobny i Lendzion oraz Niemiec i Z.Maczugowski w drugiej linii. A.Maczugowski miał dobre momenty, ale wytknąć mu trzeba nonszalancję w kilku sytuacjach. Znacznie poniżej swoich możliwości zagrali Hefko i Sputo.

Źródło: Tempo