1980-08-30 Cracovia - Hutnik Nowa Huta 1:3: Różnice pomiędzy wersjami

Widzów <BR><br>
'''Cracovia:''' Karwecki, Wójtowicz, Bielewicz (24 Podsiadło), Niemiec (16 Karaś), Turecki, Błachno, Gacek, Grzesiak, Dybczak, Konieczny, Bujak<BR><BR>
'''Cracovia:''' Karwecki, Wójtowicz, [[Edward Bielewicz|Bielewicz]] (24 Podsiadło), Niemiec (16 Karaś), Turecki, Błachno, Gacek, Grzesiak, Dybczak, Konieczny, Bujak<BR><BR>
===Opis meczu GK:===
W derbowym pojedynku krakowskich drugoligowców lepszy okazał się Hutnik wygrywając z Cracovią 3-1. W meczu tym w roli faworyta wystąpili gospodarze - Cracovia. Mecz zaczął się od ataków "Pasiaków", którzy bez przerwy przebywali pod bramką Hutnika. Wystarczyła jednak chwila nieuwagi, by goście przystąpili do kontrataku - w 12 min Sysło strzela w poprzeczkę, ale Bargieł przytomnie skierowuje piłkę głową z 8 m. obok źle ustawionego Karweckiego. W 19 min znowu kontratak hutników, Stokłosa otrzymuje piłkę od Przybyłowskiego i strzela drugiego gola, przy czym znowu Karwecki nie jest bez winy, podobnie jak i obrońca Bielewicz. Cracovia do końca pierwszej połowy była drużyną atakującą, ale napastnikom brakowało skuteczności.<BR>

Wersja z 16:30, 29 kwi 2007

2 kolejka 30 VIII 1980
Cracovia - Hutnik Kraków 1-3

Bramki: Błachno (90) - Bargieł (12), Stokłosa (19), Tyrka (84)
Sędziował
Widzów

Cracovia: Karwecki, Wójtowicz, Bielewicz (24 Podsiadło), Niemiec (16 Karaś), Turecki, Błachno, Gacek, Grzesiak, Dybczak, Konieczny, Bujak

Opis meczu GK:

Od początku drugiej połowy sytuacja raz po raz przenosi się spod jednej bramki pod drugą, ale bramki nie ma. W 69 min piłka po strzale Stokłosy mija minimalnie słupek, podobnie w minutę później po akcji Tyrka - Sysło. Wreszcie w 84 min pada trzecia bramka dla Hutnika po strzale Tyrki z podania Przybyłowskiego. Honorowego gola uzyskuje Błachno w ostatniej minucie meczu, kiedy publiczność opuszczała już stadion.
Dla Hutnika był to pierwszy ligowy występ w tym sezonie, dla Cracovii drugi występ i druga porażka. W zespole gości na wyróżnienie zasługują: Sysło, Stokłosa i Przybyłowski. Nieźle zagrał także Filosek, który zastąpił kontuzjowanego Orła.