1975-10-19 Cracovia - Wawel Kraków 2:0: Różnice pomiędzy wersjami

Linia 46: Linia 46:

"Biało-czerwoni" przewyższali wojskowych zarówno pod względem techniki jaki i taktyki, a opanowanie środkowej strefy boiska - dało im możność spokojnego kontrolowania wydarzeń. Gospodarze od pierwszych minut przejęli inicjatywę, na bramkę gości przeprowadzili szereg składnych ataków, którym brak było jednak wykończenia. Strzały Zamojdzika, Hefki, Nenki czy Englerta mijały cel, trafiały w obrońców gości lub stawały się łupem dobrze usposobionego Krysy.
Zieloni, zepchnięci do defensywy rewanżowali się nielicznymi wypadami, które dwukrotnie poważnie zagroziły bramce Cracovii. W sumie zwycięstwo Cracovii, ani na moment nie zagrożone, powinno być co najmniej o jedną bramkę wyższe.
Na wyróżnienie w dobrze grającym zespole gospodarzy zasłużyli: Wójtowicz oraz Lendzion, Niemiec i Macała, u gości podobali się: Dwernicki, Brzeziński i Krysa.

Relacja z meczu w Tempie
Wyraźnie wracająca do formy Cracovia - po okresach zupełnie dobrej gry - w pełni zasłużenie pokonała Wawel 2:0 (1:0).

Źródło: Tempo