1980-10-08 Cracovia - Star Starachowice 2:1

Wersja z dnia 22:13, 7 sty 2009 autorstwa Dinth (Dyskusja | edycje) (youtube, Replaced: – → - (5))

Pawlikowski (43')

Cracovia przystąpiła do meczu prowadzona przez duet Meus - Zapalski, gdyż w poniedziałek 6 X do dymisji podał się Polakow
"Pasiaki", którym kiepsko się ostatnio w II lidze wiodło - wreszcie wygrały! Co prawda nie było to zwycięstwo w najlepszym stylu, krakowianie solidnie się na nie napracowali, niemniej w pełni na dwa punkty zasłużyli.
Początek spotkania należał do biało-czerwonych. Miejscowi niemal bez przerwy atakowali, mieli kilka sytuacji, z których jedna - w 17 min po silnej "główce" Błachny - przyniosła im prowadzenie. Po mniej więcej pół godzinie napór Cracovii zelżał, coraz częściej do głosu dochodzili goście, a w 44 min. Pawlikowski strzałem w górny róg bramki wyrównał.
Po zmianie stron optyczną przewagę miała Cracovia, ale jej poczynania ofensywne były na ogół chaotyczne. Dwa najbardziej godne odnotowania momenty II połowy? W 70 min silny strzał Surowca, kapitalnie sparowany na róg przez bramkarza gości, a w 82 min. bramka Tureckiego. Obrońca Cracovii zawędrował aż na pole karne przeciwnika, otrzymał świetne podanie od Błachny i huknął jak z armaty; tym razem golkeeper Staru nie miał nic do powiedzenia.
"Pasiaki" - mimo zwycięstwa - i tym razem zaprezentowały się przeciętnie, aczkolwiek ambicji nie sposób im odmówić. Zawodnikiem nr 1 w Cracovii był Błachno, wyróżnił się także Surowiec.

Źródło: Tempo