Grzesiak
Bujak

Widzów: 2 000

Wójtowicz (75' k.) 1:0

W polarnych warunkach, na kilkunastocentymetrowej warstwie śniegu i przy kilkustopniowym mrozie, rozegrali piłkarze Cracovii mecz z Błękitnymi Kielce. Wicelider przegrał w Krakowie 0-1, a zwycięstwo "Pasiaków" było w pełni zasłużone.
Gospodarze zagrali chyba najlepszy mecz w tej rundzie, nareszcie widzieliśmy "Pasiaków" grających ambitnie, bojowo i składnie. Gospodarze mieli inicjatywę w swoich rękach, po względnie wyrównanej I połowie, w drugich 45 min. przystąpili do szturmu na bramkę Błękitnych. Raz po raz pod bramką bardzo dobrze broniącego Śliwy gospodarze stwarzali gorące sytuacje, ale w decydujących momentach zawodzili strzałowo. W 73 min., po strzale Bujaka do pustej bramki, jeden z obrońców gości wybił piłkę z linii bramkowej.
Wreszcie w 75 min. pada upragniony gol - Surowiec idzie na przebój, jest faulowany na polu karnym i sędzia Labus z Katowic bez wahania wskazuje na "11". Pewnym egzekutorem jest Wójtowicz i Cracovia prowadzi 1-0. W ostatnich minutach gospodarze cofają się do obrony, starając się utrzymać korzystny rezultat. Kielczanie mają przewagę, ale nie potrafią wypracować strzeleckich pozycji.

Źródło: Gazeta Krakowska